LOSING IT - CORA CARMACKOVÁ

, ,
Že historky a klepy o pannách na vysoké už jsou dávno pasé a panny už nejsou ani na střední, natož na vysoké? Možná, že ne, tedy až na Bliss - vysokoškolačku studující herectví. A nemusím vám asi dvakrát opakovat, že z toho není moc nadšená.

A co když se Bliss rozhodne svoje malé tajemství svěřit nejlepší kamarádce? 

Ano, říct nejlepší kamarádce, že jste panna, není to nejlepší, co můžete udělat, zvláště pokud je Vaše kamarádka ve věcech sexu celkem zběhlá. Očekávat můžete mnohé, ale rozhodně ne to, že to jen tak nechá být. Blissina kamarádka Kelsey to hodlá vyřešit v co nejkratším čase. Navlékne Bliss do upnutého a celkem odvážného modýlku, který Bliss normálně rozhodně nenosí. A společně si vyjdou do nedalekého podniku za jediným účelem – ulovit chlapa na jednu noc. Někdo přece musí Bliss o to panenství připravit, tak proč ne známost na jednu noc.

A světe div se, když se zdá, že je vše ztraceno, tak se Bliss poštěstí cestou na toaletu. Ano, kdo by čekal, že zrovna útěk na záchod bude mít tak pozitivní výsledky. Kluk sedící vzadu se Shakespearem, milým úsměvem, britským přízvukem a krásnou postavou – tomu říkám: „Bingo Sherlocku, vyhrál jsi jackpot.“ Jinými slovy: „To je kus, Bliss, jdi do něj!“

Jaké milé překvapení, když našeho milého Shakespeara Bliss taky zaujala. A vyvíjí se to tak dobře, že to skončí u Bliss v posteli. A bohužel opravdu skončí. Být panna má i své nevýhody – strach ze sexu například, který následně vyvolává směšné a nesmyslné žvatlání, které z Vás dělá totální éro.

Celá kniha jede vlastně podle celkem jednoduché myšlenky, kterou autorka rozvedla tak, že vzniklo tohle skvělé dílko, které Vám zamotá hlavu tak, že budete po Garrickovi vzdychat a „achat“ už při první příležitosti. On Vás prostě nenechá jen tak dýchat. A ani nemusíte - stejně jako já – vědět jak zní britský přízvuk, protože to je už jen taková banalita. Stačí si vykreslit pohledného, přímého chlapa, co čte knihy a flirtuje s Vámi – nemusím dodávat, že je to vražedná kombinace a ani Bliss neodolá. A nemá to nic společného s tím, že je panna. Vlastně Bliss je velmi sympatická hlavní hrdinka, i když u pasáže o „vyzvednutí kočky“ jsem se chytala za hlavu a říkala si: „Co to ta holka sakra mele..ne ne ne, zmlkni Bliss nebo si o tobě bude myslet, že jsi chorá.“ Ano, až tak mě ta kniha chytla, že jsem se během minutky do příběhu zažrala a přišel mi úplně přirozený až reálný.

Je zvláštní a téměř k neuvěření jak může „maličkost“ jako rozvedení myšlenky, popsání okolí a postav změnit celou knihu. Upřímně jsem se zpočátku bála, že bude kniha napsaná podobně jako Trable (1,5/5) – pochopte, na knihu existují totálně rozporuplné názory a já se bála nejhoršího, ale Cora Carmacková překvapila. Sepsala příběh, který se netočí jen a výhradně kolem Garrika a Bliss a jejího panenství, ale i okolo vedlejších postav a jejich společných trablů. Takže za mě palec nahoru, tahle kniha mile překvapila. Je to názorná ukázka toho, jak se dá z něčeho prostého vyždímat co nejvíce, a to s co nejlepší kvalitou.

Hodnocení přebalu: 4/5
Hodnocení obálky: 4.5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

Losing itLosing it
Losing it (1.díl) / Cora Carmacková / 248 stran / Jota

Česká anotace: „Jak to, že jsem pořád ještě panna?“ ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím – jenže ten pravý stále ne a ne přijít.
V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj „handicap“ ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením „konečně si vrzneš“ odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.
Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem! (jota.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #