ZAVRŽENÝ - BECCA FITZPATRICKOVÁ

, ,
Nora má ráda všechno pěkně srovnané a nejlépe pod kontrolou. Žádný adrenalin ani nečekané změny ji příliš nelákají. A právě proto není zrovna moc nadšená z nového zasedacího pořádku na hodinách biologie. Svou nejlepší kamarádku a spolusedící musela vyměnit za tajemného, zamlklého kluka o kterém snad nikdo nic neví. A protože je Patch správný sexy nový spolužák, jak už to v těchhle knihách bývá, tak to seznamování Noře nehodlá usnadnit a stejně tak i její pátrání po odpovědích.

Zavržený je první díl ze série Nora Greyová a musím říct, že si autorka s příběhem pohrála. Nejen, že si připravila půdu pro další díly, ale také příběh naoko ukončila. Pokud čtení série po prvním díle vzdáte, tak se vlastně nic nestane. Nemusíte se tedy jako u většiny knih psaných v sérii bát, že co díl, to otevřený konec.

Přiznám se, že anotaci jsem četla až teď a docela čumím - z anotace vyplývá, že je to víceméně twilight přes kopírák - ale není! Tedy alespoň podle mě. Knihu jsem četla vlastně už podruhé, od prvního přečtení už je to rok. Musím říct, že jsem za tu dobu přečetla spousty knih a z knihy už jsem si nepamatovala téměř nic. Snad jen, že byla tak čtivá, že jsem ji přečetla během jednoho odpoledne. Nebyla jsem schopna sesumírovat si myšlenky a už tenkrát napsat recenzi. Vážně zpětně nechápu, co jsem měla za problém, protože ta kniha je super. 

Hlavní hrdinka je sice jako trn v patě nebo pěst na oko a její "špiónské výpravy", kdy si myslela, že na všechno musí přijít a všechno odhalit byly na zabití. Kolikrát jsem se zastavila a říkala si, kterej blb by udělal to co ona. Ano, kniha je skvěle čtivě napsaná, ale hlavní hrdinka by potřebovala ránu palicí. Na to, jak hrozně nemá ráda změny se až přehnaně vrhá do řešení záhad.

Oproti tomu náš "tajemný" mladík, který později odhalí i své jméno a pár dalších věcí - třeba minulost - je přímo k pomilování. Z popisu autorky ho zbožňuji už teď, a to jsem ho nikdy nepotkala. Jeho odtažito-vtíravé chování - ano, jinak to popsat nejde - je svým způsobem k sežrání. Patch je jako jeden velký rébus v sexy balení, který chce každá žena rozluštit - případně rozbalit. 

Další postavu o které bych chtěla říct, jak moc mi byla od začátku nesympatická a její chování bylo divné, je nová školní psycholožka. A mezi námi - Eliot na mě možná udělal dobrý dojem, ale jen nachvilku. Jsem prostě tým Patch.

Abych pravdu řekla, tak mě docela dost zajímá, co se bude dít v druhém díle. Bohužel tu mám jiné knihy, které čekají na přečtení už pěkně dlouho. Každopádně, za mě je Zavržený určitě dobrou čtecí volbou na hezké odpoledne - možná i dvě. Jen pozor, až začnete číst, abyste si knihu neotočili. Překvapivě totiž není na přední straně knihy vyrit nápis nebo obrázek, ale stejně jako na zadní straně je kniha čistě černá. Mě osobně se tak několikrát stalo, že jsem knihu chytla do ruky a po otevření zjistila, že ji mám vzhůru nohama. Pokud ale čtete s přebalem, tak se nemáte čeho bát.

Hodnocení přebalu: 4/5
Hodnocení obálky: 4.5/5
Hodnocení knihy: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Zavržený / Hush, hush
Nora Greyová (1.díl) / Becca Fitzpatricková / 368 stran / Egmont

Česká anotace: Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“ (bux.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / #