NEZVLADATELNÁ LÁSKA - JULIE JAMES

, ,
Brooke Pakerová je velmi vytížená osoba. Ve světě Sterlingových restaurací je druhý nejdůležitější a nejmocnější člověk, proto pokaždé když do některé z restaurací Sterlingu přijde, nemusí se bát, že by se o ni zaměstnanci nestarali jako o královnu. Však taky jí dalo celý rok práce, než zaměstnance přesvědčila, že není ve firmě proto, aby dělala problémy, ale aby řešila ty jejich a pomohla jim.

Brooke se v práci nikdy nenudí – nedávno se zjistilo, že na personálním nikdo nečte záznamy lidí, co se hlásí o práci a přijali trestance, a to ona to pak musela řešit. Nyní má před sebou prosbu státního žalobce s pomocí k případu korupce. Má jen dvě možnosti – pomoci, nebo se se zlou potázat. Všichni ví, že Cade Morgan je eso a zkřížit mu cestu není ten nejlepší krok ve vašem životě – spíš naopak. A Brooke jako správná právnička ví, co je pro ni i firmu nejlepší.

Jak jsem říkala, Brooke nemá v práci vůbec žádný problém – krom faktu, že je beznadějná workoholička a pracuje v podstatě pořád. A právě díky tomu je její milostný život tak žalostný. Ano, Brooke ač je úžasná právnička, tak jsou věci, které se jí prostě nedaří – najít toho pravého. Ale co když není vše ztraceno? Možná je její rozhodnutí držet se od chlapů dál jen dobré. Co je špatného na příležitostném sexu? Stačí najít někoho sexy, sympatického a povolného…

Zpočátku jsem ke knize přistupovala s určitou obezřetností, přeci jen při pohledu na obálku jsem si říkala – „Pane bože…jdu do toho, ale bojím se, co z toho vyleze.“ A taky „Cathy, říká se, nesuď knihu podle obalu, tak jí dej sakra šanci!“ – Tak jsem dala. Navíc jsem knihu dostala – vybrala jsem si ji – jako recenzní výtisk, tak jsem si říkala, že když to nevyjde, tak aspoň po dlouhé době napíšu nějakou negativní recenzi a zjistím, zda jsem nevyšla z kondice. Nakonec musím zkonstatovat, že jsem moc ráda, že jsem knize tu šanci dala – rozhodně si to zasloužila. A zpětně musím poznamenat, že s jistým odstupem a ponětí o ději se mi obálka začali i celkem líbit, i když uznávám, že žádný zázrak to není.

U téhle knihy nečekejte žádné zázraky, co se týče „mlžení“ děje. Myslím, že řadě z vás bude od začátku jasné, o co v knize půjde. I mě to bylo víceméně jasné, ale styl psaní mě okouzlil a chňapl do svých spárů. Navíc ač jsem jisté podezření měla, tak to autorka nakonec trochu obešla, přesto byla kniha velmi dobře napsaná a bavila mě. Byl to takový pohodový románek, který vám vykouzlí úsměv na tváři a občas se možná budete i pochechtávat.

Tahle knížka vám po přečtení zanechá v hrudi takový hezký, hřejivý pocit, že všechno je konečně tak, jak má být – alespoň pro některé, a taky radu, že si máte vždy zkontrolovat, zda je něco opravdu smazané, než danou stránku zavřete.

Hodnocení přebalu: 2.5/5
Hodnocení obálky: 3/5
Hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
V češtině nevyšly.

FBI / US Attorney (4.díl) / Julie James / 280 stran / Oldag

Česká anotace: BYL ZVYKLÝ DOSTAT VŠECHNO, CO CHCE.
Asistent státního žalobce Spojených států amerických Cade Morgan, bývalá fotbalová hvězda a nyní přední chicagský prokurátor, udělá cokoli, aby dopadl jednoho úplatného senátora státu, a k tomu potřebuje pomoc Brooke Parkerové. Ta jako hlavní právnička právního oddělení společnosti provozující síť restaurací může v jednom pětihvězdičkovém podniku umístit pod senátorův stůl štěnici, aby ho FBI mohla odposlouchávat. Cade jen musí Brooke přesvědčit, aby spolupracovala – a neváhá přitom využít trochu svého šarmu ani moci svého úřadu.
A TEĎ CHCE JI.
Chytrá profesionálka Brooke pochopí, že bude muset jít s Úřadem státního žalobce USA do hry, třebaže to bude znamenat práci s Cadem. Není pochyb o tom, že za všemi jejich sarkastickými vtípky jiskří vzájemná přitažlivost, ale Brooke je rozhodnuta nechat věcem volný průběh. Cade souhlasí – dokud ho dramatický zvrat událostí nevrhne do chaosu a on si neuvědomí, že chce víc než jen příjemně strávený čas od jediné ženy, do níž se může děsivě, nezvladatelně zamilovat.(goodreads.com)


Zdroje obrázků: # / # / #