MANŽELSKÁ PAST - JENNIFER PROBSTOVÁ

, ,
Druhá kniha ze série Manželství s miliardářem, nenechá na svatbu dlouho čekat. Ono se to dá odvodit už z názvu, ale ne každého by to mohlo napadnout. Tentokrát ovšem nejde o Alexu a Nicka, nýbrž o rodinného přítele hraběte Michaela Conte, kterého trápí náhlý problém. A jak jinak ho vyřešit, než do problému zatáhnout i Maggie, Nickovu mladší sestřičku.

A o jaký problém se vlastně jedná? 
Podaří se Michaelovi vše vyřešit bez potíží a následků?

Začneme s Maggie, samostatnou pracující ženou žijící v New Yorku. Ke svému bratrovi a nejlepší kamarádce - nyní již bratrově manželce,se chová velice ochranitelsky. Někdo by dokonce mohl říci, že je jako věrný pes. Když si někoho zamiluje ,je mu věrným přítelem a nedá na něj dopustit.  Maggie je pokaždé pobouřena, ne-li přímo rozezlena, když se kolem její přítelkyně Alexi točí hrabě s svým šarmem a úsměvy. Maggie je ráda za štěstí a lásku,kterou Alexa a její bratr mají a rozhodně nenechá nějakého hraběte, aby jim ji zkazil. Maggie vidí jeho toužebné pohledy, jimiž se na Alexu dívá a vůbec se jí to nezamlouvá, bohužel ovšem její názor nikdo nebere vážně.

Když za ní na večírku Alexiných narozenin hrabě přijde a nabídne jí sňatek, má pocit, že se svět roztočil na špatnou stranu. Samozřejmě ho nejdříve odmítne, kdo by chtěl uzavřít manželství - i když jen fiktivní - s Michaelem Contem? Ano, asi většina žen, ale Maggie rozhodně ne. Neobměkčilo ji ani, že to Michael dělá kvůli své mladší sestře, která se chce vdát a rodinná tradice říká, že první se žení nejstarší syn. Ale Alexa by podlehla a Maggie nenechá Alexu napospas hraběti. Přistoupí na ten příšerný nápad, stát se na týden paní Conte. A tak se s hrabětem vrhnou do víru událostí a emocí.

Na jednu stranu je kniha naprosto předvídatelná. Od začátku víte, co se stane, kdo s kým skončí a kdo koho nemá rád. Ani tohle vás neodradí a to je jen dobře, protože je kniha jednoduše a čtivě napsaná a dočkáme se v ní i takových malých zvratů. Za sebe musím říci, že Maggie je neuvěřitelně tvrdohlavá osoba a já občas neměla problém ji pochopit, ale jindy jsem měla chuť jí namlátit za tu chladnost s jakou k věcem nebo lidem přistupuje. Brr..jako ledová královna v lodičkách a s foťákem v ruce. Michael naproti tomu byl v některých chvílích takový cíťa, až jsem měla problémy se neculit jako puberťačka.

Od knihy prostě neočekávejte příliš, a budete nadmíru spokojeni a možná vás i mile překvapí. Velké očekávání může být někdy na škodu, takže opatrně. Myslím, že jako romantické odpočinkové čtivo na rozptýlení a pobavení mysli je to ideální kniha.

Hodnocení obálky: 3.5/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Manželská smlouva / Manželství s miliardářem (1.díl)

Manželská pastThe Marriage Trap
Manželství s miliardářem (2.díl) / Jennifer Probstová / 244 stran / Ikar

Česká anotace: Hrabě Michael Conte si musí najít manželku. Ne že by pohledný multimilionář nějak zvlášť toužil vlézt do chomoutu, ale podle staré italské tradice, na které lpěl Michaelův otec, se nejprve musí oženit on, a teprve potom se může vdát jeho mladší sestra. A ta po sňatku doopravdy touží. Aby Michaelova rodina nepojala podezření, že si historku o náhlé svatbě vymyslel, rozhodne se jim přivézt důkaz a uzavře dohodu se svou známou Maggie Ryanovou.
Pokud bude temperamentní fotografka během své pracovní cesty do Milána předstírat, že je Michaelovou novomanželkou, přeruší hrabě na oplátku jednou provždy veškeré kontakty s Alexou, ženou Maggiina bratra Nicka, kterou podle Maggie tajně miluje. Ani jednoho ze zúčastněných by zpočátku nenapadlo, jakou past na sebe právě nachystali… (bux.cz)

Zdroje obrázků: # / #