LÁSKA MEZI PÍSMENKY - JODI PICOULTOVÁ, SAMANTHA VAN LEEROVÁ

, ,
Život není pohádka a velmi brzy se o tom přesvědčí i Oliver. Oliver, který byl ještě nedávno pohádkovým princem. Princem, který celý dosavadní život zachraňoval princeznu z věže – znovu a znovu. 

Delilah je šestnáctiletá středoškolačka, která se zamilovala do pohádkové knížky. Budeme-li přesní, tak je Delilah zamilovala do prince z oné pohádkové knihy. Podařilo se ho z ní vytáhnout a nyní se má Oliver - princ z pohádky – začlenit do běžného života teenagera. Začít chodit do školy, psát úkoly, oblékat se, jezdit na kole a spoustu dalších věcí. Není na to ale sám, Delilah mu pomáhá, učí ho a snaží se, aby vše probíhalo bez jakékoli podezření, že Oliver není z tohoto světa. Avšak Delilah se zamilovala do prince z pohádky, ale z Olivera se stává středoškolák, obyčejný kluk. Už není tím okouzlujícím princem z pohádky a už ho nemá jen pro sebe. Není jedinou čtenářkou pohádkové knihy, takže má Oliver mnohem větší volnost, poznává spoustu nových lidí a děvčat, ale především si bud muset co nejrychleji uvědomit rozdíl, mezi knihou a realitou, protože ta ho dohání mílovými kroky.

Úplně neuvěřitelně mi vadí, že Láska mezi písmenky není první díl. Celou dobu mi přišlo, jako by mi někdo neukázal začátek a nutil mě číst příběh od poloviny a přeskočil tu nejlepší část. Jsem totiž přesvědčená o tom, že první díl by se mi líbil mnohem víc a s druhým bych neměla takové potíže a nutkání neúplnosti. Nutno dodat, že není chyba autorek, že u nás první díl nevydali. 

Další věcí která mi vadila, byla samotná postava Delilah. Ta holka mi byla tak neuvěřitelně nesympatická. Její pofňukávání nad každou hloupostí a celkově její chování mi vadilo. Mimochodem s tím jejím jménem jsem se doteď nesrovnala. Brr.. Oliver nadruhou stranu byl správně hloupoučký a naivní, což vzhledem k tomu, že je pohádkový princ vlastně nevadilo.A opět se vracíme k tomu, že Láska mezi písmenky není první díl. Přišli jsme o ty první momenty, kdy bude ze všeho udivený, vyděšený nebo nadšený. Spoustu věcí, které se hlavních postav týkaly autorky podle mého vynechaly, takže v tohohle ohledu moc nadšená nejsem. A Edgara jakožto jednu z hlavních postav ošidili nehorázným způsobem. Na těch pár stránkách, které mu věnovaly, z něj udělaly ufňukané dítě, co chce maminku. Navíc se naivně domnívaly, že to zachrání na oko chrabrým výstupem s drakem a rádoby něčím, co mělo být považováno za lásku.


První co vás v knihkupectví na knize upoutá je její nádherný a v dnešní době ne úplně běžný hřbet. Hrozně mi připomíná staré knihy vázané v kůži, které můžete vidět na hradech a zámcích v knihovnách. A jak moc jsem odvařená ze zadní strany knihy vám snad ani nemusím říkat. Je to jednoduše nádhera. Jemné, nepřeplácané a nádherně zpracované. Z přední stránky sice až tak odvařená nejsem, ale přesto musím uznat, že má své kouzlo taky. Myslím, že mě tam nejvíc odpuzují ty papírové postavičky s potiskem. Na druhou stranu – bez nich by to nebylo ono.

Závěrem řeknu jen, že jsem prostě čekala víc. Upřímně jsem podle názvu čekala ohromnou kvestory jak z pohádky. Příběh mě až tak neupoutal, zápletka mi přišla neúplná a že by byla kniha kdovíjak čtivá, se taky říct nedá. Takže pro mě tentokrát zklamání v podobě krásného obalu ale neuspokojivého obsahu.

Hodnocení knihy: 2/5
Hodnocení obálky: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

Láska mezi písmenky / Off the Page
Mezi řádky (2.díl) / Jodi Picoultová a Samantha van Leerová / 355 stran / CooBoo

Česká anotace: Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejným klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / # / #