JAK LVOVÉ - PETR SCHINK

, ,

„Je… je po něm!“
 Janus vítězoslavně vřeštěl, tvář zacákanou lepkavou krví a kusy bledého, jílovitého mozku.
„Polezte ven!“ Kapitán natáhl ruku a pomohl Alfvardovi s bezvládnou Myrtle. „Ještě je tu někde ten zasranej assasin.“
Janus bez ohledu na zmrzačené nožky šplhal po šikmé podlaze. Namáhavě se přitahoval a dlaně mu klouzaly v krvi, ale za žádnou cenu se nechtěl skutálet zpět k trolovi. Spodní část vagonu se proměnila v jedno velké pohřebiště s polovinou trolova štětinatého těla jako velikou zátkou vězící v průlomu.
„Assasin?“ Janus lapal po dechu a drápal se přes mrtvá těla. „O těch jsem slyšel! Fascinující stvoření, téměř k nerozeznání od člověka, ovšem se znásobenými smysly a silou. Výhradně císařská technologie,“ zamručel a chvíli nebylo jasné, zda námahou nebo snad uznáním. „Císařští vrazi a císařské kurvy. Pro dvůr jen to nejlepší.“

Něco užitečného navíc...

Jak lvové / Jak lvové
Petr Schink / 392 stran / Epocha

Česká anotace: Svět monstrózních plechových korábů, kráčejících parních strojů, mechanických rytířů, ale i nebetyčných věží vyšinutých mistrů metafysiky. Svět městských slumů zalidněných tisícihlavou hydrou chudoby i trolími otroky, které v nekonečných řadách chrlí průmyslové laboratoře Líhně. Svět, kde se mytická monstra stávají každodenní realitou a na obranu před nimi potřebujete profesionála. Někoho jako je Fastynger van Hauten. Znáte ho jako lehkomyslného floutka, pistolníka a tak trochu lumpa z knihy Století páry, teď jen chce přežít další den, vydělat trochu peněz a ochránit děcko, které je možná něco víc, než jen další válečný sirotek. Z hlubin staletí i z dob ne tak vzdálených natahují své pařáty démoni minulosti a hrozí rozmetat na kusy křehkou rovnováhu, do které se na kratičký okamžik usadily šíleně rozhoupané misky vah osudu. Kdo a proč chce zabít malého kluka? A nebylo by nakonec pro všechny lepší, kdyby se mu to povedlo? Fastynger si to nemyslí a věřte mi, jeho nechcete naštvat. I když mu vezmete jeho zbraně, naději a nakonec i život… (epocha.cz)