PROMĚNA MARY DYEROVÉ - MICHELLE HODKINOVÁ

, ,
V tomto druhém díle konečně nalezneme nějaké odpovědi ohledně Mařina života a strastí, jež ji provází. Ne na všechny, ale alespoň na nějaké.

Otázkou ale stále zůstává, jak moc se Mara změní?

Mara se už tolikrát ocitla v situaci, kdy s ní někdo byl a přeci byla sama. Tolikrát, že je to až zarážející, co se může mladé dívce stát. A přestože má milující rodinu, tak ani oni nejsou s ní. Nejsou na její straně.

Na vše je sama, nebo ne?

Nebýt toho, že si musí Mara každý den hrát na to, jak JE normální, ani by nevěděla, co to slovo znamená. Během půl roku se jí život změnil od základů a jejím hlavním problémem – tedy kromě vraždění silou myšlenky – je to, že jí nikdo nevěří. A rozhodně není žádný med, když se probudíte a zjistíte, že jste v blázinci. Natož, když si o vás i vlastní máma – geneticky naprogramovaná, aby Vás měla ráda a věřila Vám – myslí, že jste blázen.

Mařino okolí je přesvědčeno, že Mara trpí utkvělými představami o tom, že je její přítel bývalý přítel stále naživu. Jediný, kdo by jí věřil a kdo ji měl nejspíše rád, je ten, od něhož Mara utekla. Noah. Kluk, který zachránil ji i jejího tátu.

Ihned po dočtení posledního řádku jsem zůstala civět, a přestože mi v hlavě vířilo nespočet myšlenek, nebyla jsem schopna říct vůbec nic. A když jsem měla knihu ohodnotit na goodreads, neměla jsem nejmenší tušení, kam knihu zařadit. Bylo to něco nového. Většina knih, které mě kdy vyděsily, byly takové, že mě zároveň znechutily, což Proměna Mary Dyerové rozhodně neudělala. Ta mě spíše ohromila a vyděsila svou reálností. V mnoha situacích, jako bych se ocitla na Mařině místě a prožívala její bezmoc a strach.

Pokud se do knihy pořádně začtete, pak máte dávku hrůzy, děsu a nepochopení naservírovanou jako na stříbrném podnose. Příběh je prostě napsaný tak zvláštně, že Vás bude požírat zaživa. A pokud snad máte nějaké osobní, psychické trable, pak se této knize raději vyhněte. Mohla by Vás natolik vyděsit a navodit pocit osamění, že byste to nemuseli rozdýchat.

Tahle děsivá kniha rozhodně není knížečkou před spaním. Příběh je totiž napsaný tak, že nejen že se vám nebude chtít spát, ale budete se bát zavřít oči ze strachu, že by to mohlo být skutečné. Vždyť se to může stát i Vám, nebo ne?

Hodnocení obálky: 4.5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Prozření Mary DyerovéMara Dyerová (1.díl)


Proměna Mary DyerovéThe Evolution of Mara Dyer
Mara Dyerová (2.díl) / Michelle Hodkinová / 424 stran / Brio

Česká anotace: Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. 
Nedokáže. 
Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. 
Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. 
Mýlila se. 
Druhý díl slavné mysteriózní trilogie. (slovart.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / #