Moje knihovna / sbírka knih aktuálně

, , 12 comments
Ahoj všichni,
jak jsem se už zmiňovala na facebooku - nebudu tu mít 3 týdny muže (teď už jen 2 týdny), takže budu mít zase o něco více času na kamarádky, kamarády, své bývalé a na vás. Ne, není to tak, že by mě přítel nějak omezoval nebo mi něco zakazoval. Spíše je to o tom, že když tu je, tak chci být s ním co nejvíc a ostatní tak nějak pouštím z hlavy.

Každopádně jsem se konečně po návštěvě u Peti odhodlala si taky přeskládat knihovnu a konečně se tak zbavit té obří hromady knih, která se mí kývala nad hlavou na poličce u postele. A protože jste o to stáli, tak jsem zdokumentovala stav PO a stav PŘED. S tím, že ke stavu PO vám toho asi povím víc. Přeci jen jsem nic jako "kouzelnou knihovničku" dlouho nedělala - na tomhle webu vlastně vůbec. Odkazy na recenze jsou některé přímo v článku a některé naleznete ZDE. Tak jdeme na to...

  
(Kliknutím na obrázek zvětšíte)

 Jak vidíte u postele jsem měla kupu knih. Většinou tedy nejnovější úlovky, které se mi nechtělo řadit do knihovny a nebo knihy na které jsem se chystala, že je budu číst. V knihovně za dveřmi (moje velká knihovnička) jsem měla dvě police kam jsem si dávala oblečení na doma, do práce a na ven - prostě zrovna roznošené oblečení, aby se mi neválelo všude možně.

Aktuálně tedy zmizela většina knih z police u postele a přesunula se do velké knihovny. A z dvou polic na oblečení už mi zůstala pouze jedna, protože knih je prostě víc než dřív. A teď už fotky nového uspořádání včetně nějakých těch popisků.

  
Horní část velké knihovny × Polička u postele

Pohled na celou velkou knihovnu

 A teď si to trochu rozpitváme. Předem říkám, že fotky jsou foceny mobilem, takže to není úplně top kvalita, ale myslím, že to není tak hrozné a svému účelu postačí.

 Tady máme spodní poličku u postele. Je tu první díl Death note - přečteno, první díl Temného metra - přečteno, Galgad - rozečteno/recenzuji, dál tu mám zatím všechny vyšlé díly Železného druida - četla jsem pouze první díl zatím a rozhodně chystám měsíc, kdy budu číst tuhle sérii kompletně, takže pokud se na ni také chystáte, tak dejte vědět a můžeme číst zároveň - aspoň v tom nebudu sama.

 Moje anglické slovníky a pár anglických knih. Opět je to tedy polička u postele. Jsou tu první tři díly Twilight ságy, Fangirl, Fireman who loved me a novela Frozen pro děti. Pak tu jsou česky psané knihy. Čtvrtý díl od Nancy Gideon Volání krve, druhý díl Čísel, Hon.

 Polička u postele - vrch. Přítelova série od Darrena Shana, kterou jsem ještě nestačila začít číst a stále jsem nesehnala druhý díl. 3,4 a 5. má doma přítel. Pak jsou tu Čerstvé šťávy, které hodlám vyzkoušet a doufat, že to moje zažívání snese. Duhý díl Elyonovy země a Shut out a Deník úplně obyčejného vlkodlaka a Vyvolená bohy, která na fotce není bohužel již vidět.

 A tohle už je velká knihovna za dveřmi. Konkrétně to tedy budu brát odspodu. A protože první 3 řady jsou spíše věci do školy a čtvrtá řada bude oblečení, tak začnu pátou.
Oxfordský slovník - jinam se mi nevešel, takže je tady (dočasně). Nějaké dvě knížky od mamky z červené knihovny. Nijura - bože ta kniha je kniha díky níž jsem začala číst, takže si ji MUSÍM přečíst v nejbližší době znovu. Co byste řekli na den Knihy, jež mě přivedla ke čtení?
Ale pokračujeme dál. Knihy od Joty jsem v mojí knihovničce jako doma. Máme tu dvě série, které jsem si přejmenovala po svém jako série "Božský" a série "Vášnivý". Mám rozečteného Svůdníka, a tuším, že první díl Božského jsem rozečetla, ale už je to tak dávno, že budu muset začít znovu. Dál je tu Losing it, k tomuhle zlatíčku bohužel další díly v češtině nebudou.
Muzeum prazvláštních věcí jsem ještě nečetla, ale to taky napravím. Série "Rychle a..." - všímáte si, jak si přejmenovávám série k obrazu svému? Líp se mi to pak pamatuje, ale do recenzí samozřejmě píšu to co najdu na goodreads a databaziknih - tak tu zrovna čtu, už mě čeká jen poslední díl. A vás tři recenze. Svůdná přísaha je slaďák, který hodlám číst dnes večer. Nečekaná touha a setkání. A máme tu dvě macatky - Píseň krve a Pán věže. Jak vidíte druhý díl je ještě zabalený, ale první díl už mám téměř přečtený.

Polička výše je z většiny tvořena knihami od P.Briggs, kde figurují hlavně vlkodlaci. Takže série Mercy Thompson a Alfa & Omega. Moje srdcovky. Pak je tu série Merry Gentry, což je erotika mixnutá s fantasy. Ještě jsem nepřečetla Dotek bouře, ale když vidím jak je tenoučký, tak to nebude tak dlouho trvat. Ženicha na zabití od Grady a Dárek z pravé lásky jistě znáte, stejně jako Umění předstírat.

 A pokračujeme. Vedle HOSTa jsou knihy od Katky Petrusové nad nimi pak Misery od Kinga, trilogie Zhoubný kmen a na závěr dvakrát Maximum ride, který se u nás opět nejspíše nedovydá.

 A jedeme dál. Série Luxus, Zbožnuju NY, Krvavá přísaha, Bouřlivák, Láska bez scénáře. Erotická trilogie Pád, Chlad, Žár. A opět série, co se u nás nejspíše nedovydá - Alex Craft.

Temná hrdinka, Růže podzimu, Čas mezi námi, trilogie Chaos, Myši. Následuje moje lodička jakožto zarážka, aby mi nepopadaly knihy. Série Upírů z Chicaga, kterou aktuálně čtu. Dočítám pátý díl a příští týden by mi měl přijít šestý. Pak tu mám Čtvrtý labyrint, Kontrolní bod, Syn stínů, (NE)Šťastně až do smrti, což je další série, která se u nás nedovydá.

 Po knihách z Baronetu následuje série Nástrojů smrti, kterou jsem taky ještě nedočetla - ano mám mezery ve "vzdělání". A nad ní, série Měsíční kroniky, kde netrpělivě vyhlížím Winter.

 A blížíme se ke konci. Série, které zná snad každý - Stmívání, Pokrevní pouta, Vampýrská akademie. Nahoře pak Deníky sukuby, Ústava ČSR, Ve službách Nuly, Fly high 1-3. A první tři díly Moonlight.

 Ano. Opět moje lodička, tentokrát druhá z páru. Následuje Bylo nebylo, které mám pouze půjčené. Série Skleněného trůnu a OTKA.

 -----------------------------

A mám tu pár vyřazených knih, které číst (znovu) nebudu. Takže pokud byste některou za drobnou úplatu adoptovali, tak napište komentář - nezapomeňte dopsat i nějaký kontakt (FB nebo email).


 A to bude pro dnešek vše přátelé. Doufám, že vás článek bavil. V případě dotazů pište. :)

12 komentářů:

 1. To vypada dobre, kdyz mas od jednoho autora tolik knih :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky..akorát si teď nejsem jistá jestli myslíš P.Briggs nebo R.Mead..:D

   Vymazat
 2. Páni, slušná sbírka a konečně u někoho vidím sérii Darrena Shana. Nevíš náhodou, jestli budou točit další filmy? Docela bych uvítala, kdyby to dali jako seriál, protože na film je tohle trochu obsáhlejší. Mhm, Píseň krve, ta je taky hodně dobrá, momentálně jsem v půlce dvojky. Co ti závidím, že se ti všechny knížky vejdou do knihovničky...:-) (Polgara)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji..:) Jak jsem psala, bohužel je přítele u mě je jen na návštěvě. A ohledně filmů jsem zmínku o plánovaných nových filmech nikde neviděla, ale abych se přiznala tak jsem ani nijak nehledala. ;)

   Aby se mi do ní vlezly musely bohužel některé již před časem putovat k novým majitelům. Bohužel mám malý pokoj, takže je zase nemůžu zhraňovat tak moc, jak bych chtěla.

   Vymazat
 3. Páni, ty máš knih! :) Co řikáš na Bylo, nebylo? Miluju ten seriál, ale nejsem si jistá, jestli mě bude Once bavit i v knižní verzi. Tam asi žádné zajímavosti navíc nenajdu, viď? :)

  ChicByJane.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už je to nějaký ten pátek co jsem četla Bylo nebylo, ale mě se líbila. Brala jsem ji jako oživení vzpomínek na seriál. Jestli tam je něco víc než v seriálu ti bohužel neřeknu - jak jsem řekla, už je to chvíle, co jsem to četla - ale pokud máš ráda seriál tak by se ti to líbit mohlo.
   Když, tak zkus přelouskat moji recenzi, třeba ti toho řekne víc než já takhle z hlavy. ;) : ) http://www.cathychloupkova.cz/2015/11/bylo-nebylo-odette-beaneova.html

   Vymazat
 4. Pane. Jo. to je sbírka! Paráda! Super článek, krásné fotky a já jdu do rohu zelenat závistí :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Jsem ráda, že se líbí. Je to moje zlatíčko..:3 A zelenat nemusíš..;)

   PS: Zelena je cool - koukni na Hulka ;) :)

   Vymazat