S HLAVOU V PEJRU - KATEŘINA PETRUSOVÁ

, ,
Jak se říká,  jediný okamžik dokáže převrátit život vzhůru nohama. Své o tom ví i Markéta Mrázová. Věčně zmrzlá pražanda, které do cesty vleze kůň a všechno příšerně zkomplikuje. Stejně jako jeho hrůzu budící majitel.

Jak si žena z města poradí na opuštěné silnici s rozbitým autem, vlezlým koněm a bez signálu?

Kreativní ředitelka Markéta pracuje v reklamní agentuře snad od počátku jejího založení a se svou prací je náležitě spokojená. Vlastně celkově se svým životem. Má malý podkrovní byt, skvělou kamarádku, dobrou práci, je zdravá, akorát věčně studená. Špatné prokrvování končetin, má za následek věčně studené nohy a ruce a přiznejme si, že příjmení Mrázová, Markétě taky moc nepomáhá. Občasným vtípkům na svůj účet se prostě nevyhne.

Víkend má s kamarádkou a dalšími přáteli strávit v Horce v jižních Čechách a pořádně oslavovat, bohužel všechno neprobíhá zrovna podle plánu. Začíná to  koněm uprostřed silnice. Ano, koněm! Koho by vůbec napadlo, že se všechno v životě může změnit během jednoho víkendu? Nevím jak vás, ale mě rozhodně ano.

S hlavou v oblacích pejru je krásná jednohubka, která se po dlouhé době odehrává v České republice. To byl pro mě trochu zádrhel, protože jsem v cizině nikdy nebyla, a tak u knih odehrávajících se v zahraničí nechávám fantasii, aby si dělala, co umí. Jakmile přijde na naši zemi, tak mám všechno zaškatulkované, a když čtu jméno nějaké české vesničky, tak ve mně škubne. Na druhou stranu musím říci, že jelikož se příběh odehrává u nás, je snazší se do něj vžít a není těžké si představit, že se něco takového může stát třeba vám. Takže to má své pro i proti.

Knížka je čtivá a krátká, některým by to mohlo připadat, že až moc krátká. Protože neměli dost prostoru se s hlavními postavami tj. vidlákem Marvinem a Zmrzlinou dostatečně poznat, ztotožnit a užít si jejich příběh, ale opak je pravdou. Tahle krátká knížečka bohatě postačí. I já sice uznávám, že by bylo fajn, kdyby se autorka pustila třeba do pokračování, ale na druhou stranu marně přemýšlím, co by tam měla psát, protože vše důležité je již řečeno v S hlavou v oblacích pejru. Na stránkách autorky si můžete také přečíst Vánoční bonus, který se vám bude jistojistě líbit stejně jako sama kniha.

Hodnocení obálky: 3/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

S hlavou v oblacích pejruS hlavou v oblacích pejru
Kateřina Petrusová / 120 stran / Fragment

Česká anotace: Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?... (fragment.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / #