Barva, délka, střih... | VLASY

, , 5 comments

Dnes trochu z jiného soudku než toho knižního. Protože přece musím dbát na vaše zdraví - aby vás z té mojí náhlé aktivity v psaní recenzí nekleplo. ;)

Chtěla bych se s vámi podělit a vlastně i trochu poradit ohledně svých myšlenek, pocitů a dojmů. Rozhodla jsem se z toho udělat takovou nepravidelnou rubriku "na téma". Budou to takové povídací články, takže trochu změna oproti současnému "recenze dlouho nic recenze" stylu aktivity, který tu byl doteď.

Jak už jsem psala, nebude to nic knižního. Téma je vlasy. Jsem žena, stejně jako valná většina z vás. Opravdu si nedělám iluze, že tenhle web čte více mužů než-li žen. A jako většina žen, i mě zajímá, jestli mám na hlavě krásný účes, který zabral dvě hodiny práce, nebo vrabčí hnízdo ve stylu právě jsem vstala z postele.

Jsem přírodní blond. Ale ne taková ta krásná jemná blondýnka. NE..spíš takový ten špinavý blond, kdy mám vlasy zbarvené jako seno tzn. každý pramen jiný. Abych byla upřímná, vždycky mě lákali spíš vlasy, které jsou laděné do jedné, ucelené barvy. Takže se nebylo co divit, že jsem si vlasy nechala barvit už od konce základní školy. Černé, světle hnědé, tmavě hnědé, černé s fialovými odlesky, červené melíry, zrz, červené, hnědo-zrzavé... Myslím, že je jasné, že v barvení nejsem žádný začátečník. Ale snažím se držet společensky přijatelných barev a tónů.

Ještě na vánoce jsem měla vlasy tmavě hnědé, s ofinou a délkou až po zadek. Dnes? Mám svou přírodní špinavě blond barvu a délku v rozmezí zhruba 4-8cm. Takže nakrátko. Říct, že oba kadeřníci, kteří mě stříhali skoro plakali vůbec není přehnané. Asi 50x se mě zeptali, zda jsem si jistá, že je škoda to stříhat. Škoda to byla, ale já jsem měla aktuálně svých vlasů plné zuby. Ono se to chlapům řekne "nech si dlouhé vlasy, sluší ti" , ale oni se o ně nemusí starat. Je opravdu velký rozdíl mezi tím, mít vlasy po zadek a nebo ježka. Hlavně časově.

Když jsem měla dlouhé vlasy, tak nepřipadalo v úvahu, že bych si ráno než jdu do práce dala sprchu a umyla si při tom vlasy. Protože i když to vezmu fénem, tak to suším minimálně 30 minut a stejně to není úplně suché. Což je ideální stav, když máte sklony k tomu být nemocní ze všeho - jako já. Jít s vlhkou hlavou ven je pro mě prostě nemyslitelné.

Teď mám vlasy krátké, takže ráno nakrásno vstanu za 10 minut sedm a stihnu sprchu včetně umytí hlavy, vysušit si ji, vyčistit si zuby, omýt si obličej, obléct se, sbalit si věci do práce a 8:20 odcházím do práce. A krásně to stíhám! Což je paráda.

Nebudu vám lhát. Mít krátké vlasy je vychcanost nejvyššího kalibru. Údržba jednoduchá a rychlá. S účesem se moc dlouho patlat nejde, protože s krátkými vlasy toho člověk prostě moc nevymyslí. A když máte ke krátkým vlasům taky přírodní barvu, tak nemusíte co flek ke kadeřníkovi kvůli odrostům. Takže vyrazit na výlet do přírody nebo prostě někam na stavbu už vám nepřipadá jako noční můra po které strávíte hodinu vyčesáváním bordelu z dlouhých vlasů a umýváním. Navíc nemáte vlasy neustále v obličeji.

Zato dlouhé vlasy jsou prostě...holčičí a hezké. Tedy, ne že by ženy s krátkými vlasy nebyly hezké - jsou, ale jde o to, že dlouhé vlasy máme téměř všichni podvědomě zafixované jako "ženské".

Upřímně si sama sebe nedokážu představit v plesových šatech s krátkými vlasy. Vím, že jsou ženy, které vypadají s krátkými vlasy v šatech přímo kouzelně... ale to já prostě nejsem. Ráda jsem se za vlasy schovávala.  Což teď moc nejde, ale já to vyřešila brýlemi. Teď se schovávám za ně.

Každopádně celé je to o otázce Mít nebo nemít dlouhé vlasy?..Stojí za námahu se barvit? Když jsem byla mladší barvila jsem si vlasy hlavně kvůli taťkovi, kterého to vytáčelo. Měli jste vidět ten výraz když jsem přišla s tmavou hlavou s fialovými odlesky a OFINOU! Já byla tenkrát docela potvora. Ne, že bych teď byla lepší. Ale.. snažím se...

Vlasy měním podle sebe. I když se přiznám, že občas ráda své okolí šokuju. Baví mě ty zmatené výrazy mých známých, kteří nejsou z to mě poznat. A to jsem v obličeji pořád stejná. Aktuálně si hraju s myšlenkou nechat si vlasy dorůst do půli zad a zkusit zase nějakou pěknou barvičku. Na krátké vlasy už si totiž okolí celkem zvyklo a znovu na ježka (v květnu jsem si nechala jednu půlku hlavy vyholit na 13mm ježka) s tím, že zbytek sestříhám už mě neláká. Ráda bych lehce vlnité delší vlasy v nějaké pěkné barvě. Ovšem pokud budou dlouhé, bude s nimi spousta práce. A pokud budou barvené, tak mě čekají pravidelné návštěvy u kadeřníka na dobarvování. A čím delší vlasy, tím pracnější a dražší údržba...

Dáváte přednost dlouhým, krátkým, barveným nebo přírodním vlasům? Vítězí u vás pohodlí nebo estetika? Tvoříte rády účesy nebo jste rádi, když složité účesy u krátkých vlasů nemusíte řešit? Máte fotku nebo obrázek jako vzor, jak byste chtěli vypadat když jdete ke kadeřníkovi?  

Zdroje obrázků: # / # / # / # / # 

5 komentářů:

 1. Dlouhý článek, tak nevím jak bude dlouhý komentář :-D Já osobně mám ráda jak dlouhé, tak i krátké vlasy. Každému člověku sedí něco jiného a já sama už vyzkoušela nejrůznější délky. A jak říkáš, i experimentů s barvami bylo nemálo. Jenže na rozdíl od tebe mě k tomu nutila mamka. Nelíbila se jí moje špinavá blond. Nicméně jsem po letech zjistila, že dávám přednost přírodnímu způsobu. Takže nebarvím. Nepoužívám ani tužidla a lak na vlasy velice výjimečně. Momentálně mám vlasy po zadek a nějakou velkou práci s nimi neřeším. Účesu a zapletu nebo udělám cop. Chodím spát s mokrou hlavou a učešu to až ráno. Nedělám z toho vědu :-P Až mě to přestane bavit, půjdu zase na krátko... :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je paráda, žes objevila co ti sedí, co ti vyhovuje. :) A docela ti závidím, že můžeš fungovat s mokrou hlavou - já jsem pak hned nemocna. :(
   Tys byla někdy na krátko? Nějak si to neumím představit. :)

   Vymazat
  2. No měla jsem délku možná tak 3CM. Hodně krátký :-)

   Vymazat
 2. Já mám celý život vlasy buď dlouhé a nebo polodlouhé. Nějak se mi do krátkých zatím vůbec nechce a asi bych tipla, že ani nikdy chtít nebude :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někomu krátké nevyhovují, ale jak sem říkala, to je prostě o osobních preferencích. :) Já jak je mám teď krátké, tak se malinko bojím té změny jak to postupně bude dorůstat a bude s tím víc a víc práce..

   Vymazat