MILENEC SNŮ - SHERRILYN KENYONOVÁ

, ,
Selena je šťastně vdaná, ale její kamarádka Grace je pořád sama. Je to už nějaký ten pátek co měla chlapa. Selena se rozhodne Grace dopomoci ke štěstí, alespoň na chvíli. Přiměje ji v návalu podnapilosti vyvolat řeckého otroka. Jeho jediným úkolem je uspokojování žen, které ho k sobě přivolají. Ovšem Grace je prostě Grace - tvrdohlavá a odhodlaná pomáhat všem okolo. Možná proto dělá sexuoložku - a pomáhá tak lidem. Julian pro ni není jen otrok, kterého využije a odhodí, nějaký gin z lahve bez citů, práv a minulosti, ale lidská bytost.

Podaří se Grase Julianovi pobyt zpříjemnit nebo ho pošle odkud přišel? 

Grace a Selene se znají už pěkně dlouho a i když jsou každá na naprosto jiná, náramně si rozumí. Grace pracuje jako sexuoložka, takže denně od svých pacientů slýchá nejrůznější věci, ale sama už dlouho žádný vztah neměla. Vlastně Selena hned na začátku knihy z kamarádky vytáhne, už roky je bez chlapa a sexu. Ne, že by to Grace nějak vadilo, ale Selena je jiného mínění a hodlá to změnit. K narozeninám jí dá dárek, na který hned tak nezapomene.

Společnými silami v lehce posilněném stavu při úplňku vyvolávají Juliana - řeckého sexuálního otroka. Grace by na to samozřejmě normálně nepřistoupila, ale trocha alkoholu a nevíra v magii, kouzla a podobné bludy ji nakonec přesvědčily a ona souhlasila. Jaké bylo následné překvapení, když se u ní pak Julian opravdu zjevil připraven poskytnout jí vše, oč požádá.

Tahle kniha rozhodně začíná pěkně od podlahy a hned od začátku šokuje. Po tom, co přečtete starořeckou pověst, se vrháte na samotný příběh. Hned první věta v podobě „Zlatíčko, potřebuješ ošukat.“, společně s kontextem cudnějším povahám jistě vžene červeň do tváří. Rozhodně nečekejte, že vám tu někdo bude nalhávat, že děti nosí čáp, protože toho se vážně nedočkáte. Za to na vás čekají lechtivé scény, frustrace hlavního hrdiny a složité rodinné vztahy.

Příběh je postaven na historii a legendách, nebo alespoň na částech z nich.,Objevují se Julian Makedonský, Sparta a řečtí bohové jako třeba Athéna, Afrodita, Amor nebo Dionýsos. Děj se odehrává v moderní době jednadvacátého století, tudíž spojení řeckých bohů, kouzel, legend a všeho kolem v sobě má nádech neuvěřitelnosti. Věřím, že ve spojení řeckých bohů s moderním světem si čtenář vybaví třeba Percyho Jacksona, i když je to poněkud odlišný žánr četby.

Na knize mi zpočátku trochu cuchal nervy fakt, že je vyprávěna vypravěčem. To přeskakování mezi tím, co si myslí ten a co si myslí naopak ta - no nebylo to zrovna příjemné si zvyknout. V poslední době jsem navykla spíše na knihy vyprávěné hlavním hrdinou/kou, takže tohle byla velká změna. Ale nakonec jsem si zvykla a už mi to ani nevadilo. Více mi vadilo tápání mezi řeckými bohy. Kdo jsou bratři a kdo ne, kdo je matka, kdo otec a celkově byly rodinné vztahy velmi matoucí. Julianovo „otrkání“ bylo také docela rychlé, ale toho si jistě sami všimnete. Nejdříve se bál pomalu zeptat a pak už chvílemi spíše nařizoval. Na to, že měl být otrok trochu odchylka, ale jinak se mi kniha líbila. U hodnocení jsem sice váhala mezi 3,5 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem vzala v potaz fakt, jak rychle jsem knihu zhltla a prostě jsem jí ty 4 dát musela.

Hodnocení obálky: 2.5/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

Milenec snůFantasy Lover
Temní lovci (0,5.díl) / Sherrilyn Kenyonová / 320 stran / Ikar

Česká anotace: Julian Makedonský byl neohrožený spartský generál, jenž v boji nikdy nepoznal porážku. Z nejvyššího vrcholu slávy však padl až na dno lidského utrpení a stal se otrokem lásky. Statný muž, který vždy přitahoval pohledy opačného pohlaví, si totiž už nevybírá - ženy si vybírají jeho a on jim přináší rozkoš a uspokojení, Odevzdaně plní své povinnosti milence a už nedoufá, že by mohl kletbu, jež na něj byla uvržena, nějak prolomit. Jiskřička naděje mu svitne v podobě lásky, v kterou už nedoufal a kterou vlastně ani nikdy nepoznal. Grace Alexanderová v něm totiž nevidí jen pouhého otroka... Dokáže velká láska zlomit staletou kletbu? Jedno ze základních děl žánru paranormální romance poprvé v českém překladu. (bux.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / # /