SETKÁNÍ S DUCHEM - STACEY KADE

, ,
Středoškolský život o jakém může většina studentů jen snít. Alona Dareová patří k elitě školy, letos maturuje, je budoucí vysokoškolačka, několikrát zvolená královna školy a všeobecně slečna dokonalá. Její život je nalajnovaný dopředu v těch nejlepších kolejích a čeká jen na ni. Bohužel však nečekaně brzy skončí. A i když umřela, tak tu stále zůstala její energie a ona teď coby duch uvízla ve světě živých. Proč  tu zůstala, ji může pomoci zjistit jen jediný člověk...

Alona Dareová je maturantka a budoucí vysokoškolačka. Její středoškolský život je ten nejlepší, jaký si můžete představit - popularita, bezmezné obdivování, pozornost, oblíbenost a krása - , a přesto jejím dokonalým plánům vjede do cesty odporně žlutý školní autobus. Tedy, nejen do cesty jejím plánům, ale i jí - zabije ji. Ano, takhle nějak končí život královny místní střední školy, alespoň si to většina myslí. Bohužel pro Alonu se její duševní energie zasekla ve světě živých a ona tu teď musí tvrdnout jako duch. Pro slečnu dokonalou je to přímo utrpení, a to nemluvě o tom, že na posmrtný život neexistuje manuál. Nikdo jí na stříbrném podnose nenaservíruje informace o tom, co se děje a proč nešla za světlem. Vše si bude muset zjistit sama.

Knihu vyprávějí na střídačku dvě hlavní postavy - Alona a Will. Alona bývala slečna dokonalá, která vždy dostala to, co chtěla, kdežto Will je ve škole známí jako magor a podivín, který úplně vybočuje z řady. A současná situace je asi taková: Ona je mrtvá a je z ní duch a on je živý a vidí mrtvé. Docela smůla, protože mít za zadkem neustále slečnu ukecanou-dokonalou je pěkná pruda i když je mrtvá.

Tahle kniha mě zezačátku až tak moc nebrala. Pozorovat neustálé špičkování mezi Willem a Alonou bylo občas vážně dost zábavný. Některé jejich konverzace mě dostávaly do kolen. Ale upřímně jsem si oddychla, když se Alona začala chovat trochu normálně a ne jako slepice se sebevědomím do nebes. Nemám ráda, takové ty nafintěné sebevědomé slečny „dokonalé“ alias královny střední školy atd. Jejich myšlení mě dost odrazuje. Ale Alona se postupně s ubíhajícími stránkami stávala čím dál tím víc snesitelnější a v půlce už jsem s ní problémy neměla. Příběh se četl dobře a byla to taková oddechová duchařsko-romantická knížečka na jeden večer. Jako rozjezd nové série jsem s knihou byla průměrně spokojená a doufám, že u dalších dílů budu moci hodnotit vyšším počtem hvězdiček.

Moje hodnocení obálky: 4/5
Moje hodnocení knihy: 3/5

Něco užitečného navíc...

Setkání s duchem / The Ghost and the Goth
Mezi nebem a zemí (1.díl) / Stacey Kade / 256 stran / Fragment

Česká anotace: Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale... Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa? (bux.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / #