PŮLNOČNÍ KORUNA - SARAH J. MAASOVÁ

, ,

Pamatujete si Skleněný trůn a moji recenzi na něj? Nebyla moc pozitivní. První díl dle mého názoru prostě za moc nestál. Půlnoční koruna je, ale jiné kafe. Tohle je totiž ten případ, kdy se vyplatí neházet po prvním nezdaru flintu do žita, ale dát sérii šanci. Věřte, že tentokrát to za to stojí.

Jako by se vám dostala do ruky kniha od jiné spisovatelky. Ten rozdíl je opravdu hodně velký. Slečinka „krásné šatičky“ se takříkajíc ztratila v překladu a máme tu úžasnou smrtící vražedkyni. Konečně se dočkáme té dívky/šelmy, kterou pověst předchází. Tu, jež strávila měsíce uvězněná v dolech. Už od první stránky příběh pluje neuvěřitelnou rychlostí a zároveň lehkostí. Na nudné a zdlouhavé pasáže také rovnou zapomeňte. Celaena i Sarah se totiž vzchopily a chystají se každou kritiku předem kopnout do zadku. 

Obálka je opět krásně zpracovaná. Písmo z knihy krásně vystupuje, ale přesto nezakrývá postavu v pozadí. Co se týče Celaeny na pozadí, tak musím poznamenat, že mě stále trochu mrazí z toho nezdravě bledomodrého nádechu její pleti.

Co se týče postav, tak se v Půlnoční koruně objeví pár nováčků. Staří známí ale převažují. Pokud jste jako já, pak se u vás bude střídat odpor ke kapitánovi stráží s vlnami okouzlení. Celaenu budete pravděpodobně milovat a prince většinu doby považovat za osinu v zadnici. Docela impozantní je, jak si autorka krásně s postavami pohrává a dává jim ten správný nádech života, kdy je v jednu chvíli bezmezně podporujete a v té další byste jim bodli kudlu do zad. 

Jedno vám ale mohu odpřísáhnout už teď – krále budete nesnášet. Bude se vám hnusit stejně jako Perringhton. A já osobně jsem nikdy nepřišla na chuť ani Nehemii. Připadá mi, že většinu času „tahá všechny za fusekly“. 

Půlnoční koruna vám může slíbit trochu romantiky, hodně krve, emoční horskou dráhu a hlavně konečně tu správnou dávku magie. Slyšela jsem, že třetí díl téhle série je úplně jiný level – v   tom dobrém slova smyslu – takže jsem na něj opravdu zvědavá. 

Závěrem se chci omluvit, že recenze není to, na co jste ode mě zvyklí, ale knihu jsem četla asi před měsícem a psát ji zpětně po takové době je docela nářez. 

Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 4.5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Skleněný trůn / Skleněný trůn (1.díl)

Půlnoční koruna / Crown of Midnight
Skleněný trůn (2.díl) / Sarah J. Maasová / 400 stran / CooBoo

Česká anotace: Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře vím, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky. (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / #