NEPŘÍTEL MÉHO NEPŘÍTELE - KATEŘINA PETRUSOVÁ

, ,
Joan Westová bývala policistkou v utajení. Její poslední akcí bylo získat důkazy a obvinit drogového prince a s ním i jeho dealery. Bohužel se akce příliš nepovedla a Joan z ní vyvázla jen tak tak, navíc s tím, že dluží službičku současnému drogovému králi. Všichni zapomněli, ale ona věděla, že si to jednou vybere.  A nyní ten čas nastal.

Co bude drogový dealer chtít od Joany?
Co použije jako motivaci a jak se Joan nakonec zachová?

Kniha je vyprávěna z pohledu Joan. Tentokrát se ocitáme přímo uprostřed tajné - nepodařené - policejní akce, kdy Toro - drogový dealer - ušetří Joanin život výměnou za službu, kterou si prý později vybere. A taky že ano. O pár let později Toro unese Joaninu malou dceru jako rukojmí, aby donutil Joanu splatit dluh. Joanin úkol ke splacení dluhu je prostý, musí proniknout k Robertu Bavettovi a zabít ho. I plán má Toro promyšlený do detailů, ale ne vše proběhne tak, jak má.

První díl této série byl více zaměřen na Paige a Michaela, i když se tam Robert také dost vyskytoval, ale tentokrát tu má Robert jednu z hlavních rolí. Bohužel pro něj je cílem, který má být zneškodněn. O Robertovi je známo, že má dvě tváře jako Dr. Jekyll a Mr. Hyde a vy nikdy nevíte, kdy se z toho hodného stane ten zlý. Chuděra Joan to s ním také nebude mít lehké - má ho zabít, ale nic nejde podle plánu - nikdy totiž neví, jak se zachová. Nic ale není silnější než mateřské pudy. Joan je rozhodnutá dostat svou dceru zpět za každou cenu a zemřít pro ni, když to bude nutné.

Příběh je plný napětí, akce a emocí. Lehce se čte a nezasekává, nesetkáte se tu ani se zbytečnými popisy krajin, které obvykle čtenáře nudí a nutí přeskakovat stránky. Seznámíte se však důkladněji s Torem, Johnym, Robertem i Joan. Johnyho optimismus budete milovat stejně jako v prvním díle - tedy do doby, než mu zamrzne úsměv na rtech, když mu dojde, jak se věci mají.
Hned na začátek asi řeknu, že jsem po prvním díle nasadila laťku hodně vysoko a čekala jsem zázraky. Kniha je rozhodně dobrá, ale jak říkám, čekala jsem až příliš hodně. Přesto jsem přesvědčena, že se mnohým bude kniha velmi líbit. Robertovy změny nálad, jako byste přepnuli knoflík a byl z něj někdo jiný nebo Johny a jeho věčný optimismus a dobrá nálada a Joan, které přátele říkají Jo. Jo, tak tohle oslovení mi bylo trnem v oku. Nikdy jsem totiž nevěděla, jestli někdo odpovídá „Jo, dobře“ nebo volá na „Jo“. Několikrát jsem kvůli tomu musela číst řádky znovu, abych si byla jistá, jak to bylo myšleno. Prostě pitomá přezdívka. Joan mě ale štvala i tím, jak ze začátku byla lvice, co se pere o své mládě a pak to bylo jakoby někdo otočil kolečkem a ona byla najednou smířená s tím, že ji lidé budou obskakovat a ona nemusí hnout ani prstem.

Moje hodnocení obálky: 4/5
Moje hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Nebezpečná láskaBavettovi (1.díl)

Nepřítel mého nepřítele / Nepřítel mého nepřítele
Bavettovi (2.díl) / Kateřina Petrusová / 368 stran / Fragment

Česká anotace: Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit? (bux.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #