HREJ HRÁČEM - EMMA HART

, ,
Příběh se odehrává na Berkeley kalifornské univerzitě, kde vysokoškolský život jen vzkvétá. Názorným příkladem je Braden, neoficiální král univerzity, který má každou o niž jen zavadí pohledem. Prostě se s nimi vyspí, pak ztratí zájem a najde si zase novou. Typický arogantní playboy s egem až do nebes. A tuhle jeho pohodovou klátící hru se mu rozhodnou čtyři dívky vrátit.Jeho vlastní medicínou, ale s vlastními pravidly.

Jak to dopadne s Bradenem?
Uspějí čtyři dívky se svým plánem?

Tohle celé je jedna velká hra. Maddie, slušňačka z Brooklynu, se změní ve zlou kalifornskou Maddie,  která společně s kamarádkami zosnuje plán - dají Bradenovi ochutnat, jak trpká může být pomsta. Ona nemá co ztratit, on je pro ni naprosto odpuzujícím stvořením. Úkol je prostý, vrátit mu to, co  provedl všem těm dívkám a nenechat ho uniknout. Během měsíce se do ní musí Braden zamilovat, protože pak přijde ta část, kdy ho Maddie odkopne jako on spousty dívek předtím.

Bohužel to nebude tak snadné. Maddie nemá ani ponětí, že zatímco s kamarádkami osnuje plán, Braden spolu se svými dvěma kamarády dělají v podstatě totéž, jen ve zvrhlejší verzi. Braden se má s Maddie jen vyspat, o to je ta sázka horší.

A tak, aniž by to oba tušili, začínají hrát velmi nebezpečnou hru. Poznat, co je skutečné a co  jen přetvářka, je velmi obtížné a mnohdy se věci zvrtnou daleko hůř, než by se čekalo. Třeba, když se vám do cesty postaví realita a poznání.

Kniha se četla naprosto báječně. Hltala jsem slovo za slovem a čekala, kdo z nich nakonec vyhraje. Sice jsem měla malinko tušení, jak to skončí, protože to tam bylo naznačené, ale i tak jsme si říkala, že člověk nikdy neví. Sem tam se nějaký zádrhel objevil. Dost jsem se rozčílila, když se ukázalo, že chlapy jsou všichni stejní. Protože ona je hrozně špatná, že si s ním hrála, ale že on si hrál s ní, to je v pořádku. V té chvíli jsem věděla, že tu knihu mám moc ráda, protože mi to připadalo nesmírně skutečné. Typicky chlapská reakce na poraněné ego. Ale třeba tam byla pasáž, kdy během snad ani ne 2 minut vypila Maddie čaj. Prostě řekněte mi, jak je možné během intenzivního tří větového rozhovoru stihnout vypít VAŘÍCÍ čaj. Vede mě to k myšlence, že buď měla pidi hrneček nebo má plechovou hubu - s prominutím.

Každopádně knihu hodnotím velmi pozitivními čtyřmi hvězdičkami. Super čtivo s neotřelou zápletkou. Nikde jsem zatím o oboustranné sázce/pomstě nečetla. Bavilo mě sledovat, díky střídajícím se pohledům Bradena a Maddie, jak oba postupují. A i když máte od začátku tušení, jak to skončí, jistě se budete bavit, protože nikdy nevíte, co vám autorka vmete do cesty - tedy hlavním hrdinům příběhu samozřejmě.

Pozn. Obálka se mi líbí, ale za ten český název bych vraždila. Prostě mi to nejde přes pusu a zní mi to šíleně.

Hodnocení obálky: 4/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

Hrej hráčemThe Love Game
The Game (1.díl) / Emma Hart / 248 stran / Galatea

Česká anotace: Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne.
Operace Hrej hráčem může začít. 
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou „královnu univerzity“, aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena.
Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu… (bux.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #