SELEKCE - KIERA CASSOVÁ

, ,
Jste teenager, vyrůstáte v ne zrovna ideálních podmínkách a všichni okolo Vás jsou rozděleni podle majetku do kast. Vy jste pátí, ale Vaše láska je šestá – to je problém. A navíc existuje nařízení, které zakazuje spát s partnerem, pokud nejste v manželském svazku. Jo, tak tohle je na prd a America to ví. Ale není vše černé a bílé, ale to zjistí o něco později, když vyplní přihlášku do Selekce. A světe div se, dostane se do paláce mezi 35 dívek, setká se s princem Maxonem a pozná, že ne na každý první dojem se má dát.

Jak to s Americou dopadne?
Vydrží mezi dívkami až do finále, nebo bude osud proti ní?

Úžasně promyšlený svět, kde jsou lidé děleni do kast podle majetku a postavení, ve kterém nebudete mít problém se orientovat. To je svět, ve kterém žije i America Singerová a její rodina. Oni však z dělení na kasty až tak nadšení nejsou. Jsou pátí, což je jen krůček od šestých, kteří nemají téměř nic a většinu času hladoví. America a její rodina si sice musí vystačit s málem, ale nejsou na tom až tak špatně. A nyní se pro celou rodinu objevila možnost polepšit si – Selekce.

Do Selekce, jak místní lidé říkají souboji dívek o srdce a přízeň prince, se má přihlásit America, ta z toho však nadšená není, znamenalo by to totiž opustit rodinu a také její tajnou lásku Aspena. Aspen patří k šestým a tudíž je pro Americu „nevhodný“, zato princ by byl skvělou volbou, tak by to alespoň viděla Americina matka, kdyby o Aspenovi věděla. Jedno je jisté, přihlášení do soutěže dá rodině Singerových naději na lepší život a ani America jim to nemůže upřít. A tak začíná nová etapa jejího života. Boj o to, vydržet v soutěži co nejdéle.

Hned od začátku Vám bude jasné, že se v příběhu objeví, řekněme, milostný trojúhelník. Takže kdo jej nemáte moc rádi, tak se mějte na pozoru. Oproti tomu America, hlavní hrdinka celého příběhu je celkem normální a sympatická, i když v závěru knihy Vám možná bude pít krev stejně jako mě. Jinak je ale celkem spontánní, chytrá a milá.

Tentokrát se zaměříme i na obálky, protože pevně věřím tomu, že po těch kráskách sáhnete v knihkupectví už jen kvůli té obálce, a tím nemyslím jen první díl, ale i další dva. Obálky jsou prostě kouzelné a dovolím si tvrdit, že jim nikdo neodolá. Mají ale i jednu nevýhodu, díky tomu, že známe obálky dvou dílů dopředu si podle nich dokážeme tipnout, jak to s Americou dopadne. Takže pokud hledáte u obálek mínus, pak je to právě toto.

Původně měl být tento příběh - tato série - trilogií, autorka se však rozhodla psát dál a nakonec to bude pentalogie. V posledních dvou dílech ale už nebude hlavní hrdinkou America.

Hodnocení přebalu: 5/5
Hodnocení obálky: 3/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

Selekce / The Selection 
Selekce (1.díl) Kiera Cassová / 288 stran / CooBoo

Česká anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. (cooboo.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #