JACKABY - WILLIAM RITTER

, ,
Proč? Tuhle knihu jsem v edičním plánu zahlédla už před nějakou dobou. Na první pohled mě samozřejmě upoutala obálka, ovšem zmínka o roce 1892 v anotaci mě opět zchladila. Teď už jsem "historičtějším" knihám přišla na chuť a jakmile budu moct, tak se na Jackaby určitě vrhnu.

Něco užitečného navíc...

Jackaby / Jackaby
Jackaby (1.díl) / William Ritter / 280 stran / Host

Česká anotace: Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese.
Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutn ě potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve měst ě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá. (nakladatelstvi.hostbrno.cz)