NABÍJEČ - ALICE CLAYTONOVÁ

, ,
Caroline je interiérová designérka, která miluje svoji práci a vede si v ní dobře. Právě se nastěhovala do krásného nového bytu v San Francisku. Na pohled se zdá, že je všechno jak má být. Není to tak docela pravda. Od fiaska s chlapem, kterému později začala přezdívat kulomet, se jí její Óčko vyhýbá obloukem a to může být velmi frustrující. Zvlášť, když zjistítí, že její soused se v posteli rozhodně neupejpá a beze studu mlátí postelí do zdi, takže a) se nevyspí a za b) je ještě víc frustrovaná, než dřív. Kdo by taky nebyl, když z první ruky slyší všechny detaily. Plácání na zadek? Normálka, ale to co přijde pak, už je trochu jiná.

Jak Caroline zvládne tyhle pravidelné noční návštěvy svého souseda? 
Podaří se jí vypořádat se svou frustrací?

Caroline je napohled ukázkový případ spokojené a úspěšné ženy. V práci jí to jde, má krásný nový byt a skvělé kamarádky. Ovšem její milostný život, jde  už pár let do háje. Do teď se jí dařilo to přehlížet a byla sama i docela spokojená - tedy až na její Óčko, které se ztratilo v nedohlednu. Když má za souseda Nabíječe, který každou noc buší do zdi s jinou a ona to musí poslouchat, je to něco jiného. Zpočátku se to dalo ignorovat, ale co je moc, je prostě moc. Ani nájem za hubičku nestojí za poslouchání rozličných zvuků doprovázející soulož na druhé straně zdi, a to nemluvím o tom bušení. A tak jednou Caroline dojde trpělivost a jen tak jak je - v růžové noční košilce - zabuší sousedovi uprostřed noci na dveře a pěkně od plic mu řekne, co si o jeho hlasitých radovánkách myslí. Tato výměna názorů je,  pouhý začátek toho, co se odehraje.

Napřed jsem se do knihy vůbec nechtěla pouštět - už jen obálka svědčila o tom, že to nebude o žádném světci. A upřímně jsem se bála, aby se to nezvrhlo. Ale do knihy jsem se pustila - sice s mírnými obavami, ale žádné zklamání se nekonalo, ale já byla naopak nadšená. Ta kniha byla příjemným odreagováním, které konečně přerušilo můj čtecí blok, a ani se zpětně nedivím. Kniha je přímo napěchovaná humorem, najdete v ní i romantiku a ten dlouho očekávaný sex.

Když jsem si po přečtení přečetla drobnější písmo na obálce, které hlásá, že byla kniha na druhém místě nejvtipnější knihy roku 2013 na Goodreads, vůbec jsem se ani nedivila. Ten příběh je prostě skvělý. Čtivé, vtipné a napínavé - tedy vy budete napnutí, budete čekat, co se stane a co se naopak nestane. V některých chvilkách si říkáte, že je to až trapně předvídatelné, a v zápětí zjistíte, že vám autorka udělala čáru přes rozpočet a příběh se najednou stočil úplně jiným směrem a ne jednou.
Ještě k obálce. K příběhu svým způsobem perfektně pasuje, takže by si zasloužila mnohem vyšší hodnocení, ale mně na ní čistě subjektivně něco šíleně vadí. Takže abyste byli v obraze.

Hodnocení obálky: 2.5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

NabíječWallbanger
Cocktail (1.díl) / Alice Claytonová / 280 stran / Mladá Fronta

Česká anotace: Caroline má fantastický byt v San Francisku a dokonalého kuchyňského robota, ale nemá Óčko! Caroline má skvěle našlápnutou kariéru, kancelář s výhledem na záliv a recept na výtečnou cuketovou buchtu, ale nemá Óčko!! Caroline má nejlepšího kocoura na světě, super kámošky a plný dekolt, ale nemá Óčko!!! A navíc, stěnou její ložnice otřásá noc co noc její sexy soused, co si v posteli servítky rozhodně nebere. No, není to zákon schválnosti? Každé zasténání, naplácání a – bože, zamňoukání? – Caroline připomíná, že přichází nejen o spánek, ale že jí, na rozdíl od Nabíječových partnerek, chybí taky… Jo, uhádli jste, Óčko! Když bušení do zdi málem vyklepe Caroline z postele, rupnou jí nervy a oděná do sexuální frustrace a růžové noční košilky se svému sousedovi konečně postaví tváří v tvář. Není divu, že jejich noční potyčka v nastalém napětí zažehne jiskru... (kosmas.cz)

Zdroje obrázků: # / #