ERAGON - CHRISTOPHER PAOLINI

, ,
Na počátku byl mladý farmářský kluk, zvyklý na těžkou práci a chudobu. Chlapec se jmenoval Eragon, stejně jako první Dračí jezdec. Chodíval lovit do Dračích hor, aby získal maso pro svoji rodinu. Jednou se mu však stala podivná věc, která mu změnila život. Našel dračí vejce a nyní se může stát jezdcem. Přečtěte si příběh o Eragonovi, který je leccos, jen ne obyčejný a bezvýznamný.

Může jeden, na pohled bezvýznamný člověk ovlivnit životy mnoha jiných?

Fantastický příběh odehrávající se v zemi jménem Alagaësie. Tato země bývala osídlena jak lidmi, tak i trpaslíky, elfy a draky. Dračí jezdci její určité části vládly a i v ostatních částech země měly velkou moc, dnes už jsou to však jen legendy. Království nyní vládne krutou rukou Galbatorix. V tomto království v zapadlé vesničce Carvahall se narodil chlapec jménem Eragon. Spolu se svým strýcem a bratrancem žije nedaleko vesnice, stranou od lidí. Jeho život chudého farmářského kluka, ale naruší souhra okolností, které mu nakonec celý život otočí vzhůru nohama.

Příběh začíná v Dračích horách, kam se Eragon vydal lovit. Ovšem jeho úlovek bude úplně jiný, než předpokládal. Místo masa, pro které se trmácel tři dny a stopoval kořist, si domů odnese zvláštní kámen. Později se ukáže být dračím vejcem. A společně s vejcem přijdou i potíže. Eragonův svět se začne měnit jako mávnutím kouzelného proutku. Kdo bude ten, kdo mu ukáže cestu a řekne kým má být?

Autor knihy se s čtenáři nemazlí a hned od začátku na ně vychrlí slova jako ra’zakové, urgal a další názvy, aniž by měl čtenář potuchy o čem je vlastně řeč. Ano, na konci knihy je užitečný slovníček. Obsahuje jak starověký jazyk, tak významná místa a slova,ale přesto pochybuji o tom, že čtenář bude v nejnapínavějších chvílích listovat až dozadu, aby si vyhledal, co dané slovo znamená. Slovníček se čtenáři bude hodit , ale moc ho neužije, většinu věcí si raději za pochodu domyslí. Přesto mě množství neznámých slov trochu odrazovalo, hlavně zpočátku.

Kniha plná dobrodružství, nástrah, nečekaných přátelství, ale i smrti. Málokdo by nebyl překvapen zjištěním, že je tento příběh napsán teprve patnáctiletým Christopherem. Eragon je na první pohled poněkud tlustší kniha, ale i tak se tloušťkou nevyrovná svým třem pokračováním. A přes prvotní přesvědčení, že knihu budete číst tak rok, to není ani zdaleka pravda. Příběh ubíhá rychle, stránku po stránce a zhruba po třech večerech už nemáte co dělat. Takže se máte na co těšit, protože tenhle čtivý příběh vás dostane, i přestože není úplně dokonalý.

Moje hodnocení obálky: 3/5
Moje hodnocení knihy: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Eragon / Eragon
Odkaz Dračích jezdců (1.díl) / Christopher Paolini / 488 stran Fragment

Česká anotace: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců. (fragment.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #