BYLO NEBYLO - ODETTE BEANEOVÁ

, ,
Emma je mladá žena živící se hledáním lidí, její život sice nebyl nikdy nic moc, ale nač si stěžovat, když může být vždycky hůř. V den jejích 28. narozenin ji navštíví mladý chlapec Henry, jež tvrdí, že to on je její syn, kterého se kdysi vzdala. 
Henry je správný kluk, jen má problémy rozlišit realitu a své fantasie, nebo alespoň to si myslí Emma, když jej zaveze zpět k jeho „matce“ do Storybrook a vyslechne si jeho domněnky o začarovaných pohádkových bytostech co žijí kolem něj.

Někdy je prostě život nefér. Vašeho syna dostane do péče Zlá královna, vaše matka je bůhví kdo a váš syn je ztracen ve svém světě a vy nevíte, jak mu šetrně říct, aby se vrátil na zem. Ne, život opravdu není fér.

Vezmu to dost zjednodušeně, protože myslím, že jinak to ani v případě této knihy nejde. Začala bych obálkou, která jistě potěší každého nadšence seriálu ONCE UPON A TIME. Vlastně celá tahle kniha potěší hlavně fanoušky seriálu, pro které si myslím byla také určena, jako připomenutí toho, co se stalo v první sérii seriálu a taky pro doplnění pár drobností. Já osobně jsem první řadu viděla, ale už je tomu nějaký ten pátek, přesto jak jsem již říkala, mi kniha krásně obnovila staré vzpomínky na děj a hezky se četla.

V knize se střídala linka „reality“ s „pohádkovým vláknem“, které bylo chvíli vyprávěno Henrym jako pohádka a jindy prostě jako další dějová linie. Nic extra nového oproti seriálu se tu nedozvíte, a pokud čekáte, že vás kniha oslní více než seriál, tak si myslím, že dost zapláčete, protože podle mého se tato knížečka se seriálem porovnávat vážně nemůže. Spíše bych ji brala jako hezký doplněk, než jako cokoli jiného. Takže seriáloví nadšenci – hurá do čtení.

Suma sumárum je tohle kniha spíše pro fanoušky seriálu, myslím si, že ty, kdo nemají o seriálu ani tuchy, tahle kniha nechytne. Možná zaujme myšlenkou, ale řekla bych, že to bude tak všechno. V tomhle případě chybí knize ten život, který jsme v seriálu mohli vidět. Kromě toho jsou některé věci úplně přeskočené a některé se nevysvětlily vůbec. U seriálu to chápu, to je téměř všude, protože se do něj všechno prostě nevleze, ale u knihy tohle vidím velmi nerada. Za mě tedy 3/5 hvězdiček.

Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 3/5

Něco užitečného navíc...

Bylo nebyloReawakened
Once upon a time (1.díl) / Odette Beaneová / 304 stran / CooBoo

Česká anotace: Život Emmy Swanové byl ledajaký, ale rozhodně ne pohádkový. Neměla rodinu, protože ji opustili, když byla dítě. Teda až do doby, kdy se na její 28. narozeniny ve dveřích zjevil desetiletý Henry. Je to její syn, kterého dala k adopci a tato překvapivá návštěva jí obrátí život vzhůru nohama. (databazeknih.cz)

Zdroj obrázku: # / #