MANŽELSKÁ ZKOUŠKA - JENNIFER PROBSTOVÁ

, ,
Všichni známe paní Conteovou, vášnivou pekařku a kuchařku, pletichářku a matku čtyř dětí, z nichž už tři se jí podařilo dotlačit do šťastného manželství. A nyní se o totéž pokouší s Juliettou, jejíž hlavní náplní života je práce. Pro La Dolce Famiglia se velmi nadřela a nakonec se stala tou, která má celé pekařské impérium na povel.

Jak těžké bude najít takové workoholičce ideálního partnera?
A co si paní Conteová vymyslí tentokrát?

Ale nebojte se, nebude to celé jen na paní Conteové, na přetřes přijde i ona slavná Kniha kouzel obsahující magické kouzlo lásky. Tuto malou fialovou knížečku už jsme měli možnost vidět jak u Cariny, Meggie, tak i Alexy. Všem třem kniha pomohla, ale pomůže i Jullietě, to je ve hvězdách.

Příběh je opět skvěle čtivý a v mnoha ohledech zábavně napsaný. Ovšem nevím, zda je to tím, že je tohle už čtvrtý díl a opět je více méně o tomtéž jako ty předchozí, nebo za to může neobvyklé množství pikantností, které tu čtenář po předchozích dílech (stejně jako já) vážně nečeká, ale kniha mě nedostala jako ty předchozí – tedy ne tolik – tudíž jsem byla nucena půl hvězdičky odebrat. Přesto je to krásná oddechová četba, která za to rozhodně stojí, jen už prostě není ono číst o jednom a tomtéž (až na pár odlišností) po čtvrté.

Co se týká postav, tak oproti předchozím dílům mi postavy až tak nesedly. Sawyer Wells mě zrovna neokouzlil, a to ani svým vystupováním ani ničím jiným. Zato jeho mladý „svěřenec“ ano. A přestože jsou si oba velmi podobní – hlavně co se týče minulosti – tak má Wolfe prostě něco, co si mě získalo. A nutno dodat, že Sawyerovi ani Juliettě moc nepřidalo, když se k Wolfemu chovali a mluvili s ním, jako s desetiletým děckem. Chápu, že za sebou má určitou minulost, ale to neznamená, že je nesvéprávný nebo mentálně zaostalý.

Teď přijde ta část, kdy bych měla povídat dál něco o knize, ovšem prostě už není co o téhle samostatně říci a spíše mě to láká zhodnotit a vytknout klady celé série. Takže…
Manželství s miliardářem je úžasná oddechová série plná romantiky a v určitých pasážích vykreslení ideálního rodinného krbu. Vlastně jsou rodinná pouta v této sérii docela důležitou věcí, od které se leccos odvíjí, ale jde o to, jak hezky je autorka vykreslila. Dokážete si představit, že by rodinné večeře plné smíchu a radosti byly pravidelně u vás doma? Podle mě je to v dnešní uspěchané době už málo pravděpodobné, ale mít tu možnost, tak jsem za to určitě ráda. Tohle byly klady série a k negativním, nebo spíše k ne příliš dobře zvoleným patří podle mě jména knih a celé série. Vlastně vám to dopředu všechno vybreptá a vám je už od začátku jasné co a jak.

Hodnocení přebalu: 5/5
Hodnocení obálky: ?/5
Hodnocení knihy: 3.5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Manželská smlouva / Manželství s miliardářem (1.díl)
Manželská past / Manželství s miliardářem (2.díl)
Manželský omyl / Manželství s miliardářem (3.díl)

Manželská zkouškaThe Marriage Merger 
Manželství s miliardářem (4.díl) / Jennifer Probstová / 288 stran / Ikar

Česká anotace: Carina a Venezia Conteovy už svoje štěstí v náruči vysněných mužů našly. Julietta, třetí sestra, nese na svých bedrech odpovědnost za rodinné pekařské impérium La Dolce Famiglia a ani ji nenapadne, že by na světě mohlo být něco víc vzrušujícího než její práce…, dokud nepotká Sawyera Wellse. Nejen že neodolatelný je on sám, navíc rozčeří klidné vody Juliettina rodinného přístavu i neodolatelnou nabídkou: co kdyby se La Dolce Famiglia stala exkluzivním dodavatelem a partnerem jeho nového mezinárodního hotelového řetězce? 
Julietta se však už v životě jednou spálila a moc dobře ví, že důvěřovat člověku, jehož jediný pohled ji přinutí myslet na „všechno možné“, jen ne na práci, je krajně nerozumné… Julietta je vystavena nejtěžší zkoušce svého života: má zahodit jedinečnou šanci, jak pozvednout rodinný podnik, anebo riskovat na první pohled nemožnou kombinaci chladného byznysu a spalující vášně? (bux.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #