PÁN VĚŽE - ANTHONY RYAN

, ,
Proč? Protože! Proboha, ani nevím, jak na to ve stručnosti odpovědět. Prostě...takhle kniha obsahuje příběh z dávných dob, rytíře, zabíjení, krev, pot, slzy, dřinu, intriky, spoustu stránek, epický příběh. Opravdu nevím, jak mám pokračovat. Mám rozečtený první díl, kde jsem zhruba ve 3/4 knihy a jsem naprosto unešená. Mám pocit, že ta kniha je naprosto jiný level než co jsem kdy četla a věřte mi - nějakou tu stovku knih už mám za sebou. Pokud máte rádi středověk, rytíře a bitvy, pak dejte prvnímu dílu rozhodně šanci. Když se vám nebude líbit, tak se sem vraťte a napište mi, proč se vám kniha nelíbila. Nebudu vás soudit a ráda se taky dozvím pohled druhé strany.

Něco užitečného navíc...

Pán věže / Tower Lord
Stín krkavce (2.díl) / Anthony Ryan / 672 stran / Host

Česká anotace: Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejváhavější ruka nakonec pozvednout meč.
Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpoč tem bitev. Jedinou odmě nou mu však byla ztráta lásky, smrt př átel a zrada krále. Po pě ti letech v alpírském žalář i touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd.
Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Znič il její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo.
Jakmile však vzplanou vále čné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dř íve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráně no, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil.(nakladatelstvi.hostbrno.cz)