SVÁDĚNÍ LUNY - LAURELL K. HAMILTONOVÁ

, ,
Merry je opět v Los Angeles a novináři se mohou poprat o nejlepší snímky znovu nalezené princezny, stejně jako královnini Havrani o její přízeň a tělo.  Kromě těchto dvou problémů musí řešit Merry ještě milión dalších a mezi nimi i to, jak si zajistit, aby její spojenectví trvala co nejdéle, a to za každou cenu. A snad největší patálií je fakt, že jí na záda dýchá teta Andais a dohazuje jí jednoho svého strážce za druhým. Obě ví, že souboj o rychleji počaté dítě může vyhrát jen jeden a vzhledem k tomu, že Cell je ve vězení, se veškerá královnina pozornost upírá na Merry.

Kdo zplodí s Merry dítě? 
Co se stane s Cellem a jaké další hrátky si na ně přichystala královna?

Princezna Meredith už jednou, před třemi lety, z království utekla kvůli nekončící frontě vyzyvatelů, jež toužili po ukončení jejího života, ať už z vůle vlastní nebo princovy. Nyní to vypadá, že se za tři roky, kdy byla mimo říši kouzel, nic nezměnilo. O její život usilují další a další sithe a Merry není nesmrtelná, nemusela by všechny výzvy a pokusy o vraždu přežít. Protože přesto, že ji chrání královnini Havrani – tedy teď už její stráže, tak jsou výzvy, kterým musí čelit sama.

Jednou z výzev, jimž ale mohou čelit společně, je zplození potomka. Přestože si Merry užívá kdykoli jen může, a ne s jedním, ale i s více muži, tak se jí stále nepovedlo otěhotnět. A už jí nezbývá mnoho času, než bude její bratranec Cell propuštěn ze svého vězení, kam jej královna uvrhla za pokus o vraždu Meredith, ale hlavně protože vydal lidem jeden z vzácných faelských artefaktů a nechal se uctívat. Nebudeme si nic nalhávat, královna Andais nemá Merry zrovna v lásce, a jen kvůli pokusu o vraždu by své jediné dítě rozhodně zavřít nenechala.

Kromě Merryiných sexuálních eskapád, kterých je v knize více než dost, je ale tento díl více napínavý a zajímavý. Meredith v sobě objevila magickou moc, která vrací jejím nejbližším jejich dávno ztracenou sílu. A právě oni si začínají uvědomovat, že Merry nebude už jen člověk, ale že se z ní stává něco víc. Je nesmírně zábavné, ale i napínavé, jak může taková „drobnost“ příběh okořenit a zaplést. Už to není kniha jen o souložení, ale dostáváme se i k ději a to, dovolím si tvrdit, že podstatně více, než v minulých dílech. Je sice pravda, že na opravdovou podívanou a akci si počkáme až na poslední čtvrtinu knihy, přesto je tento díl lepší než ty předešlé.

Pokud si přečtete Svádění luny a přesto Vám Meredith nebude sympatická, pak si Vám dovolím navrhnout, abyste se do čtení dalších dílů snad ani nepouštěli, protože tohle očividně není Váš šálek kávy. Musím říci, že ani mě v prvních dílech Merry příliš neokouzlila svým „schováváním se“ za druhé a necháváním myslet za sebe druhé, ale po tomhle díle jsem naprosto přesvědčená, že se „polepšila“ a je to ta správná hrdinka knižní série a budoucí královna. Jen toho sexu by nemuselo být tolik.


Hodnocení přebalu: 3/5
Hodnocení obálky: 4.5/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Polibek stínů / Merry Gentry (1.díl)
Pohlazení soumraku / Merry Gentry (2.díl)

Svádění lunySeduced by Moonlight 
Merry Gentry (3.díl) / Laurell K. Hamiltonová / 352 stran / Epocha

Česká anotace: Meredith Gentryová je soukromé očko a zároveň princezna Merry, následnice trůnu Říše kouzel. Ale teď jí ti, kteří jsou jí nejblíže, našeptávají, že se v ní skrývá mnohem víc. Bojí se jí, dokonce i ve chvíli, kdy ji chrání. A kdo by se jim divil? Merry probudila sílu, která v nich tisíce let dřímala. Problém je, že vůbec netuší proč.
Její tetu, královnu Vzduchu a Temnoty, už nerozptylují obvyklé sadistické koníčky. Královnina posedlost je upřena na Meredith. Otěhotnět a porazit svého bratrance, prince Cela, v boji o královskou korunu, trvá déle, než Merry čekala. 
Ačkoli tráví každou noc s královninými Havrany, svými nesmrtelnými strážci, nevedou tyto dekadentní hrátky k tolik očekávanému výsledku. Ale děje se něco jiného. Kouzelná moc proudí jejím tělem naprosto nekontrolovatelně. A když Merry spojí své zpola smrtelné tělo s jejich čistokrevnými, cítí, jak narůstá a sílí. (epocha.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #