ESPRESSOLOGIE - KRISTINA SPRINGEROVÁ

, ,
Vše začalo jedním zápisníkem. Zdánlivě nevinné zapisování druhů lidí a kávy, kterou pijí, Jane - mladou barmanku z kavárny Coffee Joe - zavede mnohem dál, než by se prve zdálo. Díky zápisníku se jí podaří dát dohromady několik párů a než se naděje, její nadřízený vytvoří městskou senzaci a ona se tak stává hvězdou nové espressologické poradny.

Dokáže však Jane pomáhat a spojovat lidi ve velkém? 
Najde lásku i pro sebe nebo je to předem prohraná bitva?

Jane je v posledním ročníku Lincolnské střední, ovšem moc tam nechodí. Jak sama říká, pracovat POTŘEBUJE, kdežto chodit do školy už NE. Má pro to důvod, příští rok si bude muset asi sama platit školné na vysokou. A tak u Coffe Joea tráví každou volnou chvíli a snaží se ušetřit co nejvíc peněz. Z nudy nebo možná ze zájmu o lidi, si začne psát do deníku jaký člověk si dává jakou kávu. Zprvu se to zdá bezúčelné a jen jako zápisky, ale později  zjistí, že se díky zápisníku dají dát dohromady lidé, kteří by se běžně asi nenašli. A tak se z Jane stane taková malá kávová dohazovačka.

A když najde spřízněnou duši i své spolupracovnici, netrvá dlouho a vše se prokecne před šéfem, který nelení a udělá z Jane nové lákadlo - Espressologickou poradkyni. Hledáte lásku? Jděte za Jane, třeba vám najde vaši druhou půlku.

Z toho co jsem napsala vám musí být jasné, že tato kniha je velmi optimistická, co se týče hledání spřízněné duše. Možná bych si troufla říct, že až naivní, ale když se svezete na tom obláčku okouzlení a na chvíli zapomenete na realitu, tak budete s knihou spokojeni. Opravdu to chce neočekávat od knihy zázraky a při čtení věřit, že co není může být. Co se týče grafiky, tak na začátku kapitol je vždy jiný kávový otisk hrnečku. Mě na to upozornila až kamarádka, nějak jsem to dřív nezkoumala. A taky dodám, že nemám ráda Em. Je sice dobrá kamarádka, ale jinak mi lezla krkem až hanba.

Moje hodnocení obálky: 3/5
Moje hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

Espressologie / The Espressologist
Kristina Springerová / 192 stran / CooBoo

Česká anotace: Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne? (cooboo.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #