MÍSTO PRO PRINCEZNU - MEG CABOTOVÁ

, ,
Mia se pomalu začíná podvolovat vlivu Grandmere a otce, kteří jí neustále dávají najevo, že je následnicí trůnu a že se této úlohy nezbaví. Každý den po škole, tedy po doučování, chodí Mia na hodiny „princeznování“ do hotelu za Grandmere. Učí  se jak jíst, jak stát, jak sedět...prostě na první pohled pro každou středoškolačku nedůležité a naprosto běžné věci. Které se Mia, jakožto princezna musí přeučit. A jako by nebylo dost všeho humbuku kolem, tak na ni ještě její vlastní babička volá co chvíli novináře. Do obličeje jí blikají dotěrné fotoaparáty s ještě dotěrnějšími majiteli. A Grandmere se nechystá motat do života jenom Mie, ale i její matce.

Proč se bude Grandmere zajímat o Miinu matku? 
A jak se popere Mia s další dávkou hodin „princeznování“?

Mia konečně rozdýchala, že je princezna a pomalu přijímá, že se této úlohy nezbaví. Její škorpení s Lilly se pomalu blíží ke konci, zato její trable s láskou jsou nyní hlavním tématem jejích zápisků v deníku. Mia si stále píše deník a nyní k tomu svému musela přidat i fiktivní deník na angličtinu, který dostala jako úkol. Měla by si tam sice psát své nejniternější pocity, ale stejně jako mi ostatní nebude Mia psát do deníku, který si přečte učitelka své tajné, osobní věci a zážitky.

Když je Josh po onom debaklu s polibkem před desítkou fotografů mimo hru, dostává možnost i někdo jiný. Miino srdce je mladé a plné nadějí. Kdo však nakonec dostane šanci ulovit princeznino srdce je záhadou. Jisté je jedno - nikdo s košilí a svetrem zastrčeným v kalhotách to nebude a stejně tak nějaký nafrněný bůhví kdo, koho by jí vybrala Grandmere.

Další díl ze série Deník princezny je opět zábavné a pohodové čtivo. Postupně můžeme vidět jak se ze vzorné, zodpovědné a neasertivní Mii stává sebevědomá osoba s trochou rebelie v očích a modrou krví v žilách. Prostě další příjemná kniha z pera úspěšné autorky mnoha knih, jako například série Mediátor (kde vyhlížím další díl, pokud někdy vyjde) či Podsvětí, Meg Cabotové.

Moje hodnocení obálky: 2/5
Moje hodnocení knihy: 3.5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Princezniny deníky / Princezniny deníky (1.díl)

Místo pro princeznuPrincess in the Spotlight
Princezniny deníky (2.díl) / Meg Cabotová / 174 stran / Knižní klub

Česká anotace: Patnáctiletá Mia Thermopolisová, hrdinka Princezniných deníků, si pomalu zvyká na to, že v jejích žilách koluje modrá krev a že by se jednou měla ujmout vlády v knížectví Genovia. Na svou budoucí roli se připravuje pod vedením svérázné Grandmere. Její babička je skutečně postrachem celé rodiny. Nestačí jí, že Miu předhodí novinářům a televizi. Když se dozví, že je na obzoru významná rodinná událost, nebezpečně ožije. Katastrofa se zdá být neodvratná, ale Mia se nehodlá vzdát... Podle Princezniných deníků byl natočen film, který uváděla česká kina pod názvem Deník princezny. (bux.cz)

Zdroje obrázků: # / #