LÁSKA MEZI PÍSMENKY - JODI PICOULTOVÁ, SAMANTHA VAN LEEROVÁ

, , 4 comments
Život není pohádka a velmi brzy se o tom přesvědčí i Oliver. Oliver, který byl ještě nedávno pohádkovým princem. Princem, který celý dosavadní život zachraňoval princeznu z věže – znovu a znovu. 

Delilah je šestnáctiletá středoškolačka, která se zamilovala do pohádkové knížky. Budeme-li přesní, tak je Delilah zamilovala do prince z oné pohádkové knihy. Podařilo se ho z ní vytáhnout a nyní se má Oliver - princ z pohádky – začlenit do běžného života teenagera. Začít chodit do školy, psát úkoly, oblékat se, jezdit na kole a spoustu dalších věcí. Není na to ale sám, Delilah mu pomáhá, učí ho a snaží se, aby vše probíhalo bez jakékoli podezření, že Oliver není z tohoto světa. Avšak Delilah se zamilovala do prince z pohádky, ale z Olivera se stává středoškolák, obyčejný kluk. Už není tím okouzlujícím princem z pohádky a už ho nemá jen pro sebe. Není jedinou čtenářkou pohádkové knihy, takže má Oliver mnohem větší volnost, poznává spoustu nových lidí a děvčat, ale především si bud muset co nejrychleji uvědomit rozdíl, mezi knihou a realitou, protože ta ho dohání mílovými kroky.

Úplně neuvěřitelně mi vadí, že Láska mezi písmenky není první díl. Celou dobu mi přišlo, jako by mi někdo neukázal začátek a nutil mě číst příběh od poloviny a přeskočil tu nejlepší část. Jsem totiž přesvědčená o tom, že první díl by se mi líbil mnohem víc a s druhým bych neměla takové potíže a nutkání neúplnosti. Nutno dodat, že není chyba autorek, že u nás první díl nevydali. 

Další věcí která mi vadila, byla samotná postava Delilah. Ta holka mi byla tak neuvěřitelně nesympatická. Její pofňukávání nad každou hloupostí a celkově její chování mi vadilo. Mimochodem s tím jejím jménem jsem se doteď nesrovnala. Brr.. Oliver nadruhou stranu byl správně hloupoučký a naivní, což vzhledem k tomu, že je pohádkový princ vlastně nevadilo.A opět se vracíme k tomu, že Láska mezi písmenky není první díl. Přišli jsme o ty první momenty, kdy bude ze všeho udivený, vyděšený nebo nadšený. Spoustu věcí, které se hlavních postav týkaly autorky podle mého vynechaly, takže v tohohle ohledu moc nadšená nejsem. A Edgara jakožto jednu z hlavních postav ošidili nehorázným způsobem. Na těch pár stránkách, které mu věnovaly, z něj udělaly ufňukané dítě, co chce maminku. Navíc se naivně domnívaly, že to zachrání na oko chrabrým výstupem s drakem a rádoby něčím, co mělo být považováno za lásku.


První co vás v knihkupectví na knize upoutá je její nádherný a v dnešní době ne úplně běžný hřbet. Hrozně mi připomíná staré knihy vázané v kůži, které můžete vidět na hradech a zámcích v knihovnách. A jak moc jsem odvařená ze zadní strany knihy vám snad ani nemusím říkat. Je to jednoduše nádhera. Jemné, nepřeplácané a nádherně zpracované. Z přední stránky sice až tak odvařená nejsem, ale přesto musím uznat, že má své kouzlo taky. Myslím, že mě tam nejvíc odpuzují ty papírové postavičky s potiskem. Na druhou stranu – bez nich by to nebylo ono.

Závěrem řeknu jen, že jsem prostě čekala víc. Upřímně jsem podle názvu čekala ohromnou kvestory jak z pohádky. Příběh mě až tak neupoutal, zápletka mi přišla neúplná a že by byla kniha kdovíjak čtivá, se taky říct nedá. Takže pro mě tentokrát zklamání v podobě krásného obalu ale neuspokojivého obsahu.

Hodnocení knihy: 2/5
Hodnocení obálky: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Láska mezi písmenky / Off the Page
Mezi řádky (2.díl) / Jodi Picoultová a Samantha van Leerová / 355 stran / CooBoo

Česká anotace: Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejným klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / # / #

4 komentáře:

 1. Když jsem prvně slyšela že je to rovnou druhý díl, dost mě to překvapilo. Od Jodi mě baví soudní dramata, tomuto se zatím úspěšně vyhýbám a asi budu i dál - nejsem až taková romantička a tahle kniha mě zatím ničím nezaujala natolik, abych po ní fakt sáhla. Moc pěkně napsané!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Pokud máš ráda drama, tk se obávám, že by ti tohle opravdu nesedlo :/

   Vymazat
 2. Páni, dobře sepsaná recenze, u které mě překvapilo, že není kladná a nadšená. Myslela jsem si, že tahle kniha bude stát za to, ale faktem zůstává, že první díl prostě není a tak se to musí někde vyjevit. Čekala jsem to samé, co ty. Pohádkovou lovestory, u které bude nějaká zajímavá myšlenka, jež celou knihu naplní. Ale pokud to tak není, tak se mi do knihy ani nechce pouštět. Na knižní hrdinky jsem vysazená. Ne každá mi sedí. Je fakt, že obálka si mě získala také, ale pokud obsah není to, co bych si představovala, dám od toho raději ruce pryč. Děkuji za recenzi. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Třeba příště sáhnu po něčem lepším. :)

   Vymazat