PROROK - AMANDA STEVENSOVÁ

, ,
Ameliino vidění duchů, ji opět přivede do trablů. Důvodem je  nebožtík, který je zapleten do událostí Devlinovi minulosti více, než by se Amelii líbilo. Ovšem, co odpovědět duchovi, který vyhrožuje, že z vás vycucá životní energii do poslední kapky? Nejde říci NE. Nejen, že kvůli duchovi, který ji pronásleduje, otevírá věci patřící minulosti. Navíc se vrací dokončit práci na hřbitově Dubový háj, odkud má mírně řečeno, nehezké vzpomínky.

Jak se Amelie se situací vypořádá?
Najde, to co po ní duch chce?

Po předchozích dvou dílech, které nás nenechali ani nachvíli odpočinout, přichází na řadu Prorok. Amelia už prožila tolik dobrodružství a v životě má jednu nepříjemnost za druhou. A můžete  si být jisti, že Amanda Stevens s ní má ještě velké plány a to nejen v tomto díle, ale i v těch nadcházejících. Nakonec totiž Prorok nebude závěrečným dílem trilogie, ale sama autorka prozradila, že do série přibudou nejméně tři nové knihy.

Amelie si nedávno pobyla nějaký ten čas v Asher Falls, kde měla restaurovat starý hřbitov. Přestože jela za prací, nakonec přišla na pár důležitých věcí souvisejících s její minulostí. Počínaje tím, kdo jsou její opravdoví rodiče, přes objevení důvodu, proč má zrovna ona závoj a ještě mnohem víc. Doba v Asher Falls pro ni byla určitým trýzněním, odloučit se od Devlina sice musela, ale nikdy se nesnažila tvrdit, že jí to netrhá srdce na kusy.

Teď, když je zpátky v Charlestonu je vysoká šance, že opět potká Devlina. Dobře, je naprosto jisté, že se s Devlinem setkají a vezměte jed na to, že jsou jako dva magnety – neustále přitahováni k sobě. A vůbec nezáleží na podivných okolnostech, ani mrtvé Devlinově manželce, která Amélii co chvíli dýchá za krk – někdy i doslova. Tohle celé není jen o tomhle podivném párečku poldy pronásledovaného duchy a restaurátorce hřbitovů, která s těmi duchy může mluvit a vidí je.

Jeden takový duch ji navštíví  doma a přednese ji nabídku, která se neodmítá. Ne proto, že by snad Amelia mohla odmítnout, když jí hrozí, že z ní nezůstane víc než chodící schránka bez života. Úkol je jasný, jen podrobnosti se liší, - ledacos schlamstla amnézie. Když to sečtete a podtrhnete, vyjde vám, že Amelia pravděpodobně bude hledat vraha onoho ducha. Problém je amnézie a Amelie není žádný detektiv, aby se honila za vrahy a vyslýchala podezřelé. Bude mít co dělat s hledáním důkazů, natož něco víc. Alespoň si to myslela.

Duchovi patálie jsou jedna věc, připlete se  ještě svět živých, a na scénu přichází Devlinův starý známí. Ten všechno komplikuje daleko víc než by se okolí líbilo. Amelie se volky nevolky vrací na hřbitov Chedathy, kde je pochovaná i Shani a Mariama. Ani zdaleka netušila, jak se věci právě tady v okrese Beaufort zamotají. A duchové nebudou ten hlavní problém, který se Amelii postaví do cesty.

Kniha je temná, napínavá, ale také svižná a děj jakoby sám plynul. Bez pobízení vás vtáhne na Charlestonské hřbitovy, ale i na místa vražd. Oproti druhému dílu se zde opět rozjíždí milostná stránka a více nežli duchů zde najdete magii – černou magii. Jistě, duchové vyřazeni nebudou, ale autorka do knihy přimíchala hodně magie, duchovní energie a věcí jako je ovládání mysli. Příběh působí až děsivě reálně a opravdově.

Otázka na zamyšlení. Kniha se jmenuje Prorok. Po přečtení knihy jsem přišla na to, že si nejsem úplně jistá, podle které postavy se kniha jmenuje. Kandidáti jsou hned dva.

Hodnocení obálky: 3/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Okřídlená duše / Hřbitovní královna (1.díl)
Království / Hřbitovní královna (2.díl)

ProrokThe Prophet
Hřbitovní královna (3.díl) / Amanda Stevensová / 352 stran / Knižní klub

Česká anotace: Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? 
Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě. (bux.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / # / #