MRTVÁ ČARODĚJKA PŘICHÁZÍ - KIM HARRISON

, ,
Rachel Morganová je agentkou IBA, jejím úkolem je zatýkat nadpřirozené bytosti, které nedodržují zákony. Procházet se po setmělé ulici uprostřed noci v nepříliš zahalujícím oděvu je její rutina. Zavírá a trestá bez výjimek, ať už jste živý, mrtví, a nebo něco mezi. Neděste se, Ráchel není obyčejný člověk, ale čarodějka žijící v Cincinnati, kterou hned tak něco nepoloží.

Ale platí to i pro případ, že po ní jde nejeden nadpřirozený zabiják?

Rachel Morganová se po vzoru svého zesnulého otce stala agentkou v organizaci zvané IBA - novodobé policii zaměřující se na nadpřirozené tvory. Nelegálně čarujete nebo pašujete síru? Tak počítejte s tím, že se vám na krk pověsí Rachel nebo některý z jejích kolegů z IBA. Zákon je zákon, ať už si myslíte cokoli. Rachel to dobře ví, její morální kompas má jasně vymezené priority.

IBA, ale není všechno. Její příšerný šéf jí šlape na paty a ona má pocit, že dostává ty nejpodřadnější úkoly. Její pověst je děsivá a téměř nikdo s ní nechce pracovat, aby náhodou nepřišel k úhoně. Rachel je kalamita a její přítelkyně Ivy, také není žádný andílek.

Po přečtení této knihy pro vás už víly nebudou ta malá nevinná stvoření a upíry už budete dělit do dvou skupin. A s trochou štěstí vám zůstanou všechny tělní tekutiny, a pokud ne, tak víte, kdo za to může. Život prostě není fér a s Ráchel se rozhodně nemazlí. A s vámi se autorka mazlit taky nebude.
Nádherně čtivá fantasy se spoustou akce a nadpřirozených tvorů, kde život není peříčko. Přežije ten nejsilnější. A  je jedno, zda člověk nebo...něco jiného. I když pokud jste člověk tak vám příliš nefandím.

Mrtvá čarodějka přichází, je na pultech knihkupectví už nějaký ten pátek. Já se ke čtení knihy odhodlala až teď a vůbec toho nelituji. První díl Rachel Morganové se mi dost líbil a jsem ráda, že na mě čekají hned další tři díly v češtině a nemusím na vydání teprve čekat.

Moje hodnocení obálky: 3/5
Moje hodnocení knihy: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Mrtvá čarodějka přicházíDead Witch Walking
Rachel Morgan (1.díl) / Kim Harrison / 302 stran / Fantom Print

Česká anotace: V románu Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison představuje alternativní Zemi, v níž je lidstvo zdecimované virovou epidemií. To umožní vystoupit z odvěké ilegality inderlanďanům, nadpřirozeným bytostem typu upírů, vlkodlaků, skřítků a dalších. Lidé jsou v menšině, proto se s těmito bytostmi musí naučit koexistovat, což s sebou nese mnohé problémy. Hlavní hrdinka příběhu, mladá čarodějka Rachel Morganová, pracuje jako vyšetřovatelka Inderlandské bezpečnostní agentury (IBA), jejímž úkolem je potírání zločinů spáchaných inderlanďany. I když má výsledky, je svými nadřízenými přehlížena a dostává jen podřadné případy. Proto není se svou prací příliš spokojená a uvažuje o odchodu z agentury. Jenže v IBA zaměstnanci výpovědí nedávají… Rachel to přesto zkusí a spolu s upírkou Ivy a skřítkem Jenksem založí vlastní soukromou agenturu. To však IBA odmítá tolerovat a na čarodějčinu hlavu je vypsaná odměna. Z Rachel se stává živý terč a její šance na přežití jsou minimální. Je z ní vlastně mrtvá čarodějka… (fantomprint.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #