BUĎ SE MNOU - J. LYNN

, ,
Když je Vám šestnáct, máte ochranitelského bratra a jste zamilované do jeho nejlepšího přítele, tak to není zrovna ta nejlepší kombinace. Ale zkusit se má všechno. Už je to rok, co Tereza Hamiltonová zažila ten nejlepší okamžik svého dosavadního života. Nezapomenutelný a naprosto dokonalý polibek od Jase Winsteada, nejlepšího kamaráda jejího bratra Cama. A jak už to u mladých holek bývá, z jednoho polibku se zrodila naděje v něco víc, o to horší je, když Vaši naději střed vašeho zájmu zašlape do země totální ignorací. Ale Tereza je Hamiltonová a Hamiltonovi vždycky dostanou, co chtějí.

Kam Terezu zavede osud? 
Potká znovu Jase a existuje vůbec naděje, 
že by jí dal šanci a neviděl v ní jen Camovu malou sestřičku?

Všechno to vlastně začíná scénou, kterou nám autorka hodila úplně na samotný konec knihy, jako takový bonbónek nakonec - prvním polibkem. Detaily vám rozhodně vykládat nebudu, ale políbil ji Jase. Ne, že by v tom Tereza byla úplně nevinně, ale byl to on, kdo ji políbil. Bohužel pro Terezu jí nezbylo nic víc, než jen naděje, sny a vzpomínka na onen polibek, protože Jase na to chtěl očividně zapomenout a dával to svou ignorací dost výmluvně najevo.

Řekněme si to narovinu, Tereza to neměla zrovna snadné – její nejdelší vztah byl docela katastrofa, zranila si koleno a byla tu šance, že už nikdy nebude moci profesionálně tančit. Kvůli zranění nastoupila na vysokou za svým bratrem Camem, kam chodí i Jase – naděje umírá poslední. Ovšem ani tady se Tereza ignoraci nevyhne – Jasovi se stále daří se jí vyhýbat, i když mu to školní pozemky trochu ztěžují. Ale každého štěstí jednou opustí, a když Cam ukazuje Tereze okolí města, zastaví se společně za Jasem na farmě jeho rodičů. Střet je nevyhnutelný a vypadá to, že jednou nemá Jase kam utéct.

Všechno se nevyvíjí zrovna podle Tereziných představ, ale jedno je jisté – ona ho chce a on chce ji, jen to prostě nechce přiznat – nic s Jasem nebude snadné. Jako všichni má i Jase svá tajemství, zda se je ale rozhodne Tereze odhalit všechna, to záleží jen na něm. Vzájemná přitažlivost hlavních hrdinů je naprosto nepřehlédnutelná, i když věřím, že čtenář občas zapřemýšlí, za co z toho mohou hormony, chtíč, anebo si dokonce dovolí doufat v něco víc. Ale ne vše se točí jen kolem Terezy a Jase. Události se vyhrocují a vedou k jedné příšerné tragédii, která nenechá nikoho klidně spát.

Tentokrát jsem si to s postavami prošla krásně od začátku do konce a naprosto se do nich vžila. Byly naprosto skvěle popsané a snadno uvěřitelné. Některé z nich Vás nutí se přihlouple usmívat a jiné plakat. Prostě přesně tak, jak to má být.

Nalijme si čistého vína, co se týče vzhledu tak je Jace jako hodně žhavý, nádherně zabalený dárek, který byste rozhodně rozbalovali ještě na Tři krále. Ale jeho chování má velké trhliny, a přestože jsem po přečtení konečně pochopila všechny spojitosti, které nám autorka úspěšně mlží až téměř do konce, stále se mi zdá, že se choval v určitých chvílích jako naprostý idiot. A musela bych ho hodně milovat, abych mu všechno odpustila, a přiznávám, že jeho dobré, galantní a starostlivé chvilky mě braly za srdce, ale jinak mi připadal náladový jako by trpěl celkem pravidelně PMS.

Cam byl oproti tomu naprosto zlatý, i když je pravda, že trochu víc agresivní, když se jednalo o ochranu jeho milovaných. A vůbec se Tereze nedivím, že Camovi s Avery záviděla, protože jejich vztah vypadal tak dokonale. On – ochranářský a poněkud impulsivní a ona – jeho svědomí, jeho rádce a kryptonit. Vážně jsem Cama obdivovala, moc takových jako on v dnešní době není. A ano, na Terezině místě bych se asi také vztekala, že mě bratr tak hlídá, ale když to čtete a máte ten správný náhled na celou situaci, pak Cama pochopíte a budete ho jistě obdivovat stejně jako já.

Příběh pravda nebyl nic extrémně originálního, ale zpracování, zauzlování a spojení více věcí dalo vzniknout úžasné knize, která mě bavila od začátku do konce. A přestože jsem byla maličko překvapená sexuálními scénami, které se tam sem tam objevily, tak musím říct, že se mi tenhle díl rozhodně líbil víc než první. Byl takový více poutavý, lépe mi sedl a celkově mi připadal více uvěřitelný – možná za to může fakt, že nežiji v bohaté rodině, kde se za mlčení platí. A přestože jsem na hlavní hrdiny prvního dílu – Cama a Avery – měla v prvním díle trochu jiný názor, tak teď ve druhém díle si mě naprosto získali. A už se těším, až se po vydání celé série pustím do re-readingu, protože to bude stát rozhodně za to.

Hodnocení přebalu: 5/5
Hodnocení obálky: 4/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Počkám na tebe / Počkám na tebe (1.díl)

Buď se mnouBe with Me 
Počkám na tebe (2.díl) J. Lynn / 408 stran / Baronet

Česká anotace: Tereza Hamiltonová prožívá drsný rok – zamilovala se do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jase s ní ale nepromluvil od té doby, kdy jí věnoval opravdu úžasný, dech beroucí polibek, takový, co vám změní život. Tereza se právě vymotala z příšerného vztahu a navíc jí hrozí, že kvůli zranění bude muset dát sbohem taneční kariéře. Nastal čas na plán B – vysokou školu. Možná tak dostane šanci přesvědčit Jase, že jí jeden polibek nestačí... (baronet.cz)

Zdroje obrázku: # / # / # / #