HOLKY NĚKDY KOUŠOU - CHLOE NEILL

, ,
Merit je vysokoškolačkou, pracující pro univerzitní kampus. Její život se vlastně točí jen kolem školy. Má titul z anglistiky a trpí totálním nezájmem ze strany mužů. Vlastně s nimi skončila už před čtrnácti měsíci. A ani předtím to nebylo kdovíjak růžové. Většinou byla jen „křoví“ pro svou nejlepší kamarádku a spolubydlící Mallory, která byla neustále obletovaná nějakými muži. A kromě téměř neexistujícího milostného života Merit trápili i rodiče. Ráda bych řekla, že ji trápil neexistující vztah s jejími rodiči – zvlášť s otcem, ale to by byla ještě dobrá varianta. Skutečnost je totiž horší. A nyní se má všechno – tedy téměř všechno – změnit.

Jak se Merit srovná s náhlou změnou? 
Podvolí se vůdci „svého“ klanu?

Pan Joshua Merit je ambiciózní pletichář, který se zajímá jen o to, aby nastřádal co největší množství majetku, dobrých kontaktů a nelze opomenout ani politické cíle. Tenhle chlápek je totiž silné kafe, o to hůř, když je to Váš otec. Vaše dětství pak probíhá tak, že Vám sice je dopřán luxus, ale na oplátku odevšad slyšíte, jak jste nevděčná dcera, která je úplně k ničemu a kazíte svým rodičům pověst. A jestli uděláte něco dalšího, co by snad jen náznakem pošramocovalo rodinné jméno, tak Vás vydědí. Když Vás chtějí rodiče vidět, tak je to hlavně proto, aby Vám otec mohl dát kázání, jak jste neschopní, nebo s Vámi manipulovat k obrazu svému.

  Nyní je Merit sedmadvacet, chodí na Chicagskou univerzitu a horlivě pracuje na své diplomové práci. Nutno podotknout, že se jí to stane osudným. Takové jedno noční přepadení, v hlavní roli Merit jako svačinka. Ale neděste se. Není vše ztraceno, na scénu přichází svačinkář číslo dvě a kousne si taky. Štěstí pro Merit. Hned dva upíři v jednu noc shledali, že je chutnou sváčou.  A ten druhý jí navíc zachrání život – nebo spíše jí daruje jiný. No prosím. Během jedné noci se Meritin život mění k nepoznání. Diplomová práce? Tak ta už jí může být ukradená, co by ji ale mělo zajímat je, že karma je svině, a z ní je teď přesně ta samá zrůdička, kterým se pošklebovala. Začíná Meritin boj o zapadnutí do nového „upířího“ života, kde si bude muset vydobýt své místo mezi upíří smetánkou.

Kniha nese název „Holky někdy koušou“, což může čtenáře malinko uvést do rozpaků. Ono přiznejme si to, není to zrovna vysněný název knihy, ale když je holka upírka, tak vážně kouše a dovolím si podotknout, že ne jen někdy, ale poměrně často. Takže neházejte takříkajíc flintu do žita jen proto, že Vám název dvakrát nevoní a raději dejte knize šanci, stejně jako já. Nakonec Vás totiž jistě okouzlí Catcher, Jeff nebo dokonce Ethan a jejich úžasný vtip a šarm. Mnohdy v příběhu narazíte na nějakou povedenou pasáž, u které se budete culit, mračit nebo se smát, až Vás bude bolet bránice. A, že je jich v knize požehnaně. To vše díky tvrdohlavé Merit a spoustě dalších úžasných postav, které Vám přirostou k srdci tak rychle, že se ani nestačíte nadechnout.

Kniha je tedy to pravé pro ty, kdo mají rádi silné, sebevědomé a samostatné hlavní hrdinky. Merit, stejně jako první díl Upírů z Chicaga má rozhodně potenciál a mně osobně se velmi dobře četla. Možná by se ze série mohlo vyklubat něco stejně dobrého jako je Rachel Morgan nebo Kate Daniels. A nejmenuji ty série proto, že vyšly u Fantom Printu, ale proto, že v obou je silná, samostatná a prostě úžasná hlavní hrdinka, kterou si nejde nezamilovat. A ještě jedna drobná poznámka.  Pokud jste stejný maniak na romantické pletky jako já, tak neházejte flintu do žita, ale pořádně se rozvalte a užijte si knihu, protože nějaké ty pletky tam budou.

Hodnocení knihy: 4/5
Hodnocení obálky: 4/5

Něco užitečného navíc...

Holky někdy koušouSome Girls Bite
Upíři z Chicaga (1.díl) / Chloe Neill / 256 stran / FANTOM Print

Česká anotace: Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou.
Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, „majiteli panství“.
Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje.
Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války – a při té poteče krev. (Goodreads.com)


Zdroje obrázků: # / # / #