HVĚZDY NAD HLAVOU - MARISSA MEYEROVÁ

, ,
Proč? Mám opravdu velkou slabost pro celou tuhle sérii. Rozkošné grafické zpracování a hlavně epický obsah knih. Tahle série je pro mě prostě srdcovou záležitostí, takže nemít doma tuhle knihu plnou povídek ze světa Měsíčních kronik? To snad ani nejde! Navíc v CZ vydání je to číslované jako 4,5.díl, ale ve výsledku je v téhle malé knížečce soubor všech půl-dílů k sérii. Teda vyjma Nejkrásnější, která už u nás samostatně vyšla.
Mimochodem, ta menší holčička na obálce mi hrozně moc připomíná cherubína. Podívám se na ni a vybaví se mi kostel a cherubíni. 

Něco užitečného navíc...

Hvězdy nad hlavou / Stars Above
Měsíční kroniky (4,5.díl) / Marissa Meyerová / 288 stran / Egmont

Česká anotace: Zapátrejte v minulosti postav z Měsíčních kronik a zjistěte, co zapříčinilo jejich osudy!

Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život: vyjde najevo, jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové a jak se sžívala se svou adoptivní rodinou v Novém Pekingu; co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar; co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě. Navíc blíže rozvede moment prvního Kaiova a Cindeřina setkání – tentokrát z princova pohledu –, a dokonce se dostane i na dlouho očekávanou svatbu. 

Jako bonus je v rámci této knihy do světa Měsíčních kronik výjimečně zahrnuto také převypávění další pohádky – povídka Malá androidka odkazuje na známý příběh Andersenovy Malé mořské víly. (albatrosmedia.cz)