CENA KRVE - TANYA HUFFOVÁ

, ,
Torontem otřásá jedna zrůdná vražda za druhou. K jedné z vražd se nachomýtne Vicki - bývalá policistka a současný soukromý detektiv - přijde však pozdě, a tak jediné co zmůže, je uchránit zraky nic netušících lidí před pohledem na oběť vraždy. V tu dobu ještě netuší, že ji o pár dní později přijde nabídka od přítelkyně první oběti, aby případ vyřešila - aby našla sériového vraha.

Vyřeší Vicki případ a dopadne vraha?
Kdo je onen brutální, sériový vrah?

Vicki Nelsonová bývala skvělou policistkou, nyní se však živí jako soukromý detektiv. Torontem otřásá jedna zrůdná vražda za druhou a shodou okolností je Vicky svědkem u další vraždy ve stanici metra, které ovšem zabránit nedokázala. Vicki byla najata, aby našla sériového vraha. Zprvu se spoléhá na pomoc policie, přesněji na pomoc Michaela Celluciho, jejího bývalého přítele, se kterým se stále ještě občas vyspí. Později se však srovnává s faktem, že policie jí v tomhle případě prostě nepomůže a jediným parťákem je pro ni civilista - Henry Fitzroy - , který ani není tak úplně člověk.

Vicki je hlavní ženská hrdinka, která má kolem sebe hned dva muže - Michaela a Henryho. Bývala policistkou, ale ze zdravotních důvodů přešla na práci soukromého detektiva. S policií už ji pojí jen minulost a Michael Celluci - její bývalý přítel a občasný milenec - detektiv na oddělení vražd v Torontu. Zato Henry je něco úplně jiného. Henry býval člověkem, nemanželským synem Jindřicha VIII., ale to už je pár set let. Nyní žije poklidný život v jednom bytě v Torontu jako autor knih z červené knihovny.

Teď jsem přečetla řadu knih, kde příběh vyprávěla vždy hlavní postava, proto jsem taky ráda, že tady tomu tak není, a že jsem se konečně dočkala nějaké změny. Příběh tentokrát vypráví vypravěč, takže pokryje větší množství osob a nejsme tak omezeni na pohled jedné osoby v jeden určitý čas. Kniha obsahuje spoustu dialogů, kde například ty mezi Vicki a Celluciem jsou vážně dobré - v jednu chvíli se div nevraždí a v té další spolu spí a mají o sebe hroznou starost. Tahle dvojice je prostě k nezaplacení, a když se k nim ještě připojí Henry, tak je to o to lepší. Tenhle díl je vlastně převážně o seznámení s postavami a okolnostmi za kterých se poznaly. Jako začáteční díl série je to naprosto super kniha a já nemůžu hodnotit jinak než 4 hvězdičkami. Příběh má ohromnou dávku napětí, lehkého jiskření mezi hlavními postavami a o oběti nouze nebude už od začátku. Seznamte se s Cenou krve - detektivním příběhem s notnou dávkou napětí, humoru a krve.

Moje hodnocení obálky: 2/5
Moje hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

Cena krve / Blood Price  
Krevní pouta (1.díl) Tanya Huffová / 302 stran / Brokilon

Česká anotace: Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm. Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet. Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem. (bux.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #