ČISTÁ KREV - NANCY GIDEON

, ,
Charlotte Caissieová má tuhý kořínek a drsné způsoby, jak docílit svého. Jako detektiv New Orleanské policie jde tvrdě za svým. Chce pomstít smrt svého táty a je jí jedno kdy nebo jak, ale udělá to. Jimmy Leger to nepřežije, i kdyby měla jít přes toho jeho cvičeného čokla jménem Max Savoie. Ona ho dostane a vyřeší i řadu brutálních vražd, do kterých je určitě zapletený.

Nic není tak lehké, jak se zdá, takže co se jí postaví do cesty?
Kdo jí zkomplikuje práci?

Obléká se poněkud vyzývavěji než by jako detektiv New Orleanské policie měla, ale to ji netrápí. S nakrátko střiženými vlasy, upnutou koženou minisukní a botách na vysokých podpatcích se drsná, nepřístupná Charlotte Caissieová vydává prohledávat nové místo činu následovaná svým policejním parťákem. Jedná se o další ze série brutálních vražd, které se poslední dobou objevují v New Orleans. Jsou to ohavné, promyšlené vraždy. A vrah po sobě nechává jen velmi málo vodítek.

Cé Cé, jak Charlotte mnozí říkají, se snaží se poskládat kousky skládanky celého případu dohromady a důkazy ji zavedou k místnímu gangsterovi. Tomu, o kterém si je jistá, že nechal zavraždit jejího otce. Je to osobní a on to ví. Zabil jí otce a ona bude chtít jeho hlavu na zlatém podnose, i kdyby to měla být ta poslední věc, co udělá. Místní zločinecký boss má však vždy po boku svého osobního strážce bez minulosti - Maxe Savoie. Z Maxe Savoie jde hrůza, on se však nikdy netajil náklonností k Charlotte. Zda to byla hra, vtípek nebo to myslel vážně, však Charlotte nikdy nedokázala určit.

Ta nejistota jí ale nezabránila v tom, aby toho využila. Její plán byl prostý - využít Maxe Savoie a dostat se přes něj až k Jimmymu Legerovi - a zpočátku se zdál jednoduchý, ale věci se mění. Max je Jimmyho figurka, přesto není takový, za jakého ho měla…nebo je? Je vrah a bůh ví, co ještě, ona je policistka a měla by ho při nejbližší příležitosti zavřít za mříže. Ale to neudělá, nebo nechce. Jimmy už je ale jiná písnička. On se Maxe nevzdá, bez něj by byl slabí, a to nedovolí. 

Kniha mě upoutala hned od začátku a zásluhu na tom má i krásný mužský na obálce knihy. Ale jak se říká „Nesuď knihu podle obalu“, tudíž jsem se zaměřila na obsah a nestačila jsem se divit. Do knihy jsem se poměrně rychle začetla. Je to fantasy kniha, trochu detektivka a taky romantika a neustále se tam něco děje. Kniha přesně pro mě. A i když jsou tam dost jasné odlišnosti, tak mi kniha připomínala sérii Kate Daniel, možná právě proto, že je hlavní hrdinka silná a sebevědomá žena, která je prostě drsňačka každým coulem. Jen nad tou přezdívkou Cé Cé, jsem skřípala zuby od začátku do konce. Moje jediné štěstí bylo, že jí říkají i jinak např. Lottie nebo Charlotte jinak by mi taky mohly moje krásné zoubky vypadat. A taky občasné chování Jimmyho k Maxovi bylo docela divné, protože se k němu choval jako by to neměl v hlavě v pořádku. Ale celkově si knihu nemůžu vynachválit, drobné nedostatky s přehledem převálcovali klady knihy, takže je moje hodnocení přiměřeně vysoké.

Hodnocení obálky: 3.5/5
Hodnocení knihy: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Čistá krev / Masked by Moonlight
Moonlight (1.díl) / Nancy Gideon / 344 stran / Fragment

Česká anotace: Detektiv Charlotte Caissieová je mladá a ambiciózní policistka, která netouží po ničem jiném, než zničit místního zločineckého bosse a pomstít tak smrt svého otce. Pokusí se k tomu využít jeho pravou ruku, záhadného osobního strážce Maxe Savoie. Je to však nebezpečná hra nejen kvůli tomu, že Max má pověst nelítostného zabijáka, víc zvířete než člověka, ale taky proto, že ji přitahuje víc, než by si sama přála. Mezitím dochází k tajemným brutálním vraždám, které směřují právě k tomuto muži… Je to příběh o zakázané lásce dvou lidí na opačných stranách zákona, neodolatelné touze a obětech, které pro ně musí hrdinové podstoupit. (fragment.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #