MĚSTO SCHODŮ - ROBERT JACKSON BENNETT

, ,
Proč? Mám ráda fantasy. Když jsem začala číst anotaci - ano, ode dneška čtu anotace, protože jsem zjistila, že stejně další den nevím, o čem se v té anotaci psalo - tak první co mě napadlo byl Percy Jackson mixnutý s Jamesem Bondem. Dejte do jedné anotace zmínku o špiónech a bozích a můj mozek si udělá vlastní závěry. Každopádně anotace je napsaná tak, že v závěru - když nepočítám své fantas/magory myšlenky - nemám vůbec ponětí co se z knihy vyklube a to mě celkem láká.

Něco užitečného navíc...

Město schodů / City of Stairs
Město Bulikov (1.díl) / Robert Jackson Bennett / 510 stran / Host

Česká anotace: Atmosférický fantasy román o živých špionech, mrtvých bozích, pohřbené historii a tajemném, stále se měnícím městě
Město Bulikov se před mnoha lety těšilo přízni Božstev a podmanilo si celý svět. Ale poté, co byli jeho ochránci za podivných okolností zavražděni, se z dobyvatele stal dobývaný; pyšná historie Bulikova byla vymazána a zcenzurována, pokrok se zastavil a z někdejší prosperující metropole se stala jen další koloniální výspa nové světové geopolitické mocnosti.
Do tohoto zatuchlého, zpátečnického města přichází Shara Thivaniová. 
Oficiálně je tato tichá a nenápadná žena jen další obyčejnou diplomatkou, která do Bulikova přijela hájit zájmy utlačovatelů. Neoficiálně je Shara jednou z nejlepších agentek ve své zemi a jejím úkolem je vyšetřit brutální vraždu zdánlivě neškodného historika. Jak se Shara noří do tajemství neustále se fyzicky i politicky měnícího města, začíná tušit, že bytosti, které kdysi Bulikov ochraňovaly, nemusejí být tak mrtvé, jak se zdá. (nakladatelstvi.hostbrno.cz)