SVŮDCOVA PŘÍSAHA - STEPHANIE LAURENSOVÁ

, ,
Jak už to u mladých mužů bývá, jsou naprosto přesvědčení o tom, že oženit se rozhodně není něco, co by chtěli nebo měli chtít. Rádi si užívají svobody a neradi jsou omezováni. Vane Cynster není jiný. Je přesvědčený, že se nikdy neožení. Dokonce i přísahal, že tomu tak bude. Osud to ovšem vidí jinak. 

Vaneův starší bratranec se šťastně oženil. Má ženu i syna, které bezmezně miluje. A přestože Ďábel vyzařuje přirozenou autoritu a lidi až děsí, s jeho ženou to ani nehne. Možná je Ďábel vévoda a hlava rodiny, ale v rodině Cynesterů mají nepopiratelnou moc a autoritu i ženy – nebo mám říci právě ženy? Upřímně si myslím, že Cynesterové mají jednu jedinou slabinu – své ženy. Nedokáží jim nic odepřít.

Než začnu, je důležité vět, že v rodině Cynesterů koluje, že své osudové ženy potkají díky bouřce. A Vane rozhodně nechce potkat žádnou takovou ženu.

Vanea na cestě z rodinného setkání zaskočí bouřka. Aby bouřce unikl i s lokajem zamíří k Vaneově kmotře, kde najdou azyl.Vane si téměř vydechne úlevou, že ho bouře nepřivedla k žádné ženě a objeví se Patience. Neteř jeho kmotry. A vše je náhle jinak. Tedy až tak náhle zase ne.

Muži vám sice budou tvrdit, že všechno věděli a plánovali hned od začátku, ale nevěřte jim. Docela jim trvá, než jim některé věci dojdou a s některými dokonce potřebují pomoci od jiných. A přestože Vanea Patience zaujala již při prvním setkání, tak věřte, že tak rychlé a snadné to rozhodně nebude.

Příběh se stočí ještě mnoha směry, i když vaše hlavní myšlenka se nejspíše nezmění. Přesto, že budete tušit, jak ústřední dvojice skončí, nudou trpět rozhodně nebudete. Kromě samotné romantické pletky ústřední dvojice se v knize totiž řeší ještě dvě záhady. Abych tak řekla takový lehčí detektivní příběh. A do poslední chvíle nebude jasné, jak vše skončí.

Takže si to shrňme. Máme tu romantiku, pletky, záhady. Myslím, že to je docela uspokojivý výčet na červenou knihovnu, za kterou jsem knihu zprvu považovala. Tedy, ne že by příběh nepatřil do červené knihovny, ale přeci jen jsem čekala něco míň, takže jsem hodně mile překvapena.

Snad poprvé jsem se pustila do knihy, aniž bych se přesvědčila, zda se nejedná o sérii a pokud ano, tak zda je ona knihy prvním dílem. A trochu se mi to vymstilo. 

Svůdcova přísaha je druhým dílem Cynesterovské série (název série opsán z bux.cz, takže mi cihlu do vlásků neházejte, protože za to pojmenování opravdu nemohu). Přestože jsem nečetla první díl, nemám pocit, že by mi někde chyběli informace. Vlastně to, že se jedná o druhý díl jsem zjistila až téměř na konci knihy, když jsem konečně zvedla zadek a knihu si přidala do seznamu na goodreads. Pokud to totiž neudělám během čtení, tak už nikdy. Ale zpět k hlavní myšlence. Knihu jsem si náležitě užila a rozhodně na ní nebylo poznat, že by jí něco předcházelo, snad jen občasná zmínka o tom, jak už Ďábel skončil ve spárech své dámy, což je onen spoiler, který si myslím, že mi bude trochu vadit při čtení prvního dílu. Jistě. Již na začátku čtení těchto knih VÍTE, že ti dva skončí spolu (ve většině případů), ale když už to máte i ověřené, tak už to ztrácí ten obláček tajemna nebo lépe řečeno to kazí naději nějakého zásadního zvratu. 

Kniha nepatří k mé obvyklé četbě, ale byla úžasným zpestřením. A zaujala mě natolik, že mám v plánu si přečíst i ostatní díly z této série. A hlavně hlavní hrdinka není jedna z těch hloupých husiček, co omdlévají už jen z přítomnosti hezky stavěného muže a rozhodně neskáče, jak muži pískají. Takže pokud máte volný večer a náladu na trochu dobrodružství, romantiky a života ve staré Anglii, pak je Svůdná přísaha to, co potřebujete.

Hodnocení obálky: 3.5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Nevinné potěšení / Cynster (1.díl)

Svůdcova přísaha / A Rake's Vow
Cynster (2.díl) / Stephanie Laurensová / 296 stran / Ikar

Česká anotace: Romantický příběh mladého záletníka, který se poprvé v životě setkává s dívkou, s níž by se chtěl oženit a musí vynaložit veškeré svůdnické umění, aby tvrdohlavou krásku přesvědčil o vážnosti svých úmyslů. (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / # / #