Moje knihovna / sbírka knih aktuálně

, ,
Ahoj všichni,
jak jsem se už zmiňovala na facebooku - nebudu tu mít 3 týdny muže (teď už jen 2 týdny), takže budu mít zase o něco více času na kamarádky, kamarády, své bývalé a na vás. Ne, není to tak, že by mě přítel nějak omezoval nebo mi něco zakazoval. Spíše je to o tom, že když tu je, tak chci být s ním co nejvíc a ostatní tak nějak pouštím z hlavy.

Každopádně jsem se konečně po návštěvě u Peti odhodlala si taky přeskládat knihovnu a konečně se tak zbavit té obří hromady knih, která se mí kývala nad hlavou na poličce u postele. A protože jste o to stáli, tak jsem zdokumentovala stav PO a stav PŘED. S tím, že ke stavu PO vám toho asi povím víc. Přeci jen jsem nic jako "kouzelnou knihovničku" dlouho nedělala - na tomhle webu vlastně vůbec. Odkazy na recenze jsou některé přímo v článku a některé naleznete ZDE. Tak jdeme na to...

  
(Kliknutím na obrázek zvětšíte)

 Jak vidíte u postele jsem měla kupu knih. Většinou tedy nejnovější úlovky, které se mi nechtělo řadit do knihovny a nebo knihy na které jsem se chystala, že je budu číst. V knihovně za dveřmi (moje velká knihovnička) jsem měla dvě police kam jsem si dávala oblečení na doma, do práce a na ven - prostě zrovna roznošené oblečení, aby se mi neválelo všude možně.

Aktuálně tedy zmizela většina knih z police u postele a přesunula se do velké knihovny. A z dvou polic na oblečení už mi zůstala pouze jedna, protože knih je prostě víc než dřív. A teď už fotky nového uspořádání včetně nějakých těch popisků.

  
Horní část velké knihovny × Polička u postele

Pohled na celou velkou knihovnu

 A teď si to trochu rozpitváme. Předem říkám, že fotky jsou foceny mobilem, takže to není úplně top kvalita, ale myslím, že to není tak hrozné a svému účelu postačí.

 Tady máme spodní poličku u postele. Je tu první díl Death note - přečteno, první díl Temného metra - přečteno, Galgad - rozečteno/recenzuji, dál tu mám zatím všechny vyšlé díly Železného druida - četla jsem pouze první díl zatím a rozhodně chystám měsíc, kdy budu číst tuhle sérii kompletně, takže pokud se na ni také chystáte, tak dejte vědět a můžeme číst zároveň - aspoň v tom nebudu sama.

 Moje anglické slovníky a pár anglických knih. Opět je to tedy polička u postele. Jsou tu první tři díly Twilight ságy, Fangirl, Fireman who loved me a novela Frozen pro děti. Pak tu jsou česky psané knihy. Čtvrtý díl od Nancy Gideon Volání krve, druhý díl Čísel, Hon.

 Polička u postele - vrch. Přítelova série od Darrena Shana, kterou jsem ještě nestačila začít číst a stále jsem nesehnala druhý díl. 3,4 a 5. má doma přítel. Pak jsou tu Čerstvé šťávy, které hodlám vyzkoušet a doufat, že to moje zažívání snese. Duhý díl Elyonovy země a Shut out a Deník úplně obyčejného vlkodlaka a Vyvolená bohy, která na fotce není bohužel již vidět.

 A tohle už je velká knihovna za dveřmi. Konkrétně to tedy budu brát odspodu. A protože první 3 řady jsou spíše věci do školy a čtvrtá řada bude oblečení, tak začnu pátou.
Oxfordský slovník - jinam se mi nevešel, takže je tady (dočasně). Nějaké dvě knížky od mamky z červené knihovny. Nijura - bože ta kniha je kniha díky níž jsem začala číst, takže si ji MUSÍM přečíst v nejbližší době znovu. Co byste řekli na den Knihy, jež mě přivedla ke čtení?
Ale pokračujeme dál. Knihy od Joty jsem v mojí knihovničce jako doma. Máme tu dvě série, které jsem si přejmenovala po svém jako série "Božský" a série "Vášnivý". Mám rozečteného Svůdníka, a tuším, že první díl Božského jsem rozečetla, ale už je to tak dávno, že budu muset začít znovu. Dál je tu Losing it, k tomuhle zlatíčku bohužel další díly v češtině nebudou.
Muzeum prazvláštních věcí jsem ještě nečetla, ale to taky napravím. Série "Rychle a..." - všímáte si, jak si přejmenovávám série k obrazu svému? Líp se mi to pak pamatuje, ale do recenzí samozřejmě píšu to co najdu na goodreads a databaziknih - tak tu zrovna čtu, už mě čeká jen poslední díl. A vás tři recenze. Svůdná přísaha je slaďák, který hodlám číst dnes večer. Nečekaná touha a setkání. A máme tu dvě macatky - Píseň krve a Pán věže. Jak vidíte druhý díl je ještě zabalený, ale první díl už mám téměř přečtený.

Polička výše je z většiny tvořena knihami od P.Briggs, kde figurují hlavně vlkodlaci. Takže série Mercy Thompson a Alfa & Omega. Moje srdcovky. Pak je tu série Merry Gentry, což je erotika mixnutá s fantasy. Ještě jsem nepřečetla Dotek bouře, ale když vidím jak je tenoučký, tak to nebude tak dlouho trvat. Ženicha na zabití od Grady a Dárek z pravé lásky jistě znáte, stejně jako Umění předstírat.

 A pokračujeme. Vedle HOSTa jsou knihy od Katky Petrusové nad nimi pak Misery od Kinga, trilogie Zhoubný kmen a na závěr dvakrát Maximum ride, který se u nás opět nejspíše nedovydá.

 A jedeme dál. Série Luxus, Zbožnuju NY, Krvavá přísaha, Bouřlivák, Láska bez scénáře. Erotická trilogie Pád, Chlad, Žár. A opět série, co se u nás nejspíše nedovydá - Alex Craft.

Temná hrdinka, Růže podzimu, Čas mezi námi, trilogie Chaos, Myši. Následuje moje lodička jakožto zarážka, aby mi nepopadaly knihy. Série Upírů z Chicaga, kterou aktuálně čtu. Dočítám pátý díl a příští týden by mi měl přijít šestý. Pak tu mám Čtvrtý labyrint, Kontrolní bod, Syn stínů, (NE)Šťastně až do smrti, což je další série, která se u nás nedovydá.

 Po knihách z Baronetu následuje série Nástrojů smrti, kterou jsem taky ještě nedočetla - ano mám mezery ve "vzdělání". A nad ní, série Měsíční kroniky, kde netrpělivě vyhlížím Winter.

 A blížíme se ke konci. Série, které zná snad každý - Stmívání, Pokrevní pouta, Vampýrská akademie. Nahoře pak Deníky sukuby, Ústava ČSR, Ve službách Nuly, Fly high 1-3. A první tři díly Moonlight.

 Ano. Opět moje lodička, tentokrát druhá z páru. Následuje Bylo nebylo, které mám pouze půjčené. Série Skleněného trůnu a OTKA.

 -----------------------------

A mám tu pár vyřazených knih, které číst (znovu) nebudu. Takže pokud byste některou za drobnou úplatu adoptovali, tak napište komentář - nezapomeňte dopsat i nějaký kontakt (FB nebo email).


 A to bude pro dnešek vše přátelé. Doufám, že vás článek bavil. V případě dotazů pište. :)