NÁVRH - ELLE KENNEDY

, ,
Netradičně začnu anotací, protože tu nejde neokomentovat. Takto vzletně a přitom nepřesně a někdy dokonce nepravdivě napsanou anotaci jsem vážně nečekala. Teď po přečtení knihy mohu s klidným svědomým napsat, že Hanna si rozhodně NENÍ ve všech oblastech života jistá a rozhodně NEPŘEDKLÁDÁ Garrettovi návrh, který mu zajistí místo v týmu. Nikomu nevyvracím, že sama o sobě, je anotace napsaná fakt poutavě a již na první pohled je jasné, že bude kniha napínavá a že to bude „slaďák“. Opravdu by bylo fajn občas ubrat a nenadnášet tolik věci, které nadnesené být nemají. Celkově u téhle knihy doporučuji NEČÍST anotaci před čtením knihy, protože jinak je velmi pravděpodobné, že vás čeká zklamání.

Další v pořadí je obálka, protože si nemůžu dovolit recenzovat tuhle knihu a nenapsat aspoň řádeček o obálce. Kniha má naprosto boží světlou obálku s fotkou polonahého chlapa. Přesněji řečeno máme možnost vidět na ní úžasně vytvarovaný hrudník. Jako většina dámské populace z oblasti čtenářek to i já velmi oceňuji a ráda si tuto krásku zařadím o knihovničky. Kromě toho není obálka zbytečně přeplácaná, což je dle mého velké plus. 

A co vám povím k samotnému obsahu knihy? Je dost těžké se u téhle knihy vyhnout jakýmkoli spoilerům. Už anotace podle mého vyžvaní až moc, ale pokusím se neprozradit nic moc dalšího a přitom vám knihu co nejvíc přiblížit. 

Jako hlavní postavy tohoto příběhu, se představí dva naprosto odlišní lidé. Na jedné straně Garrett Graham a na straně druhé Hanna Welsová. Zatímco Garreta zná celá škola, jakožto kapitána hokejového týmu a miláčka fanynek, Hanny si spousta lidí ani nevšimne – Garreta nevyjímaje. On je tvrdohlavý, sexy, sebevědomí a oblíbený. Ona je opatrná, umíněná a chytrá. A zatímco on střídá postelovou společnost jak na běžícím páse, ona s kluky skončila již před mnoha měsíci – teda až na její nedávný objev Justina Kohla. Pohledného fotbalistu, kterým je maličko posedlá, ale ona dává přednost jinému označení. A jak dobře víme, lidé dělají z lásky vážně stupidní věci, i když ví, že by neměli. 

Čekáte problém? Tady ho máme – Garret Graham, hokejový kapitán v celé své kráse, který právě projel test z etiky na celé čáře. A jeho aktuální problém? Průměr. Aby mohl hrát v dalších zápasech potřebuje si udržet průměr. Ale jak to udělat, když je jeho učitelka etiky – která mu právě napařila kouli z testu – taková noční můra? Učit se. A proč rovnou nevyužít lest a nenechat se doučovat od někoho, kdo prošel testem na jedničku? 

Je stoprocentní, že Garrett Graham se jen tak nevzdává. Vlastně je to docela zvláštní, vzhledem k tomu, že co se týče dámské společnosti, tak se nikdy nemusel ani moc snažit. Stačilo se usmát a přítomné dámy odhazovali kusy spodního prádla. Co na to říct? Garrett Graham je prostě hokejový kapitán a pan oblíbený. Navíc chlap, který je zatraceně tvrdohlaví a NE nebere jako odpověď. Prostě najde vaše slabé místo, něco co chcete, a než se nadějete, už vám s tím mává před nosem jako mrkví. A to je přesně ono.

Vlastně se celá kniha točí kolem jednoho návrhu, který oběma hrdinům změní život. A že ten Hannin změnu nutně potřeboval. Hannina minulost není růžová. Upřímně nemám ráda děsivé příběhy z minulosti, kdy se hlavní hrdince stalo něco příšerného a ona z toho má do konce života trauma a vyrovnává se s ním. Respektive, zní to logicky, že se vám nestane něco příšerného a další den neděláte, jako by nic, ale já tady na ty děsivé věci nejsem moc stavěná a proto se mi tak líbilo tohle, možná až moc „sluníčkové“ Hannino srovnání s minulostí. Jasně, její minulost je hnus a osobně si nedovedu představit, že bych se s tím srovnala tak, jako Hanna. Jsem ráda, za autorčino pojetí v této knize - takto „sluníčkové“, kdy se hlavní hrdinka neutápí v depresích a nenechává minulost, aby ovlivňovala její budoucnost. Takže, pokud máte rádi trochu drama a hlavní hrdinku lehce v depresi, pak ji v téhle knize opravdu nenajdete. 

Všichni máme své kostlivce ve skříni. Rozdíl je v tom, že každý z nás má toho kostlivce trochu jiného. Někdo horšího, někdo méně hrozného. Ale máme je všichni. 

Pokud si myslíte, že ne, pak jste blázni a naivky.

Ale nebojte se, tohle nebude žádný drama-román, kde polovina postav umře stejně jako láska. Ne. Tohle bude epická love story z vysokoškolského prostředí, kde i ty nejodpornější skutky autorka vykreslí, jako by o nic moc nešlo a všichni jeli na růžové vlně optimismu. Zpět. Zase až tak moc růžové to nečekejte, ale vážně je to spíše fiktivní příběh pokoušející se sdělit „a žili šťastně až do smrti“.

Čekala jsem nějaké totálně klišoidní zakončení z kterého se mi budou ježit vlasy na hlavě, ale autorka dostává velkou pochvalu, protože až na menší zaškobrtnutí to vyřešila moc pěkně. Tohle je určitě jedna z knih, které si budu chtít přečíst znovu.

Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Návrh / The Deal
Off-Campus (1.díl) / Elle Kennedy / 424 stran / Baronet

Česká anotace: Hanna Wellsová si je ve všech oblastech života jistá v kramflecích, až na sex a svádění. Jestli chce upoutat pozornost kluka, do kterého se zakoukala, musí vystoupit ze své ulity a udělat všechno, co bude potřeba, aby si jí všiml… I kdyby to znamenalo výměnou za předstírané rande doučovat namyšleného kapitána univerzitního hokejového týmu.
Garrett Graham vždy toužil po jediném – hrát po vysoké profesionálně hokej, jenže teď hrozí, že kvůli stále se zhoršujícím známkám svého snu nedosáhne. Když mu jeho spolužačka předloží návrh, který by mu zajistil pozici v týmu a jí zájem vysněného kluka, dvakrát se nerozmýšlí.
Stačil ale jediný polibek, který vedl k tomu nejdivočejšímu sexu v životě, aby si Garrett uvědomil, že už nic předstírat nehodlá. Teď ještě musí přesvědčit Hannu, že kluk, kterého chce, je ve skutečnosti on. A to tak snadné nebude. (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / # / # / #