PŘEČTENO ZA LEDEN

, ,

- Vášnivý hříšník (Wild Seasons #3) - Christina Laurenová
Obálka jako vždy u této série prostě božská s obsahem už je to však horší. Bylo to lepší než Miin příběh, ale rozhodně horší než ten Harlowin. Celkově musím s lítostí konstatovat, že tahle série není pro mě žádnou hitparádou. 
Ty příběhy jsou tak hrozně předvídatelné, až je to do očí bijící. A přestože jsem se nad to zkusila povznést a i tak si knihu užít, tak musím říct, že vážně NIC MOC. Měl to být asi vášnivý příběh o dvou nerdech, ale upřímně? Slabota. Navíc mi fakt nešlo na rozum, jak může existovat naprosto totálně sexy nerd s vypracovaným tělem, který je skrytý sexuální bůh. Jako ne. A Lola, která věčně vede vnitřní monology jako komiks i když zrovna prožívá orgasmus? Ne, rozhodně nic pro mě. Sérii rozhodně dočtu, ale spíš ze zvědavosti, než že bych se do toho hrnula s nadšením a nadějemi.
Hodnocení knihy: 2/5 | Hodnocení obálky: 4.5/5- Podvol se (Temné touhy #1) - Maya Banks
Vzpomínáte na Bez dechu? Trilogie, která je podle mě v podstatě psané porno schované za nepatrnou dějovou linku a love story. Přesto všechno jsem byla z Bez dechu nadšená. Ale Podvol se? Tahle kniha byla noční můra. Tolik zbytečného textu, otravných a nepatřičných monologů a ještě víc divných rozhovorů jsem na jednom místě dlouho neviděla. Nic podle mě nezabije hezký sexem nabitý večer líp, než rozhovor o kondomech ve spojení s mrtvým bývalým manželem. Jako opravdu mi nepřijde normální si u sexu s chlapem povídat o sexu s předešlým mrtvým chlapem, který byl shodou náhod jeho nejlepší přítel a její manžel. Tenhle příběh spolu s postavami prostě ujel někam, kam neměl.
Hodnocení knihy: 1/5 | Hodnocení obálky: 3/5


- Winter (Měsíční kroniky #4) - Marissa Meyerová
Tak tohle je moje srdcovka. Žrala jsem Winteřin příběh od začátku dokonce. Přestože by se mohlo zdát, že téměř 800 stránek vás časem znudí, tak opak je pravdou. U konce knihy jsem už téměř fňukala, že už se blíží konec. 
Winter sama o sobě není až takovou peckovou postavou, ale když ji spojíte se Scarlet, Cress a Cinder, pak vznikne unikátní poutavý příběh, který budete hltat od začátku do konce stejně jako já. 
Winter se téměř celá odehrává na Měsíci, což je vítaná změna. Země i vesmír je fajn, ale všichni už jsme byli zvědaví na život na Měsíci. A za sebe musím říct, že jsem byla velice spokojena s autorčiným vykreslením Měsíce a života na něm. 
Hodnocení knihy: 5/5 | Hodnocení obálky: 5/5


- Dívka ze Summer Hillu (Summer Hill #1) - Jude Deveraux
Další z řady knih u kterých rozhodně nedoporučuji číst anotaci, protože vám všechno vykecá. Ale ve zkratce se jedná o remake Pýchy a předsudku od Jane A. A pokud jste stejně jako já Pýchu a předsudek nečetli, tak nesmutněte - vůbec to nevadí. 
Ideální nenáročné, zábavné, odpočinkové a rozkošné čtivo na večer. 
Chvilkami mi sice některé pasáže přišly malinko přitažené za vlasy, ale v celkovém zpracování to vůbec nevadilo. 
Hodnocení knihy: 3/5 | Hodnocení obálky: 2.5/5


- Opatruj mě (V žáru bezpečí #1) - Maya Banks
Doslova a do písmene jednohubka, kterou jsem přečetla za jediný den. Rozhodně zvláštní čtivo. Na první pohled normální a reálný svět, ale vstupují do něj zvláštnosti jako jsou "psychické schopnosti" některých jedinců, takže je to ve výsledku asi paranormální romance. Na druhou stranu bych řekla, že chvilkami to bylo spíš drama/thriler, takže těžko posoudit. Osobně si myslím, že pokud se to nebudete snažit za každou cenu zaškatulkovat, pak se vám kniha bude líbit. Jen se připravte na pár monologů, které se v knize budou opakovat a vy je budete fakt nesnášet, protože jsou otravné a ohrané jak zaseknutá gramofonová deska. A Hlavní hrdinka má nutkavou potřebu stále rozebírat svoji psychiku a stav mysli. Přesto všechno však obdivuji hlavní zápletku a myšlenku příběhu, kterou podle mě sice autorka nevyvedla úplně k dokonalosti, ale po tom, co jsem od ní přečetla Podvol se jsem schopná i nad tímhle skákat radostí. 
Hodnocení knihy: 3/5 | Hodnocení obálky: 1.5/5


- Podlehni (Temné touhy #2) - Maya Banks
Přesně tak, tenhle měsíc jsem toho od M. Banks přečetla dost. První díl téhle série byl noční můra, takže jsem k Podlehni přistupovala se značnou nedůvěrou, ale autorka překvapila. Mile překvapila. Nebylo to sice úplně dokonalé, ale četlo se to dobře. Divných rozhovorů ubylo. Hlavní dvojice byla rozkošná. Příběh poutavý. A vážně bych se asi zamyslela nad zařazením téhle knihy, protože podle mě, to má k erotickému románu docela daleko. Připadalo mi to spíše jako klasická romance
Naprosto jsem tála u toho, jak byl hlavní hrdina pozorný a obětavý. Tajně doufám, že někde na světě někdo takový vážně existuje. Tedy, ne že bych chtěla chlapa podle knihy - z toho sem vyrostla - ale slintat můžu ne?
Hodnocení knihy: 4/5 | Hodnocení obálky: 2/5


- Ochraňuj mě (V žáru bezpečí #2) - Maya Banks
České názvy jsou u téhle série vážně na ránu. Ne, že by snad byl špatný překlad - to nemohu posoudit - ale vážně se mi plete Opatruj mě a Ochraňuj mě. Dle mého je to zbytečně matoucí. Člověk pak neví, zda čet první nebo druhý díl. A mezi námi, ony ani ty obálky nejsou kdovíjaká výhra.
Co se týče hodnocení obsahu knihy, pak jsem stále na vážkách a to už je to chvilka, co jsem knihu dočetla. V jednu chvíli sem do knihy byla totálně ponořená a nabyla sem přesvědčení, že je úžasná a v další jsem se ptala sama sebe, zda si ze mě autorka dělá srandu. 
V Ochraňuj mě převládá hodně ta paranormální stránka, v pozadí je potom love story a zápletka opět jak ze špatného snu.
Hodnocení knihy: 3/5 | Hodnocení obálky: 1.5/5


Jak vidíte nebylo lednové čtení žádná hitparáda. Převládali knihy od M.Banks od kterých jsem čekala trochu něco jiného, ale to se občas stane. Navíc...zkusit se má všechno. 
V názvech knih jsem umístila prolink rovnou na goodreds, abyste si knihy mohli hned rozkliknout a nemuseli hledat.