DVOJÍ KOUSNUTÍ - CHLOE NEILL

, ,
Merit bývala „snaživka“, co se školy týče, ale to už je pryč – už uběhly dva měsíce od doby, co se změnila. Je z ní upírka, a ne ledajaká – nyní je Ochránkyně Cadoganského Domu. Tvrdě cvičí boj s katanou, i bez ní, se svým zelenookým, pár století starým a velmi přitažlivým Mistrem, před očima dalších desítek upírů z jejich Domu. Nutno podotknout, že dost často končí rozpláclá na zemi, jak široká tak dlouhá. Od té eskapády s Celinou, při které dostala Merit pěkně na prdel, se měl Ethan, Mistr Cadoganského domu, na pozoru a chtěl, aby se všichni upíři v domě naučili bránit. Ethan ví lépe než kdo jiný, že za rohem čeká hrozba v podobě války a je jen otázkou času, kdy a kdo ji rozpoutá. Nyní jsou na tahu kožoměnci, aby se rozhodli, jak budou postupovat v případě, že nastane ona válka.

Pomohou kožoměnci v případě války nebo se uchýlí do bezpečí Aurory jako minule? 
Ochrání Ethan své upíry a Merit?

Ze „snaživky“ se stala nejnovější chicagskou upírkou a Ochránkyní a nyní přišla pozvánka od RG, aby se stala špiónem . Jistě by nebylo špatné jím být, ovšem Meritinu Mistrovi, Ethanu Sulivanovi, by se to rozhodně nelíbilo. Ovšem Merit ne vždy jedná podle toho, co by se zrovna Ethanovi líbilo, už tak dost, že si z ní dělá jen figurku na hraní – pěšáka, o kterém dva kroky dopředu přemýšlí, kam bude nejvýhodnější ho poslat. Teď, když se začaly věci hýbat a do Chicaga se sjíždí kožoměnci je pro Ehana nejlepším politickým tahem zapůjčit vůdci kožoměnců Merit jako osobního strážce.

Gabriel Keen je Meritin současný úkol. Tedy spíše než on, je jejím úkolem ochránit jeho život. Takže když se při jednom ze setkání pokusí bar plný kožomenců někdo vystřílet, bere si to velmi osobně a je odhodlaná najít toho, kdo má tu spoušť na svědomí. A mezitím se jako obvykle vyhýbat dramatům a udržet se naživu. Bohužel to tentokrát nebude tak jednoduché – vztahy s Ethanem jsou napnuté a můžou každou chvílí povolit a změnit se v něco naprosto jiného.

Když už je řeč o Ethanovi, tak vám garantuji, že ho budete během tohohle jednoho dílu bezmezně zbožňovat a v další chvíli mu kopat pomyslný hrob. Pokud existuje zabedněný chlap s dlouhým vedením, pak je to bezpodmínečně Ethan Sulivan. Z toho plyne rada do budoucna – nikdy se nenechat oblbnout hezkým vzhledem, ale napřed zkontrolovat obsah skrytějších částí. Případně objekt vašich tužeb nechat poposednout, to kdyby si náhodou seděl na vedení.

Trochu mě mrzelo, že si tentokrát příliš neužijeme Mallory. I když se v knize párkrát mihne, tak tam z větší části stále chybí ta podpora hlavní hrdinky její nejlepší kamarádkou. Ne, že by Merit podporu až tak potřebovala, ale je pěkné, když Vaší oblíbené hrdince kryje záda i někdo jiný než jen protivný starý upír. A u těch, ne zrovna příznivých, věcí, které Merit potkají, ještě chvíli zůstaneme, protože nepřítomnost nejlepší kamarádky se dá ještě přežít, pokud vám za krk nedýchá Lacey Sheridanová. Odstrašující případ bezmezné loajálnosti Ethanovi. Lacey, přestože je sama Mistrovou, stále roboticky poslouchá Ethana, který byl jejím předešlým Mistrem. Mistrová stvořena k obrazu svého vlastního Mistra a naprosto odpudivý úkaz.

Tak tohle byla opravdu bomba. Už při čtení prvního a druhého dílu jsem byla nadšená a doslova poposedávala, abych rovnou po vydání neběžela pro třetí díl Upírů z Chicaga. Bylo mi jasné, že Dvojí kousnutí bude buďto naprostá bombová slast nebo totální propadák. Od prvního dílu se totiž kvalita zlepšovala a série si mě omotávala kolem prstu čím dál víc. Do obchodu jsem sice ihned po vydání neběžela, za to jsem si hezky z tepla domova knihu objednala. A rozhodně nelituji. Doma mám nyní všechny tři zatím vydané díly a jsem nadšená a nedočkavě vyhlížím další díly.

Ať už beru první, druhý nebo třetí díl, tak Chloe Neill nelze vytknout, že by nepsala čtivou, napínavou, lehce romantickou urban fantasy, protože to ona píše. Vybere to nejlepší a nacpe to do necelých tří set stran plných úžasného příběhu. Dvojí kousnutí jsem měla přečtené za jedno odpoledne a nezbylo mi nic, než oči pro pláč, protože další díl vyjde nejdříve v půli roku, ne-li později. A nejen, že jsme tentokrát mohli zabrousit i na území kožomenců a poznat tak více i jiný druh než upíry, ale konečně se vztah Merit a objektu její touhy začal hýbat. Nejsem si jistá, zda z toho nakonec vyjde něco dobrého, nebo se budeme s Merit mlátit do hlavy, každopádně si na to budeme muset počkat do dalších dílů.

Tentokrát se s námi autorka nepárá a na nějaké sáhodlouhé vzpomínání, co se odehrálo v minulých dílech, můžete zapomenout – hurá -, což pro mnohé bude nejspíš trochu oříšek, ale o to lepší důvod dát si re-reading. Já jsem tohle omílání nesnášela, takže za mě je to rozhodně plus, zvlášť když pomyslím na to, že díly nejsou kdovíjak tlusté a je jich víc než třináct. Ano, třináct dílů, a když se série bude hezky prodávat, tak se možná dočkáme i půltých dílů - dvakrát hurá - , takže vyrazte do knihovny, knihkupectví nebo kamkoli, kde knihu najdete a pusťte se do čtení, protože se vsadím, že budete mít stejnou nutkavou potřebu si knihy pořídit domů, stejně jako já.

Hrozně se mi líbí autorčino pojetí upírů, coby „samurajů“ a i celkové zasazení nadpřirozených bytostí do ulic Chicaga. Za celou dobu jsem v knize nenašla žádný kiks nebo nelogičnost, naopak jsem byla dost překvapená rozuzlením na konci. Doporučuji neotáčet hned na poslední stránku, nebo tu knihu zhltnete ještě rychleji než já, protože vás bude šíleně zajímat, co vedlo aktéry k tomu, že něco takového udělali.

Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Holky někdy koušou / Upíři z Chicaga (1.díl)
Kousnutí páteční noci / Upíři z Chicaga (2.díl)

Dvojí kousnutíTwice Bitten 
Upíři z Chicaga (3.díl) / Chloe Neill / 256 stran / FANTOM Print

Česká anotace: Kožoměnci z celé země se sjíždějí do Větrného města. Mistr upír Ethan Sullivan jako smířlivé gesto nabídl jejich vůdci velmi speciálního bodyguarda: Merit, nejnovější chicagskou upírku. Merit má chránit alfu Gabriela Keena, a když už je u toho, tak i dělat upírům zvěda. Naštěstí jí Ethan k tomu všemu nabídne i žhavé tréninky ve dvou, aby jí pomohl lépe se připravit na tuto misi… Bohužel však po Gabrielovi někdo začne střílet a Merit se brzy ocitne v palebné linii. Bude potřebovat jakoukoli dostupnou pomoc, aby mohla vystopovat záhadného násilníka, jenže kamkoli se obrátí, narazí na vzrůstající napětí mezi nadpřirozenými bytostmi – a v neposlední řadě mezi sebou a jistým zelenookým, několik set let starým upírem… (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / # / # / #