NA OSTŘÍ ŠPIČÁKU - CHLOE NEILL

, ,
Merit už má zase plné ruce práce. Pokud jste si mysleli, že když se konečně začíná sžívat s rolí ochránkyně v Cadoganském Domě, bude mít chvíli klidu, tak jste se šeredně spletli. Veřejnost se po událostech s Celinou odmítá jen tak smířit se soužitím lidí a upírů v jednom městě a dává upírům jasně najevo, že ve městě nejsou nadále vítáni. A nemůže za to jenom Celina, ale moc tomu nepomohlo ani odhalení kožoměnců - lidé se obávají, co dalšího na ně ještě za rohem číhá. 

Napětí se stupňuje. Lidští obyvatelé města se bouří. Před Codoganským Domem se srocují protestanti a ve vzduchu je cítit napětí. Nikdo si nyní nemůže být ničím jistý. Kriminalita stoupá, a to nejen v lidských kruzích. Šušká se o předčasných volbách pokud starosta nezasáhne. A to znamená jediné, tlak ze strany starosty na upíry. Někdo musí nastálou situaci vyřešit a ukončit celé tohle peklo.

Merit to tentokrát opravdu nebude mít lehké, přesto se ale konečně začne osamostatňovat a jednat víc na vlastní pěst. Opět se pokusí využít svých kontaktů a jako vždy se z většiny věcí vyvleče jako had. Jedno je však jisté - něco na té Merit je, protože po ní pokukuje nejeden chlap/upír/kožoměnec/čaroděj/kdokoli...

Pokud jste milovníky Mallory a jejího současného přítele se super tričky, tak vás moc nepotěším. Tihle dva a vlastně i Jeff se v knize zase až tak často objevovat nebudou. Nejvíc si myslím, že autorka tentokrát zasklila Mallory, která nedostala téměř žádný prostor. Vlastně, když se na to kouknu zpětně, tak celá kniha se točila okolo asi pěti lidí pořád dokola a pokud se tam mihl někdo další, tak se tam opravdu jen mihl. Vzhledem k okolnostem doufám, že to autorka v následujících dílech napraví. I když mám Merit ráda, tak jsem si zamilovala i ostatní postavy a nerada bych o ně přišla.

Už nazačátku jsem udělala tu chybu, že jsem se na goodreads - pro mě zcela netypicky - podívala na recenze jiných uživatelů a našla větu ve stylu "I officially hate you Chloe!" a hodnocení knihy bylo 5 hvězdiček, tudíž mi bylo jasné, že se stane něco naprosto nečekaného a moje nenechavá mysl začala spřádat své šílené teorie. Naštěstí tu teorii, která byla nakonec pravdivá a která mě napadla hned jako druhá v pořadí, jsem velmi rychle zavrhla se slovy "to by přece neudělala", takže jsem si knihu i tak nádherně užila a musím s hodnocením výše uvedeným jedině souhlasit. Po dočtení jsem byla tak v šoku, že jsem se z něj vzpamatovávala ještě další den, takže 5 hvězdiček je určitě na místě a spíše by seděl popisek "Zbožňuju tě, ale přestaň sakra s těma šok pasážema."

Kniha byla čtivá, svižná, napínavá, akční s příměsí špetky romantického jiskření a celkově to byl další moc vydařený díl. Autorka nás opět nemoří sálodlouhým vzpomínáním ala co se stalo v minulých dílech a jen to nazačátku zlehka naťukne pro úplné neznalce. Takže rozhodně nečekejte žádné enormní množství keců okolo, které by vám stejně nic neřekli, ale připravte se na rychlou jízdu, kterou vás provede drsná hlavní hrdinka co všem nakope zadky. Tahle kniha má prostě to, co má správná dobrá urban fantasy mít. Jen se vzhledem k událostem tohoto dílu se bojím , zda budou další díly stejně záživné a poutavé jako ty dosavadní. Ale třeba právě díky tomu vyniknou jiné věci.

Obrázek na obálce knihy je naprosto senzační a nemůžu se na něj vynadívat. Je to jako by vám on sám o sobě říkal, že tohle je kniha, kde se hlavní hrdinka nebojí zašpinit si ruce - případně katanu. Každopádně mi tam tentokrát zrovna dvakrát nesedlo to červené písmo, nebo ten přechod toho písma. Na hřbetu knihy to vypadá suprově, ale zepředu mi to nějak nesedí.

Hodnocení obálky: 4,5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Holky někdy koušou / Upíři z Chicaga (1.díl)
Kousnutí páteční noci / Upíři z Chicaga (2.díl) 
Dvojí kousnutí / Upíři z Chicaga (3.díl)

Na ostří špičáku / Hard Bitten
Upíři z Chicaga (4.díl) / Chloe Neill / 256 stran / FANTOM Print

Česká anotace: Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem – a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle. Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem. Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle. Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně. A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace. Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti – ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve. (FANTOMPrint.cz)

Zdroje obrázků: # / # / # / #