NEBEZPEČNÁ LÁSKA - KATEŘINA PETRUSOVÁ

, ,
Paige pracuje v NY jako ošetřovatelka. Její poslední pacient nedávno zemřel a ji by ani ve snu nenapadlo, že jí její bývalý zaměstnavatel dohodí novou práci. Práci, která jí změní život. Je pozvána do bytu Bavettových s minimálním množstvím informací. Ví jen, že tahle práce zahrnuje starat se o syna pana Bavetty.

 Jak přesně změní tahle práce Paige život?
A kdo se usídlí v jejím srdci?

Hlavní hrdinkou příběhu je dospělá newyorčanka Paige, živící se jako ošetřovatelka. Jejím posledním pacientem byl starší pán, který ke konci vyžadoval celodenní péči na lůžku. Starý pán zemřel a Paige je nucena řešit co dál. Její bývalý zaměstnavatel - syn starého pana Russo - jí ale obratem dohodí práci u jeho známých. Moc jí toho neřekne, jen že by se jednalo o práci u Bavettových a starala by se o jejich syna.

Paige pozná Roberta, který ji postupně seznamuje se situací. Věc se má tak, že hlídat a starat se bude - ne o dítě, jak se mylně domnívala, ale - o dospělého chlapa s psychikou dítěte. Ten muž, o kterého se má starat je Robertův bratr Michael, který se takto probudil po nehodě. Jeho psychický stav má být prý jen dočasný a všichni věří, že se jednou uzdraví. Paige se nakonec rozhodne pro bohaté podnikatele pracovat a tudíž se o Michaela starat, už jen díky tomu, že si ji Michael oblíbil.

Později se začínají vynořovat komplikace a Paige si začíná - s pomocí lidí okolo - uvědomovat, že její zaměstnavatelé asi nejsou obyčejní obchodníci se stavebninami a potravinami, nýbrž součást italské mafie. Naskýtá se otázka co dělat, utéct a nechat tu Michaela nebo zůstat a dělat, že se neděje nic mimořádného? Paige si musí rozmyslet, zda se nechá zatáhnout do toho zamotaného světa plného nebezpečí, nástrah a mafiánů. Bohužel ještě neví, že ta volba nezbude záviset na ní.

„Jsme rodina. Nejen my, ale všichni, kdo pro nás pracují. Myslím ty bližší spolupracovníky, víš? Proto si tě Carlo dovolil přivést k nám. Znal tě, starala ses o Lucu a on věděl, že jsi loajální a nestrkáš nos, kam nemáš. Teda - aspoň předtím jsi to nedělala.“

Robert, jeho otec a dřív i mladší bratr jsou muži mající dvě tváře. Dokážou milovat a starat se, stejně dobře jako nenávidět a vydávat rozkazy k likvidaci. Nic není takové, jaké se to jeví a nic není nemožné, což je úplně něco jiného, než na co je Paige zvyklá.

Kniha je vyprávěna z pohledu Paige, je velmi čtivá, napínavá a plná zvratů, emocí a mafiánů. Nehrozí vám žádné úmorné popisování krajin ani myšlenkové pochody psychopata. To, že Paige občas zmatkuje, bych brala spíše jako projev toho, že je ještě relativně při smyslech. Paigeino uvažování jsem si během pár stránek takřka přivlastnila a kniha už se se mnou pak jen vezla. Stejně jako Peige jsem si u Roberta nebyla nikdy jistá, jak se zachová v příštím okamžiku, a to i přestože mi byl zezačátku velice sympatický. Zato s paní Bavettovou jsem měla jasno hned.

Moje hodnocení obálky: 4/5
Moje hodnocení knihy: 5/5

 Něco užitečného navíc...

Nebezpečná láska / Nebezpečná láska
Bavettovi (1.díl) / Kateřina Petrusová / 376 stran / Fragment

Česká anotace: Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. 
Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. 
Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství? (bux.cz)Zdroje obrázků: # / # / #