PŘEČTENO ZA DUBEN

, , 4 comments
Standardně jdu s přečteno za...duben, trochu (vážně, vždyť je to teprve půl roku, že?) později. Kde jsou ty časy, kdy jsem je zveřejňovala hned druhého v měsíci. Za duben je to přečtených 7 knih a za květen pak deset. Vážně nevím, kde jsem na to brala čas, když na blogu bylo mrtvo. Hlavně už je duben trochu (hodně) dávno, takže u některých knih se řídím jen podle poznámek nebo mých recenzí na goodreads.

 - Pád (Bez dechu #1) - Maya Banks
Tuhle knihu už jsem četla podruhé. Tuším, že se jedná o moji první eroťárku, takže vás asi ani moc nepřekvapí, když řeknu, že je to prostě srdeční záležitost. Úplně si pamatuji, jak jsem z knihy poprvé byla vykulená jak srna před reflektory jedoucího auta. Bylo to jiné, nové, necenzurované.
Každopádně kniha se mi četla skvěle, rychle. Bavila mě a rozhodně si ji někdy přečtu zase znovu.
Ohledně obálek. Nějak netuším, proč je na obálce voda, ale je pěkná. Přestože s obsahem knihy nemá nic společného.

Hodnocení knihy: 4/5 | Hodnocení obálky: 3.5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Pád levněji.
- Bestie (Bratrstvo černé dýky #14) -  J.R.Ward
Sérii Bratrstva jsem vzala hopem a četla ji vlastně až do třináctého dílů na jeden zátah. A právě po třináctém díle jsem si dala pauzu, která se mi opravdu vyplatila, protože 14.díl jsem si náramně užila.
Bratrstvo je další srdcovka. Přestože je jak spousta čtenářek říká "stále o tom samém", tak sem mi to stále líbí. Navíc v tomhle díle je Rhage, který je prostě zlatý. Jiné hodnocení u mě prostě nepřipadalo v úvahu.

Hodnocení knihy: 5/5 | Hodnocení obálky: 2.5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Bestii levněji.
- Daniel & Aubrey (Láska podle Shakespeara #1) - Georgina Guthrie
Na tuhle knihu jsem byla opravdu zvědavá a těšila jsem se na ni. Měla to být roztomilá knížka s dech beroucím příběhem. A ono prd.
Upřímně už si tu knihu ani moc nepamatuji, protože na mě valný dojem neudělala. Na goodreads mám ale poznámku, že byla kniha naivní, překombinovaná a zbytečně natažená.
Nezbývá než věřit mým poznámkám. Tahle série rozhodně není nic pro mě.

Hodnocení knihy: 2/5 | Hodnocení obálky: 5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Daniela & Aubrey levněji.
- Kluk mého srdce (Můj život u sousedů #2) -  Huntley Fitzpatrick
 Tak tuhle knihu si vybavuji opravdu mlhavě, takže vám toho moc nepovím. (nevýhoda psaní přehledu za duben v říjnu) Každopádně mé poznámky říkají, že byla čtivá, zajímavá a přestože se jedná o oddechovku nebyl příběh úplně primitivní. A mám takové tušení, že se mi tenkrát nelíbil konec, ale...jak říkám, je to docela dávno co jsem to četla.

Hodnocení knihy: 3/5 | Hodnocení obálky: 4/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Kluk mého srdce levněji.
- Dvůr mlhy a hněvu (Dvůr trnů a růží #2) - Sarah Maas
Tak z téhle knihy jsem paf ještě teď. Naprosto úžasné čtivo. Autorka hodně překvapila. Už jednička se mi moc líbila a dvojka byla ještě milionkrát lepší. Právě se bojím, že autorka nasadila laťku moc vysoko a třetí díl mě zklame...ale.. uvidíme.
Každopádně naprosto dech beroucí kniha. Pokud máte rádi fantasy, tak rozhodně doporučuji. Jen škoda, že kniha není v pevné vazbě.
Chtěla jsem vám napsat recenzi, ale asi to nechám až ji budu číst znovu.

Hodnocení knihy: 5/5 | Hodnocení obálky: 5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Dvůr mlhy a hněvu levněji.
- Na půl cesty do hrobu (Noční lovci #1) - Jeaniene Frost 
Tohle je další rereading. Na půl cesty do hrobu sem četla někdy za dob císaře klacka (2011/12?) A naprosto mě okouzlila hlavní hrdinka. Mladá, neohrožená, tvrdohlavá a samostatná (tedy většinou) kick ass žena. A když už mluvím o okouzlování, tak Bones, ten mě naprosto rozsekal. Tahle dvojka je prostě jedna z mých nejoblíbenějších. 

Hodnocení knihy: 4/5 | Hodnocení obálky: 3/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Napůl cesty do hrobu levněji.
- Jednou nohou v hrobě (Noční lovci #2) - Jeaniene Frost
 A rereading série pokračuje. Dvojka se mi teď napodruhé líbila ještě víc. Hlavně jsem postupem času zapomněla, co se v knize vlastně stane, takže to bylo téměř jako bych ji četla poprvé a náramně jsem si to užila.
Není to dokonalé, ale i tak je to moje oblíbené čtivo.

Hodnocení knihy: 4/5 | Hodnocení obálky: 2/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Jednou nohou v hrobě levněji.
Hele taky vám přijde tak vtipný "chceš nakoupit jednou nohou v hrobě levněji? :D To je jak kdyby měl člověk na kahánku a nakupoval díky tomu ve slevě.

4 komentáře:

 1. Lásku podle Shakespeara mám v plánu přečíst, tak snad se mi bude líbit íc než Tobě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvidíš. Obálky to má vážně pěkné...mě obsah nesedl, ale tobě třeba sedne. :)

   Vymazat
 2. Dvůr mlhy a hněvu se mi rozhodně líbil více než první díl, le přesto nechápu tak vysoká hodnocení knihy. Noční lovci jsou super, měla bych dokoupit chybějící díly. První díl mě sice zklamal, ale ty další už super.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U některých knih to tak taky mívám, ale zrovna Dvůr je pro mě srdeční záležitost, kde sem mu prostě nižší hodnocení dát nemohla - propadla jsem mu.

   U Nočních lovců jsem někde u 6tého dílu a... mě osobně dere změna překladatelky a celkově mi připadá, že to šlo po třetím díle dolů. Ale co čtenář to názor ;) :)

   Vymazat