VE SLUŽBÁCH NULY 1 - NANA MOČIZUKI

, ,
Příběh začíná v den jarního povolávání fámulů, což je pro druháky rituál zařazování. Letos je mezi nimi i Luisa Francoise le Blanc de la Valliére - neboli Nulová Luisa,od které se  nečeká nic jiného než totální selhání. Jaké je potom překvapení, když rituál dokončí a jako fámula přivolá kluka z úplně jiného místa, kde žádná magie není.

Jak se obyčejný středoškolák popere s tím, že se najednou nachází v magické zemi a má prát spodní prádlo „své paní“? 
A jak se zachová Luisa, která přece jen nevykouzlila draka, žábu, ani nic jinak impozantního, ale jen obyčejného kluka? 

Luisa to na kouzelnické akademii nemá vůbec lehké. I to nejsnazší kouzlo jí činí problémy a vždy skončí katastrofálním výbuchem nebo něčím podobným. Její spolužáci už jí neřeknou jinak než Nulová Luisa .Snaží  se zlepšit - i když marně. Jejím jediným - částečným - úspěchem bylo vyvolání fámula, čarodějného sluhy. V jejím případě je to pouze obyčejný kluk. Tohle svoje selhání mu dá Luisa, ale pekelně sežrat.  Nikdo jí neřekl, že takhle ji mít rád tedy rozhodně nezačne.

Louisin fámul Saito býval jen obyčejným středoškolákem, ale společně s Luisou nyní působí na Tristanecké kouzelnické akademii, kde je nucen jí sloužit. K jeho smůle jeho služba zahrnuje i přepírání Luisina spodního prádla, pomoc při oblékání a jiné nezvyklé věci.  Saito Luise slouží,ale stále se snaží najít cestu zpět domů - do Japonska. Kdo by chtěl sloužit někomu, kdo vás při neuposlechnutí rozkazu začaruje v psa, nechává vás jídat na zemi tvrdé zbytky a sekýruje vás od rána do večera?

Před několika lety jsem viděla anime na tuhle mangu a byla jsem z něj docela nadšená. Na mangu  jsem se vrhala s určitým očekáváním. Přeci jen anime, bylo vtipné, trefné, kresba rozkošná a chování některých hrdinů sladké, takže neočekávat dobrou mangu bych snad ani nemohla. K mé smůle jsem ale z mangy byla spíše zklamaná. Chyběla tomu šťáva a byla dost osekaná. To co bylo v anime vtipné, tady moc vtipné nebylo a celkově mi to přišlo takové dost nemastné neslané. Potenciál by byl, i kresba, ale až v anime to bylo řádně rozvedeno a dopilováno.

Ode mne se tedy Nulová Luisa dobrého hodnocení bohužel nedočká. Můžu jen doufat, že to byl jen začátek a další díl už bude lepší.

Moje hodnocení kresby: 3/5
Moje hodnocení obálky: 2/5
Moje hodnocení knihy: 2/5


Něco užitečného navíc...

Ve službách nuly 1 / ゼロの使い魔
Ve službách nuly (1.díl) / Nana Močizuki / 180 stran / Zoner Press

Česká anotace: Když jste studentkou na kouzelnické akademii, ale přitom nezvládnete pořádně dokončit jediné kouzlo, nežije se vám zrovna nejlíp. Zvlášť pokud se vám při kouzelném rituálu místo magického tvora povede přivolat kluka z podivné dimenze jménem Japonsko. To si přece zaslouží trochu soucitu, ne? Jenže na druhou stranu… když jste obyčejným středoškolákem, který je zničehonic zavlečen do fantasy světa, kde vás kapesní verze dominy nutí prát své prádlo a chová se k vám jako k čoklovi, se soucitem vůči ní to asi nebude moc horké… Společné působení na Tristainské kouzelnické akademii tak pro hlavní hrdiny rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Sledujte dobrodružství ze světa čar a kouzel, která dívky naučí, že bič není nejlepším nástrojem k získání klučičího srdce, a kluky pro změnu to, že dívku s bičem není radno dráždit. (zonerpress.cz)

Zdroje obrázků: # / # / #