NOCÍ ZLOMENÁ - PATRICIA BRIGGS

, ,
Do celkem poklidné denní rutiny vtrhne Christy se svým naléhavým telefonátem o pomoc. A mnozí, už ví, stejně jako Mercy, že Adam prostě nedokáže říct ne, obzvláště své bývalé ženě. Normální člověk by za exmanželkou, která ho i s dcerou odkopla, jako špinavou fusekli ještě plivl, ale Adam ne, on je jiný, není člověk, ale vlkodlak, navíc alfa, tudíž má v povaze a genech starat se o lidi kolem sebe, jak by tedy mohl nebohé Christy říci ne? Já vám nevím, já bych jí NE řekla z fleku a vědět Mercy co jí čeká, tak by i přes rozepři s Adamem taky neváhala.

Překousne Mercy soužití s Adamovou exmanželkou, nebo jí nakonec něco provede? 
Co stojí za Christyiným problémem?

Mercy Thompson-Hauptmanová je odjakživa magnet na problémy a ani svatba s Adamem, alfou místní vlkodlačí smečky to nezměnila. Mercy je stále „potížistka“ s prořízlou pusou, která se přes den hrabe v útrobách Volkswagenů, kamarádí s upírem a mění se v kojota. A kromě sebe se teď stará ještě o svou nevlastní dceru Jesse a jednu vlkodlačí smečku, jejíž někteří členové jí stále ještě nemohou přijít na jméno. Hold Mercy není Christy, Adamova exmanželka, křehká květinka, která člověka - vlkodlaka, nebo kohokoli jiného - vmanipuluje přesně tam, kde ho chce mít, aniž by si toho dotyčný všiml, a než se naděje, už kolem Christy běhá a panáčkuje jako pejsek. Christy je ukázková vychytralá potvora, která se nesmírně vyžívá v pozornosti a ráda využívá dobroty druhých. A nyní k tomu bude mít více než jednu příležitost.

Christy je prostě škodná. Říkejte si, co chcete, ale ženská, co se Vám nakvartýruje do baráku, omotává si kolem prstu své staré známé, které opustila stejně jako svou dceru a manžela a obrací je proti Vám, to je trochu silné kafe. Ještě silnější je, že Vám obsadí kuchyň a Vy ani v rozčilení nemůžete péct. Jo, Mercy peče a myslím, že při epizodce zvané Christy by pekla ostošest, kdyby se jí ta nádhera nenakvartýrovala rovnou do kuchyně. Protože Christy přeci musí předvést, jak vynikající je kuchařka a žena v domácnosti, zatímco Mercy je jen ženská, co se hrabe přes den po lokty v oleji a součástkách Volkswagenů.

Ale příběh v knize není jen o Christy – tedy vlastně ano, ale ne jen o jejím nastěhování k Hauptmanovým. Jde o Christyina nového přítele, který se jí nehodlá jen tak vzdát. A jak se zdá, tak Christy musí mít vždy něco extra, protože tenhle chlápek vůbec nevypadá normálně a pokud se z něj nevyklube nějaký podivín, fae nebo jiná zrůdička, tak by to nikoho ani nepřekvapilo – jen mezi námi, s Christy se k sobě skvěle hodí.

Mimo jiné se tu samozřejmě setkáme i s ostatními členy smečky, ale ne tolik, kolik bych si přála. A přibude i nový vlk, nová pouta, zvraty a zjištění. Mercy se prostě nenudí – ne nadarmo je kojot. A když už je řeč o kojotovi, tak Kojot je v knize také. A rozhodně se na něj můžete těšit v hojné míře. Docela dost prostoru dostane i Tad, Zeeho syn, který pracuje s Mercy v dílně a v neposlední řadě se setkáme s dalším kojotem, tedy, člověkem, který se mění v kojota Garyho. Takže fůra nových postav a kupa těch starých. Je na co se těšit, co objevovat a nad čím se rozčilovat. Stačí se jen začíst.

Až na opakování slov a vět na začátku knihy nemám k celému dílu žádné výhrady. Příběh, nebo spíše naši epizodku z příběhu o Mercy Thompson jsem si náramně užila a zhltla jsem ji na jeden zátah, což tedy bohužel o předešlém dílu (Spálená mrazem) říci nemohu. Jak jsem řekla, předchozí díl mě příliš nezískal, proto jsem hrozně ráda, že jsem nemusela sérii odepsat a můžu to brát pouze jako „chvilkovou slabost“ autorky.

Hodnocení přebalu: 5/5
Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Měsíční píseň / Mercy Thompson (1.díl)
Krevní pouto / Mercy Thompson (2.díl)
Železný polibek / Mercy Thompson (3.díl)
Zkřížené hnáty / Mercy Thompson (4.díl)
Stříbrná relikvie / Mercy Thompson (5.díl)
Říční znamení / Mercy Thompson (6.díl)
Spálená mrazem / Mercy Thompson (7.díl)

Nocí zlomenáNight Broken
Mercy Thompson (8.díl) / Patricia Briggs / 272 stran / FANTOM Print

Česká anotace: Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku. Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy. Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět. (fantomprint.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # / #