MANŽELSKÁ SMLOUVA - JENNIFER PROBSTOVÁ

, ,
Alexa vede malé knihkupectví, je jí osmadvacet a je tak zoufalá, že se uchyluje i ke kouzlení. Ano, tohle není vtip. Opravdu zapálila v kbelíku oheň a sepsala seznam, co by měl mít muž, kterého potřebuje. Na jejím seznamu dominuje i částka 150 000 dolarů v hotovosti. Jaké je její překvapení, když jí do cesty osud (nebo nejlepší kamarádka) přišoupne Nicholase Ryana - velmi bohatého muže, který nyní řeší drobný problém -  manželství. Aby Nicholas zdědil rodinnou společnost, musí se oženit. Proto vymyslí řešení - dá Alexe peníze, které potřebuje, výměnou za sňatek. Má to být čistě obchodní záležitost s jasnými pravidly - žádné city a žádný sex.

Co když ale z malé holky vyrostla nádherná žena a ani Nicholas není žádný ochechula?

Alexadrie Marie McKenzieová, tak znělo její celé jméno, všichni jí však říkali prostě Alexa. Její nejlepší kamarádkou už od dětství byla Maggs, díky které se najednou ocitla v konferenční místnosti Nicholase Ryana - jejího bratra, kterého si měla vzít. Po menších kompromisech se nakonec dohodli a nyní spolu mají strávit rok jako manželský pár. Nicholas dostane rodinnou firmu, kterou tolik chtěl a Alexa peníze, aby mohla zachránit dům svých rodičů. To, na co Alexa peníze potřebuje, však Nicholas netuší. Vše se zdá být v nejlepším pořádku, až na vzájemnou přitažlivost obou novomanželů, která není hraná. Jak se zdá, bude nakonec mnohem těžší držet se stanovených pravidel a nezaplést se spolu.

Jak už mnozí tuší, tak se jim to opravdu nepovedlo. Zapletli se. A i když si teď asi říkáte, že teď už to bude nuda následovaná happy endem, tak se nenechte vysmát - není tomu tak. Kupodivu to nebude až tak jednoduché. Přesto přiznávám, že je to lehce předvídatelná kniha, která vás i tak okouzlí a zanechá ve vás semínko naděje, že pro každého musí existovat nějaké kouzlo.

U téhle knihy jsem možná očekávala něco naprosto geniálního, prostě až příliš. A nedostala jsem to. Takže v tom bude asi největší problém, nicméně, kniha se mi jako dobré oddechové čtení líbila. A pochválit musím také naši obálku, která se mi líbí daleko víc než originál. Pokud tedy ke knize nepřistupujete s obrovským očekáváním, tak se máte na co těšit.

Moje hodnocení obálky: 4.5/5
Moje hodnocení knihy: 3.5/5

Něco užitečného navíc...

Manželská smlouva / The Marriage Bargain
Manželství s miliardářem (1.díl) / Jennifer Probstová / 244 stran / Ikar

Česká anotace: Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky – a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne? (bux.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #