Žij!

, ,
Hezký večer všem. Také přeji mnoho úspěchů a štěstí v novém roce.
Minulý rok jsem se vám tak úplně nevěnovala na maximum. Vím to já a víte to i vy. Naivně jsem se domnívala, že se to s příchodem nového roku změní...a teď je přesně ten okamžik, kdy řeknu ALE! 

Se čtením fakt problémy nemám. Čtu pořád něco. Ale s psaním recenzí už je to horší. A když už nějakou napíši, tak mi ji nemá kdo přečíst a opravit. Takže pokud máte češtinu v malíčku a máte pár minut jednou týdně, tak mi prosím napište dolů do komentáře. Za beta čtenáře/čtenářku budu vážně moc ráda. Moje obvyklé beta dělá mrtvého brouka - asi toho má moc, takže další betu opravdu vítám s otevřenou náručí.

Ale zpět k tomu, kde je zakopaný pes. Můj notebook se rozhodl mě zlobit. Takže hučí, přehřívá se, padají z něj šroubky a nechtějte slyšet jak hrají repráky - to je za trest. Takže miláček poputuje na reklamaci a snad se jim ho podaří dát zase do pořádku. Takže to je problém číslo 2.

A problémem číslo 3 jsem. Uvědomila jsem si, že potřebuji změnu. Můj osobní život je "tragédie" - ne, že by vás to nějak moc zajímalo, ale... není to ono. Chlapy? Katastrofa! Koníčky? Téměř žádné! Kamarádi? Bída! Rodinný vztahy a záležitosti? Děs běs! Jediné za co jsem fakt ráda je zdraví, protože i když mě aktuálně bolí koleno, nejspíš sem si zase dodrbala vazy, sem nachlazená, mívám migrény, mám špatnou krev...atd atd, tak je to pořád krásný. Bylo to se mnou horší a vím, že to může být ještě mnohem horší. Takže jsem moc ráda, že jsem na tom zdravotně tak dobře. A to je právě taky to, co mě "motivovalo". Jsem zdravá, takže bych se měla zaměřit taky na to, abych byla šťastná.

Chci se víc věnovat okolí a sobě a méně času se stresovat, sjíždět internet, facebook, twitter, youtube a podobně. A díky tomu, že teď budu měsíc bez svého novějšího notebooku a budu mít svůj starý, tak mám ideální příležitost

Dočasně jsem zrušila facebookové stránky Cathy Chloupková (později najdete nové pod stejným jménem - to vám dám vědět i tady), zrušila jsem svůj osobní facebook (ty miliony lidí v přátelých, kteří vám stejně napíšou jen jednou za rok mi vážně chybět nebudou a opravdoví přátelé si mě najdou znovu pokud se rozhodnu vrátit). Zrušila jsem YT kanál Cathy Chloupková a to natrvalo. Nenatáčím už žádná videa a ani se k tomu vracet nechci, takže je zbytečné to na internetu nechávat. Zrušila jsem twitter Cathy Chloupková. Popravdě je to pro mě věc navíc, kterou nepotřebuji. Většina z vás stejně sleduje rovnou web/goodreads/facebook, takže twitter je prostě navíc. A zrušila jsem Google+. Další věc, která mi přijde zbytečná úplně stejně jako twitter. Jasně, že jsou lidi, co si bez toho neumí internet představit, ale pro mě osobně to prostě není důležité. 

Jako novoroční předsevzetí jsem si dala, že přečtu a zrecenzuji knihy, které se mi tu věky válí a poukončuji většinu spoluprácí. Já jsem nakladatelům, knihkupectvím a distribucím knih hrozně vděčná, že se mnou mají tak dlouho trpělivost, ale už z toho mám vážně špatné svědomí. Je spousta blogerů, kteří píší mnohem častěji než já a hlavně dodržují termíny. U některých knih ani nechtějte vědět, jak dlouho je doma mám. Vážně... 

Asi je čas tenhle delší článek shrnout...
- hledám beta čtenářku (a korektorku)
- do 10.02.2017 budu bez notebooku
- dočasně jsem zrušila FB stránku webu CathyChloupková
- úplně jsem zrušila YT, twitter, google+, osobní FB
- letos chci přečíst a zrecenzovat všechny resty pro nakladatele, vydavatele, distributory a knihkupectví se kterými mám spolupráci
- budu postupně ukončovat většinu spoluprácí
- chci víc žít svůj život a chci ho žít líp než doteď
- chybí mi doby, kdy čtenáři psali komentáře k článkům, kdy tahle komunita opravdu komunikovala
- VRÁTÍM SE! :)