SKRYTÁ - MARIANNE CURLEYOVÁ

, ,
Ebony měla krásné dětství prosycené láskou, i přestože ji rodiče drželi zkrátka - učila se doma, chodila jen po jejich pozemku - a odjakživa tušila, že je maličko zvláštní. A čím je starší, tím více se liší. I když se může pokoušet skrývat svoji sílu, svůj dobrý sluch nebo to jak rychle běhá, tak její fialové oči se dají jen těžko přehlédnout. Nepřehlédne to ani Jordan, kluk, do kterého Ebony přímo narazí u jednoho klubu, a který v ní vyvolá zvláštní pocity.

Kdo Ebony je a jak do příběhu zapadá Jordan?
Proč je Ebony tak jiná než ostatní?

Ebony žije se svými rodiči na farmě v Cedar Oakes West, kde chovají koně na rozlehlých pozemcích. Už jako malou Ebony její rodiče střežili jako oko v hlavě, nesměla opustit pozemky a učila se s nimi doma, ale postupem času jí dovolili začít chodit do školy. Ebony nikdy nebyla úplně obyčejná, ale čím je starší, tím větší změny na sobě pozoruje. Navíc neustálé zákazy ze strany rodičů Ebony vrtají hlavou a utvrzují ji v tom, že před ní rodiče něco tají.

Když jednoho večera neuposlechne Ebony rodiče a vydá se spolu s kamarádkami do klubu, vrazí tam do hezkého kluka jménem Jordan, který v ní probudí zvláštní - pro ni dosud nepoznané - pocity. Pocity, které odstartují spoustu nečekaných událostí, které Ebony změní život.  Šestnáct let už probíhá pátrání po zmizelém andělovi jménem Ebrielle, ukradeném hned po narození přímo z Aveny. Andělé nyní hledají v údolí. Celé ty roky žije Ebony ve lži, kdy nezná ani své pravé jméno, anebo se andělé zmýlili.

Kniha je psaná tak, aby se člověk nenudil, ale ani aby kniha čtenáře přehltila informacemi. Hned od začátku se do ní lehce začtete a poznáváte hlavní hrdinku celé knihy, společně s ní i její nejlepší kamarádku Amber a přístup jejích rodičů. Knihou vás provedou Ebony a Jordan, i když musím říci, že více se dočkáme pohledu ze strany Ebony. Ale žádný strach. Ebony není žádná naivní slepice, která na všechno kývne. Ne, Ebony je osoba, která je až neuvěřitelně chytrá a dokáže si na všechno udělat vlastní názor. K tomu má po boku Amber, která bude vždy na její straně. Lepší kamarádku by si Ebony přát ani nemohla.

V knize najdete i lásku a akci. A o mužské v ní taky není nouze. Já osobně se přikláním spíše na stranu Jordana, ale předpokládám, že řada z vás se přikloní k Nathanealovi a temný princ Luca se asi moc pozitivních ohlasů nedočká, ale stejně je to hezoun, i když v jeho případě se o lásce mluvit nedá. Ale co my víme, u andělů je těžké poznat, co si opravdu myslí. Sice nelžou, ale vynechávají důležité detaily, které pak dávají věcem úplně jiný význam.

Zvolit tuhle knihu byla téměř povinnost už kvůli té anotaci, natož obálce. Než jsem se do knihy pustila, měla malinko strach, protože moje zkušenosti s andělskými sériemi nebyly nikdy nijak valné a například nad Anděly od L. Kate jsem skřípala zuby natolik, že jsem se u druhého dílů nedostala přes dvacátou stránku. Zato už po přečtení první stránky Skryté jsem měla jasno - tahle kniha prostě nemůže být špatná a jestli jo, tak mě naštve - protože začíná vážně dobře.

Hodnocen přebalu: 5/5
Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 3.5/5

Něco užitečného navíc...

Skrytá / Hidden
Avena (1.díl) / Marianne Curleyová / 288 stran / Jota

Česká anotace: První část fantasy trilogie o andělech a lidech, o věčném boji dobra a zla. Tihle andělé nejsou žádné laskavé a usměvavé nehmotné bytosti, naopak se spíš podobají lidem, jejichž duše mají ochraňovat. Není jim cizí pýcha, marnivost, závist, ale ani upřímné přátelství a láska. Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím – skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne – něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky. (jota.cz)


Zdroje obrázků: # / # / #