ZAKÁZANÁ PŘITAŽLIVOST - KATEŘINA PETRUSOVÁ

, ,
Senátor Evanc má rád všechny členy své rodiny pod dohledem - a kdo by se mu taky divil? Je senátor a tím postem si nadělal mnoho nepřátel, proto když jeho dcera uteče, neváhá ji najít. Nutno dodat, že úspěšně. S úmyslem ji nechat dovést zpět domů, avšak Emily má jiné plány. Rozhodne se v NY zůstat a to i přesto, že jí otec přidělil toho nejděsivějšího bodyguarda, kterého sehnal a ona s ním bude muset být neustále. Ale rozhodně mu to nehodlá ulehčit - vlastně stejně jako on jí.

Jak celý tenhle Emilyin výlet do NY dopadne?
Vrátí se k rodině, a kdy to bude?

Kateřina Petrusová přichází se svojí další knihou. Je jí kniha Zakázaná přitažlivost, která je v pořadí třetím, volně navazujícím dílem ze série Bavettovi. Tentokrát však hlavním hrdinou nebude přímo žádný Bavetta, ale Trovato - Henry Trovato. Jsem si jistá, že ti co četli předešlé díly, si alespoň matně na onoho velkého bručícího medvěda vzpomenou. Mě osobně chvilinku trvalo než mi to došlo. Jakmile se autorka zmínila o tom, že je bodyguard a už je u Bavettů nějaký ten pátek, tak vše zapadlo na své místo a pomyslná žárovička zazářila jasným světlem. Pochopte, já anotace čtu velmi zřídka a u Katčiných knih vůbec, ráda se totiž nechávám překvapit. Nutno dodat, že v tomto případě velmi mile překvapit.

Zakázaná přitažlivost je romantika už od pohledu. Každému je hned od začátku jasné, že se mezi hlavními postavami nejspíše něco semele nebo zvrtne. Na knize se mi líbí fakt, že kromě „lásky“ řeší i jiné trable. Zkráceně řečeno,i když jsou v knize vztahy důležité, tak se řeší ještě jeden problém, ten začne dárečkem pro senátorovu dceru. Kniha není jednotvárná a určitě nehrozí, že byste se u ní nudily.Je čtivá, ale navíc v ní autorka nešetří trefnými hláškami a dialogy.

Jak jsem již zmínila hlavními postavami tu bude drobounká blondýnka coby senátorova drahá dcera, která má jediný cíl - vyletět z hnízda. A Henry velký bručoun a bodyguard. Zatímco ona je čistá jako lilie a jakožto senátorova dcera prošla výcvikem či výchovou, aby se uměla chovat a vystupovat jak lidé očekávají, on má naproti tomu za sebou ne moc hezkou minulost. Takže na jedné straně andílek z dobré rodiny a na druhé? Henry.

Postavy mi byly sympatické a pobavila mě Evansova rodina, kde se všichni potomci jmenovali na E. Upřímně mít Evansovu rodinku za sousedy, tak si zaboha nezapamatuji, kdo je kdo .Tedy u kluků, s Emily bych takový problém jistě neměla. Vlastně jsem v jednu chvíli s Emily ohledně sourozenců soucítila. Je dost na nic, když nemá sestru, se kterou by některé věci mohla probrat. Má, ale dobrý vztah s matkou a neustálá pozornost bratrů ji nenechá nikdy si odpočinout. Bůh ví, co by v nestřežené chvíli provedli.

Pokud tedy hledáte romantiku, která má v sobě víc, než ty pouhé slaďáčky na jeden večer, kde dopředu víte, že se kromě krátkého románku nic víc nestane, pak je tahle kniha přesně to pravé pro vás. Romantická, vtipná, trefná a mě osobně sedící přímo na tělo. Protože Emilyiny změny nálad a Henryho netečnost mě přiváděli k šílenství a já doufám, že budou i vás. A ještě pro fanoušky Bavettovic rodinky vám prozradím, že s nimi se v knize také setkáte.

Hodnocení obálky: 3.5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Nebezpečná láska / Bavettovi (1.díl)
Nepřítel mého nepřítele / Bavettovi (2.díl)

Zakázaná přitažlivost / Zakázaná přitažlivost 
Bavettovi (3.díl) / Kateřina Petrusová / 304 stran / Fragment 

Česká anotace: Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec. 
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost? (fragment.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #