Půlrok ve zkratce

, ,
Ahoj všichni,
už je to pěkně dávno, co jsem psala nějaký osobnější článek - dokonce si myslím, že ještě na starém blogu. Každopádně přišel (podle mě) čas na to, abych vám tak nějak řekla, jak na tom jsem a proč tu bylo takové mrtvo - a ještě bude.

A aby jste z toho nebyli zmatení, tak to asi vezmu od začátku. Maturovala jsem v druhým (mým prvním) termínu, čili v září. A byl co celkem fičák u kterého jsem se pomalu nestačila ani učit. Každopádně v půli září už jsem měla maturitu úspěšně za sebou. Pak jsem v září s přítelem, se kterým jsem od 12.července 2015 jela pro štěňátko, protože u nich bohužel pejsek umřel. No a nějak mi to nedalo a vybrala jsem si štěňátko i pro sebe. :3  Nešlo mu odolat. Takže nakonec jsme si odváželi pejsky dva. Jednoho k nám a jednoho k přítelovým rodičům. 

Nemám teda tušení, co už stihli jako štěňátka zažít, ale byly fakt hrozně vystrašení. Beník je vlastně doteď tak trochu posera, ale zvykl si u nás a je z něj krásné velké devítiměsíční štěně (narodil se v květnu). Aby u nás nebyl sám, tak jsme si pořídili ještě štěňátko německého ovčáka Maxe a společně blbnou co chvíla. Mimochodem na banneru nahoře je Beník. Můj chumdelatý ťuňťa. Nutno dodat, že Max Bena kazí. Pořád vyvádí nějaké lotroviny, jako je tahání bot, kousání hadice apod. a Beník se k němu ťuňťa mnohdy nejistě přidá.

Nejlepší zážitek byl, když byl Max malinkej, tak jsme mu dali do boudy plyšovou panu, aby se měl k čemu přitulit. Řeknu vám, že jakmile to Ben zbliknul, tak tam pana moc dlouho nezůstala. Odnesl panu před barák, vykopal jí mělký hrob a zahrabal ji. A pak se šel stočit kolem Maxe. Udělal to takto třikrát než nám došlo, že pana prostě není vítána. 

A tenhle chlupáček si mě teď o víkendu na střídačku s přítelem přivlastňuje, protože chodíme na procházky a cvičíme poslušnost. Bohužel s ním nemůžu chodit přes týden, protože bývám do minimálně pěti v práci, takže když přijedu domů, tak už je tma. Naštěstí je mamka permanentně doma, takže s psiskama chodí v týdnu na procházky a na zahradu. 

Říkala jsem, že přes týden jsem v práci. To je další bod tohohle článku. Od října jsem nastoupila do své první práce a no, řekněme, že začátek nebyl zrovna jednoduchý - zvlášť, když jsem pak měsíc byla na nemocenské kvůli tomu slepáku. Každopádně pracuji v malé projekční kanceláři, kde jsem zaměstnaná jako projektant, ale častěji se věnuji administrativě. Většinu dne trávím telefonováním, psaním emailů, běháním po úřadech, poště a tisknutí a kompletování projektů. Rozhodně se mi nestane, že bych trpěla nudou nebo nedostatkem pohybu. Navíc mám super spolupracovníky - ano samé chlapy -, takže se hned do práce chodí líp, když víte, že tam na vás nečekají žádné fifleny. 

Je to první práce, ale baví mě. Čas od času mám chuť někoho - nebudeme jmenovat - fláknout po hlavě deskama s projektem, ale jinak mám tu práci fakt ráda. Jen teda nevím co bude v budoucnu, ale ráda bych se za dva tři roky viděla jinde - nebo minimálně bydlela jinde. Bydlet u rodičů je sice fajn. Máte dá se říct plný servis a neplatíte nájem, ale vlastní bydlení je přeci jen vlastní bydlení. No, ale uvidíme co přinese budoucnost.

Každopádně aktuálně nevím kam skočit dřív. Muž je přes týden v práci, takže se můžeme vidět jen o víkendu - když si na mě udělá čas - takže o víkendu dělím čas na přítele, psa a když zbude trocha energie tak přátele. Takže jistě chápete, že toho času na web fakt moc není. A přes týden přijedu domů v půl 6, když mám štěstí a netvrdnu tam déle, takže přijedu, najím se, umyju se a jsem tak akorát zralá jít spát - většinou zvládnu jeden díl nějakého seriálu, ale čtení nepřichází v úvahu po dni čtení technických zpráv a tuny vyjádření k projektům. 

Takže sečteno podtrženo. Málo čtu. Mám rozečtených asi 15 knížek. Když málo čtu, tak i málo píšu recenze. Takže asi v tom tkví ten zásadní problém proč je tu tak mrtvo... Chtěla jsem rozšířit působnost blogu, aby nebyl až takto moc knižní a přidat sem i věci ohledně kosmetiky, módy apod., ale aktuálně se nemaluji - pokud nejdu na ples. A nějak ani nemám čas na to, abych věci nafotila za světla. :/ Máte nějaký tip, jak si uspořádat čas, abych toho zvládala víc? Vážně je mi líto, že to tu většinu času leží ladem...i kdyby jen proto, že to platím. 

A mám pro vás jedno "překvápko". Makám na návrhu trička - rozklikni. Něco jednoduchého, ale výstižného pro nás knihomoly. Zajímalo by mě, jak se vám návrh líbí a zda se vám líbí barva, písmo apod. Jakmile budu mít finální návrh, tak ho přidám a budete si moct napsat, pokud jej budete chtít. 

PS: Příští víkend jdu s mužem na ples, tak mi držte palce, ať to přežiji ve zdraví a neuříznu si ostudu.

To bude pro dnešek asi vše.
Mějte se krásně