OHNIVÝ DOTYK - PATRICIA BRIGGS

, ,
Jaký problém se před Mercy objevil tentokrát? Nebo chcete-li být přesnější, tak „Do jakého maléru se to zase dostala?“. Mercy je jako magnet na problémy. Nestačí, že je sama nevšední, protože se mění v kojota a je manželkou místního alfy vlkodlaků. Pokud je v okruhu Tri-Cities nějaké zlo, jistě si ji najde – nebo najde ona ho. Jedna z věcí, kterou Mercy opravdu nezvládá, je stát opodál a dívat se, jak ostatní bojují o život, ať už o svůj vlastní nebo o její.

Ale zpět k problému. Nebude to nic menšího než další potyčka s fae. Tentokrát je oním fae rozzuřený troll, který ohrožuje životy lidí v Tri-Cities. Představte si obřího zeleného Kingkonga a máte zhruba obrázek trolla. A když si tenhle troll hraje s auty jako malé děcko, tak z toho rozhodně nemůže vzejít nic dobrého. Proto je třeba ho zastavit než dojde k nejhoršímu.

Nemyslete si ale, že troll je Mercyina jediná starost. Troll je jen začátek. Začátek něčeho většího, co může přerůst ve válku mezi vlkodlaky, lidmi a fae. A navíc nesmíme zapomínat na Adamovu otravnou exmanželku, kterou by Mercy ráda, stejně jako já, odstěhovala někam pěkně daleko. Ta ženská je jako osina v zadnici a jediné štěstí je, že se na rozdíl od minulého dílu v tomhle objevuje pouze sporadicky. 

Četli jste Mihotavé stíny? Je to soubor krátkých příběhů, které jsou z Mercyina světa, ale vypráví je někdo jiný a jsou o někom jiném. Za zmínku rozhodně stojí ta o Margaret a Thomasovi, protože po jejím přečtení vám kousky tohoto dílu zapadnou ještě lépe do sebe. Budete znát takříkajíc celý příběh a ne jen jeho část.

Celkově jsem ráda, že s přibývajícími díly neklesá kvalita. Obsah knih je poutavý a celkově dech beroucí stejně jako u prvního dílu. A po grafické stránce jsou knihy také moc pěkné. Tlapky uvnitř knihy mě vždy potěší a české obálky donutí achat a ochat minimálně 10 minut. Zůstává totiž originální kresba, ale jako bonus má naše vydání ještě doplněné o pěkný velký název a jméno autorky s padnoucím fontem. Osobně se mi opravdu více líbí české verze obálek více než ty zahraniční. Zahraniční písmo mi přijde takové nevýrazné. Název se tam poněkud ztrácí.

Mercy nejde nemilovat. Už od prvního dílu se do mě zakousla a od té doby se mě drží, a že už je to nějaký ten pátek. Byla jsem z těch, co se k téhle sérii dostali malinko později, někdy v roce 2012 zhruba. Ale je mnoho lidí, kteří se k této sérii ještě nedopracovali, což pokud máte rádi urban-fantasy je velká škoda. Myslím, že mohu s klidným svědomím oznámit, že mám spolu s Ohnivým dotykem v knihovničce již 14 knih od P.Briggs a vím s naprostou jistotou, že tohle je autorka „od které bych četla i nákupní seznam“ jak říká jedna z mých kamarádek. Ta ženská prostě umí psát.

Hodnocení přebalu: 5/5
Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

PŘEDCHOZÍ DÍLY.:
Měsíční píseň / Mercy Thompson (1.díl)
Krevní pouto / Mercy Thompson (2.díl)
Železný polibek / Mercy Thompson (3.díl)
Zkřížené hnáty / Mercy Thompson (4.díl)
Stříbrná relikvie / Mercy Thompson (5.díl)
Říční znamení / Mercy Thompson (6.díl)
Spálená mrazem / Mercy Thompson (7.díl)
Nocí zlomená / Mercy Thompson (8.díl)
Mihotavé stíny / Mercy Thompson (0.1, 0.6, 0.8, 1.5, 4.5, 5,5, 7,4.díl)

Ohnivý dotyk / Fire Touched
Mercy Thompson (9.díl) / Patricia Briggs / 272 stran / FANTOM Print

Česká anotace: Mercy Thompsonová je oslavována jako „hrdinka, která nepřestává růst a přesto zůstává věrná sama sobě.“ A nyní je zpátky a brzy zjistí, že když se fae rozhodnou ublížit lidem, nejvíce trpí děti…
Napětí mezi fae a lidmi vrcholí. A když jsou kojotí měňavkyně Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, povoláni zastavit zuřícího trolla, padne jim do rukou něco, čím by bylo možné donutit fae stáhnout se a zastavit otevřenou válku: lidské dítě, které fae kdysi dávno ukradli.
Mercy, Adam a jejich smečka se však rozhodnou vzepřít se nejmocnějšímu vlkodlakovi v zemi, lidem i fae a ochránit chlapce za každou cenu. Kdo ale ochrání je samotné před chlapcem s ohnivým dotykem? (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / #